Kania Cup 2013

Po długiej przerwie w treningach i okresie świątecznym spotkaliśmy się na super hali w Gostyniu w następującym składzie:

1. Oli Strugalski
2. Wiktor Koralewski
3. Bartek Łuczak
4. Miłosz Gawecki
5. Albert Żerkowski
6. Piotr Matusiak
7. Dominik Zaborniak
8. Jacek Przybylski
9. Wojtek Zwoliński
10. Gracek Lewandowski
11. Łukasz Grodzki

Turniej został podzielony na dwie fazy: eliminacyjna (podzielona na dwie grupy po 5 drużyn) i zasadniczą (podzieloną na ekstraklasę – 6 drużyn i I ligę – 4 drużyny). Graliśmy po 10 minut, 5 zawodników i bramkarz.

Pierwszy mecz rozegraliśmy z UKS „Szóstka” Śrem. Rozpoczęliśmy mało skoncentrowani i bardzo nerwowo. Mocno było widać skutki przerwy świąteczno – noworocznej. Niestety duży chaos z obu stron przełożył się na obraz meczu. Niestety drobne błędy doprowadziły ostatecznie do utraty gola w 7 minucie… Kilka akcji i strzałów nie wystarczyło, aby wyrównać. Ale… pierwsze koty robaczywki! :-).

W drugim meczu z gospodarzami turnieju, po słabszym początku, przejęliśmy inicjatywę. Po faulu na Dominie, do piłki podszedł Miłek i huknął z ok 10 m w prawe okienko, a na trybunach wybuchnął szał radości!!! Tylko bramkarzowi nie pozostało nic innego jak wyciągnąć piłkę z sieci! Za chwilę mogło być jeszcze lepiej. Po szybkiej kontrze Albi wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale do szczęścia zabrakło 20 cm… do końca kontrolowaliśmy grę i pierwsze zwycięstwo w 2013 roku stało się faktem!!!

Kolejny mecz graliśmy z KS Polonia Środa Wielkopolska. Po „nieśmiałym” początku, przejęliśmy inicjatywę i chłopcy zaczęli ściśle realizować założenia taktyczne opracowane przez trenera :-) . Po wrzutce Albiego, Domino znalazł się dokładnie tam gdzie powinien i dołożył nogę dokładnie do tego miejsca na piłce gdzie powinien i na trybunach wybuchła radość! Było 1:0! Mecz toczył się pod nasza kontrolą, choć trochę się cofnęliśmy. Wystarczyła jednak jedna „zabójcza” kontra i Albi tym razem nie dał żadnych szans bramkarzowi! Takim też wynikiem zakończył się ten mecz.

Mecz z UKS „Czwórka” Kościan był ostatnim w rundzie eliminacyjnej turnieju (w 5 kolejce pauzowaliśmy). Ułożył się po naszej myśli od początku. Już w 2 minucie Domino po super (no bo któż inny dałby radę :-) ) kiwce, wyprowadził nas na prowadzenie! Ponownie gra toczyła się pod nasze dyktando. Mieliśmy sporą przewagę, którą udokumentowaliśmy drugą bramką strzeloną przez Łukasza!
Wiedzieliśmy już, że jesteśmy w Ekstraklasie, ale jeszcze nie wiadomo z kim. Ostatecznie z naszej grupy awansowała niepokonana UKS „Szóstka” Śrem, my z 2 miejsca i KS Polonia Środa. Z drugiej grupy awansowały drużyny PSP Poznaniak Poznań, Korona Piaski oraz sąsiad zza miedzy Lechia Kostrzyn.

Pierwszy mecz z Koroną Piaski w drugiej fazie turnieju rozpoczęliśmy po zjedzeniu pysznego obiadu! I efekty było widać natychmiast! Po dobrym początku szybko objęliśmy prowadzenie po golu Domina. Niestety odpowiedź rywali była natychmiastowa (oni też byli po obiedzie!) i pomimo podwójnej obrony Oliego, przeciwnicy zastosowali się do zasady „do trzech razy sztuka” i wobec trzeciego strzału Oli był bezradny... Chłopcy pokazali jednak charakter i po golu Domina sprowadziliśmy rywali „na ziemię”. Chwilę później na hali było słychać naszą ulubioną piosenkę : „jeden gol, drugi gol, trzeci leci…”, bo było 3:1 po szybkim ataku w wykonaniu… wiadomo szybkim to - Albi! Wynik ustalili rezerwowi realizując ćwiczony na treningach schemat rozegrania stałego fragmentu gry: Wojtek wycofał piłkę z autu do Gracjana, a ten pewnym strzałem w długi róg zdobył czwartego gola!!! I jeszcze raz hala usłyszała: „jeden gol, drugi gol, trzeci leci, na tablicy czwóreczka się świeci!”. Mogło być jeszcze lepiej, ale sędzia nie zauważył w ostatniej minucie, jak Wojtka wychodzącego na czystą sytuację rywal przytrzymał za rękę – zdaniem najobiektywniejszej publiczności na świecie był EWIDENTNY KARNY! :-).

Następny mecz zapowiadał się ciężko, bo mieliśmy grać z Lechią Kostrzyn. Rywal, który nam wyjątkowo na hali "nie leży”. Lechia, żeby coś jeszcze osiągnąć na tym turnieju musiała z nami koniecznie wygrać (do meczu z nami zgromadzili tylko 2 pkt). Mecz zaczął się niefartownie… Znowu dobitka po dobrej interwencji Oliego i było 0:1. Potem przejęliśmy inicjatywę, ale po strzałach Domina, Albiego czy Łukasza dobrze broniący w tym meczu bramkarz Lechii nie skapitulował i niestety porażka stała się faktem.
Do zakończenia turnieju pozostał nam tylko mecz z PSP Poznaniak Poznań. Stawką meczu było podium w turnieju. W przypadku porażki mogliśmy zakończyć turniej na 4 miejscu. Mecz był emocjonujący i bardzo wyrównany. Z jednej i drugiej strony dużo było walki w środku boiska. Czystych sytuacji bramkowych było jednak niewiele, choć więcej dla naszych chłopaków. Strzelali zarówno Miłosz, Domino, Bartek, Albi, czy też Łukasz. Mecz jednak zakończył się remisem i był to wydaje się sprawiedliwy wynik. A nam pozostał czekać na rozstrzygnięcia w dwóch ostatnich meczach turnieju.

Ostatecznie zajęliśmy 3 miejsce za UKS „Szóstka” Śrem i Lechią Kostrzyn. W załączeniu brązowi medaliści na fotce.
pozdrawiam i życzę jeszcze lepszych wyników w Zielonej Górze!

Tomek Zwoliński