„Pierwsze, turniejowe zwycięstwo chłopców rocznika 2005”

W sobotę 07.06.2014 zawodnicy Lidera Swarzędz urodzeni w 2005 roku udali się na turniej do podpoznańskiego Fabianowa. Na zawodach organizowanych przez drużynę Oranje Sport Poznań pojawiło się łącznie sześć drużyn : Oranje Sport Poznań, Kotwica Kórnik, Spójnia Strykowo, Antonio Jarocin, Akademia Reissa ( wystąpiła pod nazwą „Czarne Konie”) oraz Lider Swarzędz. Drużyny grały systemem „każdy z każdym” w związku z czym drużyna trenerów Jakuba Strużyńskiego i Jakuba Wawrzyniaka ( podczas turnieju zespół prowadził trener Wawrzyniak ) miała do rozegrania pięć meczów. Bilans gier naszych chłopców to 5 zwycięstw / 15 punktów / 11 strzelonych goli / 2 gole stracone. Te imponujące statystyki są dowodem na to, że Lider „rządził i dzielił” tego dnia na boisku przy SP 52 w Fabianowie co najbardziej cieszy trenerów, którzy ogromną wagę przykładają do stylu gry swoich podopiecznych. Widać, że procentuje fakt, iż podczas zimowego turnieju halowego Lider Cup 2014 chłopcy z tej drużyny mieli okazję zmierzyć się z takimi zespołami jak Pogoń Szczecin, Śląsk Wrocław czy Lech Poznań, a podczas sparingów na powietrzu mierzymy się systematycznie z Wartą Poznań, Reprezentacją Akademii Reissa czy bardzo mocną Szkołą Futbolu Gniezno. Zawodnikom, trenerom i rodzicom drużyny rocznika 2005 gratulujemy pierwszego, historycznego, turniejowego zwycięstwa i mamy nadzieję, iż dzięki ciężkiej pracy oraz cierpliwości osób z nią związanych nie będzie to „jednorazowy wyskok”, a standard.

STATYSTYKI TURNIEJU:

Skład: Szymon Piekarski, Kamil Prężyna, Kacper Pytlik, Mikołaj Pytlik, Marcin Stachowiak, Marek Stachowiak, Kuba Staniak, Olaf Wojnowski.

Wyniki:

- UKS LIDER SWARZĘDZ – Oranje Poznań       4:1 ( 3x Mikołaj Pytlik, Olaf Wojnowski )

- UKS LIDER SWARZĘDZ – Kotwica Kórnik       1:0 ( Mikołaj Pytlik )

- UKS LIDER SWARZĘDZ – Czarne Konie           2:0 ( Mikołaj Pytlik, Olaf Wojnowski )

- UKS LIDER SWARZĘDZ – Spójnia Strykowo   2:1 ( Mikołaj Pytlik, Olaf Wojnowski )

- UKS LIDER SWARZĘDZ – Antonia Jarocin       2:0 ( Mikołaj Pytlik, Kuba Staniak )

Bramki: Mikołaj Pytlik – 7 / Olaf Wojnowski – 3 / Kuba Staniak - 1