FWMT Mosina Cup 2012- 2001

Turniej zaczął się od przemarszu drużyn z Rynku w Mosinie na stadion, w towarzystwie motocyklistów, orkiestry dętej, policji i ze wsparciem duchowym ze strony miejscowego proboszcza.

Gospodarz zaczął od zmian w regulaminie - nie przyjechało kilka zespołów. Zamiast rozgrywek pucharowych mieliśmy ligę i grę "każdy z każdym". Rywalizowaliśmy w grupie 2000/2001 - z rówieśnikami i starszymi o rok. Graliśmy po 6 w polu i bramkarz.

Skład Lidera 2001: Adrian (GK), Stasiu, Dominik "Dexter", Radziu, Kędel (C), Wiktor, Olek, Martyna, Wojtek N., Mateusz.

Wyniki spotkań, strzelcy bramek dla Lidera, asysty:

Lider - Kotwica Rogalinek (5:0). Olek (Kędel), Olek (Kędel), Wiktor (rz. wolny), Wiktor (Radziu), Radziu (Wiktor). Przewaga Lidera bezdyskusyjna, mecz do jednej bramki.

Lider - Szóstka Śrem (1:4). Radziu (Olek) - Radek dobijał strzał Olka. Zabrakło szczęścia i determinacji, bo gra była w miarę wyrównana, wynik nie oddaje realiów boiskowych.

Kotwica Kórnik - Lider (0:0). Mecz walki, tu każdy zespół mógł wygrać. Adi kilka razy ratował nas od straty bramki. Ostra gra - 3 brutalne faule przeciwnika, częste interwencje medyczne i mnóstwo "wypsikanego" zmrażacza.

Błękitni Owińska - Lider (0:0). Mecz wyrównany, wynik sprawiedliwy.

Mosina - Lider (2:0). W ostatnim meczu nasi nie mieli już sił. Gospodarz nas po prostu "zabiegał"

Podsumowując - rodzi się "duch drużyny" - w tym składzie graliśmy pierwszy raz, mimo to wiele akcji mogło cieszyć oczy. Dużo "gry piłką", mnóstwo wylanego potu, sporo łez po bezpardonowej grze przeciwników nie przebierających często w środkach. Dziękujemy chłopcom, Martynie i trenerowi - było mnóstwo emocji !

Końcowa klasyfikacja:

1. Mosina, 2. Szóstka Śrem, 3. Kotwica Kórnik, 4. Lider Swarzędz, 5. Błękitni Owińska, 6. Kotwica Rogalinek