3 miejsce w Molongo ​Cup - rocznik 2001​

W grupie odnotowaliśmy dwie porażki i dwa zwycięstwa - pozwoliło nam to zająć II m. i grać o brązowy medal.

Skład Lidera: Adi (GK), Oko, Radziu, Wojtek, Kędel (C), Wiktor, Martyna, Brzoza, Igor.

Mecze grupowe:

Lech Poznań - Lider (1:0). Wyjątkowo pechowa porażka - bramkę straciliśmy na 4 SEKUNDY przed końcem meczu. Lech atakował przez większość meczu, ale nasi grali bardzo ambitnie, wszyscy walczyli, od czasu do czasu przeprowadzaliśmy groźne kontry. Odrobina cwaniactwa i mogliśmy zremisować, a przy dobrych wiatrach nawet wygrać - mieliśmy dwie sytuacje bramkowe. Bardzo dobre interwencje Adiego parę razy nas uratowały.

UKS Jedynka Luboń - Lider (1:0). Nasz najgorszy mecz na tym turnieju. Zgaszeni porażką w poprzednim meczu przeszliśmy obok tego spotkania. Żaden zawodnik Lidera nie wykazywał specjalnych chęci do gry. Ta porażka odebrała nam szanse na grę w finale.

GSS Grodzisk Wlkp. "Dziewczyny" - Lider (1:4). Pewne zwycięstwo z walecznymi dziewczynami z rocznika 2000. Zaczęło się od prowadzenia GSS i przez moment zamajaczyło widmo trzeciej porażki,na szczęście nasi szybko się podnieśli. Bramki: Kędel (as. Wiktor), Radziu (as. Kędel), Wiktor (as. Martyna), Wiktor (as. Kędel).

KS Mieszko Gniezno - Lider (1:2). Zwycięstwo po wyrównanym pojedynku. Bramki: Oko (as. Radziu), Wojtek (as. Kędel). Z 6 punktami zajmujemy II m w grupie (za Lechem Poznań) i awansujemy do meczu o III miejsce.

Po rozgrywkach grupowych nastąpiła seria meczów towarzyskich wszystkich drużyn grających w turnieju z Reprezentacją Akademii Molongo - złożoną  z byłych gwiazd Ekstraklasy (m.in. Maxwell Kalu, Moses Molongo, Arkadiusz Bąk). Młodzi zawodnicy wygrali dwoma bramkami, była naprawdę świetna zabawa i popis fajerwerków technicznych. Doskonałą techniką popisywali się głównie gracze z Czarnego Lądu.

Były też 2 występy Kolejorz Girls - dziewczynek i "pierwszej drużyny"

Mecz o III miejsce

Lider - TPS Winogrady (4:0)

Tu spotykamy dawnego przeciwnika ligowego - TPS Winogrady. Pewnie rozprawiamy się z poznańską drużyną wygrywając wysoko - zajmujemy miejsce na podium ! Kędel zdobywa hat-trika, świetnie broni Adi, cała drużyna gra "jak z nut". Bramki: Kędel (as. Martyna), Kędel (as. Wiktor), Kędel (as. Wojtek), Radziu (as. Martyna).

Liderowi przypadły aż 2 nagrody indywidualne: Adi został uznany najlepszym bramkarzem, a Kędel najlepszym zawodnikiem turnieju. Obaj odebrali statuetki z rąk piłkarzy Akademii Molongo.

Końcowa klasyfikacja turnieju:

1. Lech Poznań

2. Chrobry Poznań

3. Lider Swarzędz

4. TPS Winogrady

5. Kotwica Kórnik

6. SP Luboń

7. Mieszko Gniezno

8. SP 51 Lech Poznań

9. GSS Grodzisk Wlkp. "Dziewczyny"

10. SP Dąbrowa

Gratulacje dla zawodników i trenera, podziękowania dla zawodników i rodziców Lidera 2002 za przybycie i doping.