FWMT Mosina Cup 2012- 2002 i młodsi

W turnieju wzięło udział 6 zespołów , które zagrały systemem ligowym tzn. "każdy z każdym" - KS 1920 Mosina, UKS Lider Swarzędz, Kotwica Kórnik, Szóstka Śrem, Piast Kobylnica i SPN Szamotuły.

Nasz Lider zgarał w składzie: Łukasz Jankowski - Aleks Nowacki (kapitan), Jan Szuba, Krzysztof Jądrzyk, Jakub Andrzejczak, Olaf Wojciński, Mateusz Nieradko oraz Łukasz Józiak, Maciej Białas i Bartek Łaszkiewicz.

Opis meczy:

Lider Swarzędz - Kotwica Kórnik 4-0 , bramki: Kuba (asysta Jachuu), Mati (kuba), Kuba (Olaf),i Biały (Kuba);

Po zwycięstwie Kotwicy w pierwszym meczu z SPN Szamotuły 3:1 spodziewaliśmy się chyba cięzszej przeprawy. Tymczasem nasi chłopcy od początku zdominowali przeciwnika, grając pressingiem i ładnie rozgrywając akcje podaniami. Kotwica przez 15 minut meczu bodaj 3 razy przekroczyła połowę boiska. Szczególnie mogła się podobać bramka Matiego zdobyta głową po dośrodkowaniu Kuby. Mieliśmy jeszcze kilka klarownych okazji do podwyższenia wyniku min. strzał Jacha w poprzeczkę, czy uderzenia Olafa i Kuby. Na pozycji prawego obrońcy debiutował Krzychu grający zazwyczaj w ofensywie i z zadania wywiązał się nienagannie. Zresztą gra naszego bloku defensywnego z niezawdnymi Jachem i Aleksem była jedną z najsilniejszych stron Lidera w całym turnieju.Po zwycięstwie trener Czesław, który debiutował dziś na ławce Lidera w oficjalnym meczu określił cel dla zespołu - wygrać wszystkie mecze i nie stracić bramki.

Lider Swarzędz - Szóstka Śrem 2-0, bramki: Mati (Kuba), Olaf (Krzychu);

Szóstka Śrem wydawała się potencjalnie najgroźniejszą drużyną do pokonania. To w końcu jedna z najsilniejszych ekip rocznika 2002 w naszym regionie, która w zeszłym sezonie uplasowała się na podium Grupy Mistrzowskiej rozgrywek ligowych WZPN, ustępując tylko Warcie i Lechowi Poznań. Boisko pokazało, że rzecywiście przeciwnik jest groźny. Mecz był wyrównany z lekką przewagą Lidera, któremu prowadzenia dał Mati wykorzystując podanie Kuby. Rywale próbowali wyrównać, ale zostali skarceni przez Olafa, któremu ładnie dograł Krzychu.O zaciętości meczu niech świadczy to, że w pewnym momencie 2 naszych zawodników odbywało 2 minutowe kary orzeczone przez sędziego, czyli broniliśmy się w 4 przeciwko 6 zawodnikom w polu. Ale co tam daliśmy radę zachować czyste konto!

Lider Swarzędz - KS 1920 Mosina 3-0, bramki: Mati (Jachuu), Kuba (Mati), Jachuu.

Do tego meczu oba zespoły zgromadziły komplety po 6 punktów.Jednak na boisku okazało się, że to Lider ma więcej piłkarskich atutów od gospodarzy. Pierwszy gol autorstwa niezawodnego dziś Matiego, któremu dogrywa Jachuu. Następnie podwyższamy gdy Mati dokładnie obsługuje Kubę. Najładniejsza bramka pada jednak po dynamicznym wejściu jacha lewą stroną i uderzeniu z lewej nogi niemal z linii bocznej boiska w samo okienko.

Lider Swarzędz - Piast Kobylnica 5-0, bramki: Mati (Kuba), Mati (Jachuu), Aleks (Kuba), Biały (Bartek), Biały (Jachuu);

Mecz z bodaj najsłabszym w stawce Piastem był formalnością. Dzieło zniszczenia rozpoczął Mati cudownym udezreniem głową po dograniu ponownie Kuby. Jak usłyszałem od jednego z rodziców Mati dziś wkładał glowę tam gdzie inni nie włożyliby nawet nogi. Podwyższył także Mati tym razem nogą kończąc podanie Jacha. Kolejna bramka to gol kapitana Aleksa, któremu podaje Kuba. Festiwal strzelecki kończy Biały wykorzystując w swoim stylu podanie Bartka oraz dobijając strzał Jacha, który sparował w jego kierunku bramkarz Piasta.

Lider Swarzędz - SPN Szamotuły 2-0, bramki: Aleks , Mati;

Rywale z Szamotuł dość nieoczekiwanie sprawili nam chyba najwięcej kłopotów. Kilka razy zmusili do interwencji Łukasza, który dzisiaj silidnie się wynudził. Po okresie wyrównanej gry przeciwnicy opadli z sił co skrzętnie wykorzystał Lider. Prowadzenie objęliśmy po pięknym strzale niemal z połowy boiska Aleksa, po którym piłka muskając poprzeczkę zatrzepotałą w siatce bramki. Druga bramka to efekt skuteczności w odbiorze Matiegi, który odebrał piłkę obrońcy i skierował do bramki obok bezradnego goalkeepera SPN.

Tym samym z kompletem zwycięstw bez straty gola chłopcy zrealizowali plan nakreślony przez trenera w 100%.

Przy okazji nagrodę dla najskuteczniejszego strzelca odebrał zasłużenie Mateusz Nieradko. Ponadto w konkurencjach sprawnościowych triumfowali: Jachuu w żonglerce i Biały w celności strzału.

Na zakończenie udanego turnieju odebraliśmy fajne nagrody, medale oraz okazały puchar, który wręczał w towarzystwie przedstawicieli sponsora FWMT Piotrek Reiss.

Pozostałe wyniki turnieju rocznika 2002:

Kotwica Kórnik - SPN Szamotuły 3-1, Piast Kobylnica - Szóstka Śrem 0-2, Piast Kobylnica - KS 1920 Mosina 2-3, SPN Szamotuły - KS 1920 Mosina 0-2, Kotwica Kórnik - Piast Kobylnica 1-1, SPN Szamotuły - Szóstka Śrem 1-0, Kotwica Kórnik - Szóstka Śrem 2-4, SPN Szamotuły - Piast Kobylnica 0-0, Kotwica Kórnik - KS 1920 Mosina 2-1, Szóstka Śrem - KS 1920 Mosina 5:0;

Tabela końcowa:

1. UKS Lider Swarzędz   5   15 16:0