I miejsce w powiecie

Turniej został rozegrany w piątek 28 marca na boisku MOS Poznań przy ul Gdańskiej. W kategorii U12 uczestniczyło 7 zespołów podzielonych na dwie grupy A i B, z których jeden (SP Rokietnica) został zdyskwalifikowany w trakcie za udział chłopców rocznikowo starszych.

UKS Lider Swarzędz reprezentowali : Łukasz Jankowski, Aleks Nowacki (C), Krzysztof Jądrzyk, Olaf Wojciński, Jakub Andrzejczak, Łukasz Józiak, Kacper Magdziński, Piotr Cholewicki, Maciej Białas, Jakub Korzuśnik i Jan Szuba.

W grupie A najlepszy okazał się zespół UKS Orlik Mosina przed SP (Patrią) Buk oraz SP (Clescevią) Kleszczewo. W grupie B triumfował UKS Lider Swarzędz wyprzedzając SP (Karolinkę) Koziegłowy i SP (Grom) Plewiska.

LIDER - GROM Plewiska 6:0 (4:0). Bramki: Kepi (as. Józiu), Kepi (as. Alex), Krzychu, Kepi , Józiu (as. Kepi), Józiu (as. Kepi).

Rozpoczęliśmy turniej od meczu z Gromem Plewiska, który przebiegał całkowicie pod nasze dyktando. Pierwsza bramka padła gdy Krzychu zrobił slalom między obrońcami rywali rozegrał piłkę przez Józia, który dokładnie dograł do Kepiego, a jemu pozostało tylko umieścić piłkę w siatce. Kolejny gol to dobitka Kepiego po silnym strzale Aleksa odbitym przez bramkarza. Kolejny gol był autorstwa Krzycha, który po odbiorze piłki minął obrońcę i lewą nogą znalazł okienko bramki. Chwilę później niemal identyczną bramkę zdobywa Kepi kompletując hattricka już w pierwszej połowie. Na początku drugiej odsłony jedyne zagrożenie pod naszą bramką , gdy rywale sprytnie rogalem z rzutu rożnego starali się zdobyć honorowego gola. Jankes był jednak na posterunku. Dzieła rozbic aprzeciwnika dokonał Józiu, który dwukrotnie po dograniach Kepiego pokonał bramkarza z Plewisk.

LIDER - Karolinka Koziegłowy 4:1 (2:1). Bramki: Józiu (as. Alex), Kepi (as. Alex), Kepi (as. Józiu), Józiu.

Rywale po pokonaniu Gromu Plewiska 1:0 byli już pewni awansu do półfinału toteż był to mecz o zajęcie pierwszego miejsca w grupie. Zaczęliśmy dość niefortunnie gdy nie upilnowaliśmy napastnika Karolinki i ten dał prowadzenie swojej drużynie. Ambitnie dążyliśmy do wyrównania i niebawem blisko był Kuba , piłka trafiła jednak w słupek. Kolejna akcja przyniosła powodzenie, dynamiczny rajd Alexa i podanie do Józia , który się nie pomylił. Potem mieliśmy okres wyrównanej gry, kiedy to oba zespoły próbowały przechylić szalę na swoją stronę. Ale to my mamy w swoich szeregach "maszynkę do strzelania bramek", która dzisiaj się nie zacinała. Podanie Alexa i Kepi wyprowadza nas na prowadzenie. Przed przerwą jest jeszcze dobry strzał Kuby, który ponownie trafia w słupek. Druga odsłona to już zdecydowana przewaga Lidera, a rywale grali jakby z podciętymi  skrzydłami. Trzecia bramka dla nas to efekt współpracy duetu Kepi - Józiu, a kolejny gol to precyzyjne trafienie Józia tuż przy słupku z właściwej strony. Mogło być więcej goli, ale dobrze spisywał się bramkarz rywali. Strzelali Józiu, dwukrotnie Krzychu oraz Kepi i Kuba.

LIDER- PATRIA Buk 3:2 (2:2) . Bramki: Kepi, Kepi (as. Krzychu), Kepi

Po zamieszaniu spowodowanym opisaną wyżej żenującą postawą zespołu z Rokietnicy oba zespoły rozegrały właściwy półfinał. Okazało się, że są to godni siebie przeciwnicy. Bardzo żywy , dynamiczny, wyrównany z dużą ilością bramek mecz mógł się podobać każdemu. Obserwowaliśmy walkę na całym boisku i nieodpuszczanie żadnej piłki, także emocji było co nie miara. Wszystkich ciekawych akcji nie zdołam tu opisać także poprzestanę na tych z efektem bramkowym. Prowadzenie dla Lidera dał niezawodny Kepi, który po odbiorze piłki ograł bramkarza. Patria wyrównała po rzucie rożnym i dokładnym zagraniu na głowę napastnika. Gra pressingiem przynosi efekt i Patria wykorzystuje niezdecydowanie przy wyprowadzaniu piłki obejmując prowadzenie. Nie pozostajemy dłużni i przechwyt Krzycha podanie do Kepiego i mamy 2:2. W drugiej połowie nieco mniej strzałów na bramkę, a gol tylko jeden - zdobywcą oczywiście Kepi (ósmy gol w turnieju). Tym samy zwycięstwo Lidera i finał imprezy.

LIDER - ORLIK Mosina 4:2 (1:2). Bramki: Kuba (as. Alex), Kuba (as. Alex), Kuba (as. Józiu), Józiu (as. Korzuch).

Mecz finałowy, którego stawką zwycięstwo w turnieju i awans do zawodów wojewódzkich. Nasi chłopcy rozgrywający mecz po meczu zaczęli dość niemrawo. Najpierw rywale wykorzystali rzut wolny z dość odległego miejsca, jednak strzał był na tyle silny i precyzyjny, że nie dał szans obrony Jankesowi.  Kolejny fragment meczu to nadal przewaga chłopaków z Mosiny czego efektem dugi gol po odbiorze piłki w naszej linii obrony. Przeciwnicy wtedy jakby spoczęli na laurach, a Lider zaczął grać. Jeszcze przed przerwą mieliśmy kilka okazji na kontaktowego gola. Tak tez się stało i nadzieję dał nam Kuba po podaniu Alexa. Po przerwie okazało się, że to był mecz dnia dla Kuby Andrzejczaka. Nasi zawodnicy grali już na dużym zmęczeniu ale nie odstawiali nogi i zostawiali serce na boisku. Wyrównał Kuba po kolejnym dobrym dograniu Alexa. Prowadzenie obejmujemy po rajdzie Józia i dograniu do Kuby, który godnie zastępuje równie skutecznego Kepiego. Rywale z Mosiny jakby nie dowierzali metamorfozie Lidera, którego mieli już na widelcu. W efekcie podwyższamy wynik, kiedy to szarża Krzycha środkiem boiska i odegranie do Korzucha, który idealnie obsługuje wbiegającego Józia ustalającego wynik meczu.

Wygrywamy finał powiatu, finał wojewódzki z udziałem wszystkich mistrzów powiatów województwa wielkopolskiego już 8 kwietnia w Śremie.

Końcowa kolejność:

1. UKS LIDER Swarzędz