UKS Lider Swarzędz
ul. Polna 21
62-020 Swarzędz

tel.: 61-817-25-74
tel./fax: 61-817-25-74

NIP: 777-29-29-283
REGON: 300368914

lider.swarzedz@wielkopolskizpn.pl

Inauguracja rozgrywek wiosna 2018


Piłkarze UKS Lider na przełomie marca i kwietnia zainaugurowali wiosenne rozgrywki ligowe. Każdy z zespołów ciężko przepracował okres przygotowawczy i liczymy na to, że osiągną cele, które sobie założyli.

 

Seniorzy


Pierwsze dwie kolejki ligowe to 6 punktów na koncie walczących o awans do klasy okręgowej seniorów. Domowe wygrane z Maratończykiem Brzeźno 3:2 i Clescevią Kleszczewo 5:0 cieszą, ale szczególnie w tym pierwszym meczu nie było łatwo. W bardziej przekonującym zwycięstwie przeszkodziła nieskuteczność pod bramką rywali, ale skończyło się pozytywnie i tak trzymać w kolejnych meczach.

 

Lider-Maratończyk 3:2 (3:1) Bramki: P. Stępniak, M. Szymkowiak, M. Przewoźny ;

Lider – Clescevia Kleszczewo 5:0 (3:0) Bramki: M. Szymkowiak 2, M. Przewoźny, A. Małek, H. Maćkowiak

 

Juniorzy B1


Juniorzy swój mecz inauguracyjny w I lidze okręgowej rozegrali już w Wielki Czwartek, kiedy to na trudnym terenie w Obornikach osiągnęli wynik remisowy. Objęli prowadzenie na początku meczu skutecznie egzekwując rzut karny. W drugiej połowie gospodarze zdołali wyrównać wykorzystując jedną z kilku ku temu okazji.W drugiej kolejce zespół pauzował.

 

Sparta Oborniki – Lider 1:1 (0:1) Bramka: R. Kowalski

 

Trampkarze C1


Dwa mecze i dwa różne oblicza pokazali nasi trampkarze rywalizujący w lidze wojewódzkiej. Zaczęliśmy od dość niespodziewanej domowej porażki z AP Reissa Poznań 1:2, zaś w drugim meczu gładko pokonaliśmy w Środzie Wlkp. miejscową Polonię 3:0 wynik ustajając już do przerwy.

 

Lider – AP Reissa 1:2 (1:1) Bramka: J. Książkiewicz

Polonia Środa Wlkp.- Lider 0:3 (0:3) Bramki: D. Jokiel, K. Vogel, J. Książkiewicz

 

Młodziki D1


Młodziki na wiosnę ponownie imponują grą w defensywie, gdyż oba mecze zagrali na zero z tyłu. Na rozpoczęcie ligi wygrali w Swarzędzu ze Spartą Oborniki 2:0, a w kolejnym meczu rozegranym w...Opalenicy bezbramkowo zremisowali z zespołem SF Luboń.

 

Lider – Sparta Oborniki 2:0 (1:0) Bramki: M. Adamczyk 2

SF Luboń – Lider 0:0


Młodziki D2


O ile można być zadowolonym z wygranej na inaugurację z Koziołkiem Poznań 3:2, to drugi mecz kompletnie nie wyszedł młodzikom młodszym, którzy ulegli niżej notowanemu zespołowi z Komornik 0:6.Czekamy na poprawę jakości gry i większego zaangażowania w kolejnych meczach.

 

Koziołek Poznań – Lider 2:3 (1:1) Bramki: O. Mazurkiewicz, Z. Greinert-Czekalski,W. Sęba;

Lider – Wielkopolska Komorniki 0:6 (0:4)


Orliki E1


Dobry mecz mimo porażki rozegrali chłopcy z rocznika 2007 na boisku w Książu Wlkp. z miejscową Pogonią. Zaczęło się od szybkiej straty dwóch goli, ale chłopcy z każda minutą nabierali pewności i gra zaczęła się układać. Dość szybko udało się odrobić straty i po kwadransie gry mieliśmy remis 2:2.Kolejne minuty to ciekawa, szybka gra obfitująca w wiele sytuacji bramkowych, niestety gospodarze okazali się skuteczniejsi i zainkasowali trzy oczka.

 

Pogoń Książ Wlkp. – Lider 4:2 (3:2) Bramki: Maksym Makuszewski 2

 

Orliki E2


Podopieczni trenera Chęcińskiego rozpoczęli od dwóch porażek z wyżej notowanymi w tabeli rywalami. Najpierw u siebie ulegli nadającemu ton w rozgrywkach Orlikowi Kaźmierz 0:9, a następnie przegrali po dość zaciętym meczu szczególnie w pierwszej połowie w Granowie z tamtejszym Orłem 2:5.Pierwsze koty za płoty, w kolejnych meczach na pewno będzie lepiej.

 

Lider – Orlik Kaźmierz 0:9

Orzeł Granowo – Lider 5:2 (2:2) Bramki: Oskar Pruchnik 2

 

Żaki F1


Dobrze spisali się zawodnicy rocznika 2009 i młodsi w pierwszym turnieju II ligi grupy 1 , który został rozegrany w Poznaniu na boisku orlik na os. Rusa. Wygrali pewnie dwa mecze i przegrali z gospodarzem turnieju zespołem Talent Poznań.

 

Lider – Piast II Kobylnica 6:1

Lider – Nielba Wągrowiec 2:1

Talent Poznań – Lider 2:0


Żaki F2


Chłopcy z rocznika 2010 gościli na turnieju w Mosinie i pokazali bardzo duże umiejętności i dziąki ambitnej postawie na boisku wygrali dwa mecze i podzielili się punktami z gospodarzem Orlikiem Mosina.

 

Lider – Koziołek Poznań 3:2

Lider – UKS Śrem 2:0

Orlik Mosina – Lider 2:2


Zapraszamy na mecze:


14.04 godz. 10:00 Trampkarz C1 – Lider –Kania Gostyń (Zalasewo ul. Kórnicka)

14.04 godz. 13:00 Młodzik D1 – Lider – Nielba Wągrowiec (Zalasewo ul. Kórnicka)

16.04 godz. 17:30 Orlik E2 – Lider – Dyskobolia Grodzisk (SP Zalasewo ul. Heweliusza)

17.04 godz. 17:00 Trampkarz C1- Lider – Canarinhos Skórzewo (boisko ul. Św. Marcin)

 

Pozostałem zespoły rozgrywają mecze wyjazdowe. Wszystkim drużynom UKS Lider Swarzędz życzymy udanych występów na boiskach i zdobyczy punktowych. Zapraszamy do kibicowania!

 

Tekst : antojad