UKS Lider Swarzędz
ul. Polna 21
62-020 Swarzędz

tel.: 61-817-25-74
tel./fax: 61-817-25-74

NIP: 777-29-29-283
REGON: 300368914

lider.swarzedz@wielkopolskizpn.pl

III miejsce w Molongo Cup


Do turnieju zgłosiło się sześć zespołów zatem organizator zdecydował, że pierwsza faza zostanie rozegrana systemem ligowym. Oto komplet wyników:

 

Faza eliminacyjna

 

 

zespół

ORANJE

LIDER

KOTWICA

SALOS

POLONIA

JEDYNKA

PKT

BR

1

ORANJE Poznań

 

0:0

1:1

4:2

1:0

2:0

11

8:3

2

LIDER Swarzędz

0:0

 

0:2

5:0

1:0

5:0

10

11:2

3

KOTWICA Kórnik

1:1

2:0

 

0:0

0:0

1:0

9

4:1

4

SALOS Poznań

2:4

0:5

0:0

 

0:0

1:0

5

3:9

5

POLONIA Poznań

0:1

0:1

0:0

0:0

 

0:0

3

0:2

6

JEDYNKA Luboń

0:2

0:5

0:1

0:1

0:0

 

1

0:9

 

Nasze mecze:

 

Lider - Salos 5:0 bramki: Alex, Olaf 2, Józiu, Kuba; asysty: Kuba, Jachuu 2, Krzychu)

Mecz bez historii, zdecydowana przewaga Lidera. Tylko dobrai ofiarna postawa garjącej w Salosie Marysi uchroniła naszych rywali od pogromu.

 

Lider - Oranje 0:0

Wyrównany mecz, w którym oba zespoły miały swoje okazje, jednak uważna gra w obronie sprawiła , że obaj bramkarze zachowali czyste konto. Wśród naszych przeciwników mieliśmy typowych futsalowców, także nie było lekko, tym bardziej , że cały turniej rozgrywany był piłką do gry na hali.Trenerem Oranje jest znany z wcześniejszej pracy w Liderze Jarek Soboniak.

 

Lider - Polonia 1:0 bramka : Alex z podania Olafa (rzut rożny)

Przewaga Lidera podobna jak w meczu z Salosem. Dziewczyny z Polonii Poznań (rocznik 2000/01) skupiały się głównie na defensywie, stąd niezliczona wręcz ilość sytuacji naszych chłopców. Fantastycznie w bramce spisywała sie Dominika, uznana później zasłużenie najlepszym goalkeeperem turnieju. Dopiero jeden z kornerów sprytnie wykonany przez Olafa przyniósł efekt w postaci zwycięskiego gola.

 

Lider - Kotwica 0:2

Wyrównany mecz , który przegraliśmy dzięki koszmarnym błędom w obronie i przy wyprowadzaniu piłki. Druga bramka równo z końcowym gwizdkiem sędziego.

 

Lider - Jedynka 5:0 bramki: Alex, Kuba, Krzychu, Józiu, Piotr; asysty: Krzychu 2

Zwycięstwo na luzie z najsłabszą dziś ekipą.

 

Druga faza turnieju

Pierwsze trzy zespoły zagrały o podział miejsc na podium , a kolejne o miejsca 4 do 6.

 

Lider - Oranje 1:1 (k. 1-2) bramki : Jachuu 2 asysta Kuba

Ponowne starcie z "pomarańczowymi" miało podobny przebieg jak mecz grupowy. Mecz trwał aż 15 minut, a mimo to w bramki nie obrodziło. Objęliśmy prowadzenie około 8 minuty po strzale Jacha i podaniu Kuby. Niestety już 2 minuty później chwila nieuwagi kosztowała nas stratę gola, który jak się potem okazało ograniczył nasze szanse na sukces w turnieju. Specyficzne zasady regulaminu sprawiły, że strzelaliśmy karne. Skutecznym egzekutorem okazał się Jachuu,a  plamę dali Kuba i Krzychu. po dwóch trafieniach rywali przegrywamy 1-2.

 

Oranje - Kotwica 2:0

Ten wynik zapewnił triumf Oranje Poznań w turnieju.

 

Lider - Kotwica 1:1 (k. 1-2) bramki: Kuba i Piotrek z karnego.

Tym razem ostro natarliśmy na kórniczan żądni rewanżu za eliminacyjną porażkę. Początek meczu zdecydowanie dla Lidera, a efektem trzy setki Kuby - niestety wszystkie broni bramkarz. Niewykorzystane sytuacje się mszczą i wkrótce tracimy gola. Wyrównujemy  dość szybko za sprawą Kuby. Na zwycięskiego gola nie starcza umiejętności strzeleckich i musimy zdać się na zimną krew w "jedenastkach". Tutaj znów niestety ulegamy - skuteczny Piotr, nie trafia Józiu, a  Bartek strzela wprost w bramkarza.

Należy dodać, że w międzyczasie rozegrany został konkurs rzutów karnych ,w  którym uczestniczyli wszyscy zawodnicy grajacy w turnieju. Do drugiego etapu przeszło aż ośmiu naszych, potem było gorzej. Wyłamał się pozytywnie Kuba, który dotarł do finałowej rozgrywki, gdzie musiał uznać wyższość kolegi z Kotwicy. Zarem drugie miejsce - gratulacje. Mieliśmy także okazję zagrać przeciwko Drużynie Gwiazd , którą tworzyli min. Moses Molongo, Maxwell Kalu, Jarek Soboniak. To starcie o charakterze zabawy z piłka wygraliśmy 1:0 po golu Józia.

 

 

Reasumując:

Pozytywne aspekty - aż 80 minut gry (7 meczy), możliwość rywalizacji ze starszymi dziewczynami, która byż może zaprocentuje w ligowej potyczce w Grodzisku, dobra organizacja turnieju, fajna hala.

 

Klasyfikacja końcowa

  1. ORANJE Poznań
  2. KOTWICA Kórnik
  3. LIDER Swarzędz
  4. SALOS Poznań
  5. POLONIA Poznań
  6. JEDYNKA Luboń

 

 

Miejmy nadzieję, że w końcu zima nam odpuści i będziemy mogli zagrać na świeżym powietrzu.

Tekst: Antojad

Foto by Abusz