Lider 2004 na święcie Orła Białego

W niedzielny czerwcowy poranek drużyna Lidera 2004 uczestniczyła w II edycji turnieju piłki nożnej dla chłopców rocznika 2004 i młodszych o Puchar Osiedla Orła Białego „ORLIK CUP 2012”.  Formuła rozgrywek zakładała rywalizacje drużyn w składzie 4 osobowym bez bramkarzy w dwóch grupach. Potyczki grupowe odbywały się w systemie „każdy z każdym” mecz i rewanż.

W meczu „otwarcia” (jednym z 4 meczy otwarcia bo turniej rozgrywano równolegle na 4 boiskach) Lider już w 3 sekundzie za sprawą Mateusza Brożyńskiego objął prowadzenie w meczu z drugą drużyną gospodarzy i tego prowadzenia nie oddał aż do końca spotkania, które zakończyło się wynikiem 3:0.

Następne gole zdobyli Aleks Kasprzyk i Kacper Besztocha. Po fali euforii przyszedł czas na zimny prysznic, w drugim meczu grupowym nasi trafili na Błękitnych Owińska i przegrali 1:3. Następny w kolejce czekał zespół Lecha II Poznań , z którym po ciężkich bojach chłopcy ze Swarzędza zremisowali 1:1. W rundzie rewanżowej widać było że naszych siły nie opuściły.

Kolejne mecze zakończyły się wynikami 4:2 z Orlikiem, 0:1 z Owińskami i 3:0 z Lechem, co pozwoliło nam na zajęcie 2 miejsca w grupie. W walce o 3 miejsce nasz zespół po bardzo wyrównanej grze uległ pierwszemu zespołowi Orlika przegrywając pechowo 1:2. Pierwsze miejsce w Turnieju zajęła drużyna Lecha I, która w zaciętym meczu finałowym pokonała Błękitnych Owińska 3:2.

Na listę strzelców w naszej drużynie wpisali się wszyscy biorący w turnieju zawodnicy: Mateusz Brożyński – 5 celnych trafień, Kacper Wrzesiński 4 gole w tym  hat-trik w meczu z Lechem II, po jednej bramce strzelili: Adam Białas, Kacper Besztocha, Dawid Grodzki, Aleks Kasprzyk – wszyscy zawodnicy zasłużyli na duże brawa.