UKS Lider Swarzędz
ul. Polna 21
62-020 Swarzędz

tel.: 61-817-25-74
tel./fax: 61-817-25-74

NIP: 777-29-29-283
REGON: 300368914

lider.swarzedz@wielkopolskizpn.pl

  • Gala X lecia UKS Lider
    Gala X lecia UKS Lider

Gala z okazji X lecia UKS Lider Swarzędz


UKS Lider Swarzędz ma 10 lat!


W piątek 17 czerwca o godz. 17:00 w auli Szkoły Podstawowej w Zalasewie odbyła się uroczysta gala z okazji 10-lecia Uczniowskiego Klubu Sportowego Lider Swarzędz.Na zorganizowanej przez Zarząd klubu uroczystości mieliśmy okazję gościć przyjaciół i sympatyków klubu, a wśród nich przedstawicieli władz Miasta i Gminy Swarzędz, radnych Powiatu Poznańskiego, dyrektorów swarzędzkich szkół , członka zarządu Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej oraz sponsorów wspierających nasz klub. W pięknej auli SP Zalasewo licznie zgromadzili się także zawodnicy i trenerzy oraz rodzice dzieci trenujących w klubie.

Zarząd klubu uhonorował osoby szczególnie zasłużone we wspieraniu działań UKS w jego historii min. aktualnego burmistrza Pana Mariana Szkudlarka i byłą burmistrz Panią Annę Tomicką, a także trenerów, sponsorów i działaczy Następnie Prezes Robert Maćkowiak i członek zarządu Marcin Madanowski w krótkiej prezentacji przypomnieli najważniejsze wydarzenia z historii klubu.

UKS Lider rozpoczynał swoją działalność na bazie jednej drużyny piłkarskiej chłopców rocznika 1996/97, a obecnie jest największym klubem sportowym w naszej gminie, w którym trenuje ponad 400 zawodników. Działają obecnie trzy sekcje - koszykówki, piłki ręcznej i piłki nożnej, a oprócz drużyn młodzieżowych każda sekcja jest reprezentowana także przez zespół seniorów. Miłym akcentem było wyróżnienie zawodników wspomnianego już rocznika 96/97, którzy przez 10 lat od początku istnienia UKS Lider są wierni barwom klubowym , a są to Maciej Jakubek, Jakub Drobnik, Hubert Maćkowiak i Jacek Maćkowiak. Podczas uroczystości mieliśmy okazję podziwiać zdolności artystyczne uczennic SP w Zalasewie zaprezentowane podczas gromko oklaskiwanych występów tanecznych i wokalnych. Po zakończeniu części oficjalnej w kuluarach podczas poczęstunku goście mieli okazję do spotkań, ciekawych rozmów i wspomnień.

 

Gratulujemy wszystkim osobom zaangażowanym w działalność UKS Lider Swarzędz i życzymy sukcesów sportowych oraz satysfakcji z realizacji swoich pasji na drodze do kolejnych jubileuszy.

 

Autor: Antojad