Lider 2003 okiem Trenera

W rundzie jesiennej sezonu 2016/17 występujący w I lidze WZPN Trampkarzy Młodszych C2 UKS Lider Swarzędz zajmuje 1 miejsce w tabeli rozgrywek. O ocenę rundy w wykonaniu swoich podopiecznych i krótkie podsumowanie poprosiliśmy trenera zespołu Pana Macieja Rybickiego.

AJ: Gratuluję pierwszego miejsca na półmetku rozgrywek, z takiego wyniku chyba trzeba być zadowolonym?

MR: Runda jesienna rzeczywiście była bardzo udana dla zespołu trampkarzy. Po 11 kolejkach jesteśmy liderem w grupie mistrzowskiej (29 pkt) z największą ilością strzelonych (55) i najmniejszą ilością straconych (8) bramek. Zespół wygrał 9 z 11 spotkań i 2 zremisował. Nie przegraliśmy żadnego spotkania.

AJ: Jak Pan ocenia zespół jeśli chodzi o rozwój umiejętności poszczególnych zawodników?

MR: Zawodnicy zyskali dużą pewność siebie, wielu podniosło swoje indywidualne umiejętności zarówno techniczne jak i taktyczne. Zespół konsekwentnie realizował założenia przedmeczowe. Każde kolejne zwycięstwo dodawało wiary w realizacje celu jakim na pewnym etapie rozgrywek stało się zajęcie pierwszego miejsca na zakończenie rundy jesiennej. Nie wszystkie spotkania był do końca udane, czasami dopisywało nam szczęście i świetnie bronił bramkarz, były też mecze gdzie gra była rwana i nie byliśmy w stanie posiadać kontroli nad meczem.

AJ: Widzi Pan zatem elementy możliwe do poprawy?

MR: Podsumowując rundę to przyniosła ona więcej pozytywów niż negatywów. Pokazała jaki mamy możliwości śle także uświadomiła niektórym ile potrzeba pracy, zaangażowania i "wylanego potu" żeby osiągnąć cel. Zawodnicy zdają sobie sprawę, że z każdym treningiem doskonalą zarówno swoje umiejętności indywidualne jak i pracujemy nad taktyką zespołową.

AJ : Dziękuję za rozmowę.

W uzupełnieniu powyższych informacji należy dodać , że na sukces LIDERA zapracowali (w nawiasach liczba zdobytych w rundzie jesiennej bramek): Mikołaj Chruścicki, Mikołaj Dopierała (1), Kacper Fornalkiewicz, Miłosz Gawecki (10), Marcin Górczewski, Dawid Gulczyński (6), Denis Jeske (10), Wiktor Koralewski (4), Jan Książkiewicz (16), Gracjan Lewandowski, Aleks Ławniczak, Kacper Matusiak, Wiktor Przebieracz (kapitan - 2), Jacek Przybylski, Oliwier Strugalski (bramkarz), Kacper Vogel (5), Michał Wieczorek (1) i Dominik Zaborniak.

Tekst: Antojad

Foto: Mieszko Gawecki