Lider CUP 2013

W turnieju wzięło udział dziesięć zespołów:  Unia Swarzędz, Lechia Kostrzyn, Akademia Piłkarska Ostrów Wlkp.,  Koziołek Poznań, Polonia Środa Wlkp., Orlik Poznań, Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp,. Gniewko Gniezno oraz dwa zespołu  UKS Lider Swarzędz.

Zespoły zostały podzielone na dwie grupy „A” i „B” , z których do pierwszej należały drużyny:
UKS Lider Swarzędz I, Unia Swarzędz, Ostrowia 1909 Ostrów Wlkp., Mieszko Gniezno, Koziołek Poznań, natomiast do drugiej: UKS Lider Swarzędz II, Lechia Kostrzyn, Akademia Piłkarska Ostrów Wlkp., Polonia Środa Wlkp.,  Orlik Poznań.

W pierwszym spotkaniu UKS Lider Swarzędz I spotkał się z Unią Swarzędz. Mecz był bardzo wyrównany i zakończył się sprawiedliwym remisem. Warto tutaj pochwalić cały zespół Lidera, ponieważ w tej drużynie zagrało tylko trzech bardziej doświadczonych zawodników. Pierwszy remis z tak utytułowanym rywalem dawał promyk nadziei, że w następnych meczach będzie podobnie, a może nawet lepiej. Pomimo włożonego serca w każdym spotkaniu bez wyjątku, nie udało się w pozostałych grach uzyskać tak dobrych wyników. W tej sytuacji chłopcy musieli zadowolić się ostatnim miejscem w całym turnieju.

Drużyna UKS Lider Swarzędz II rozpoczęła swój pierwszy mecz od przegranej
z Lechią Kostrzyn 0:1. Drugie spotkanie z Akademią Piłkarską Ostrów Wlkp. to bardzo dobry mecz
z naszej strony wygrany 3:0. Bramki dla naszej drużyny strzelili - Ptaszek, Mateusz oraz Igor Rudawski. W trzecim meczu Lider II napotkał na swojej drodze Polonię Środa Wlkp.,  Którą pokonaliśmy 2:0.

W tym spotkaniu ponownie bramkę strzelił niezastąpiony Ptaszek oraz nasz defensor Adaś Białas. Czwarty pojedynek decydował o grze w półfinałach, jednak niestety, nie uniknęliśmy błędóww obronie i ulegliśmy Orlikowi Poznań 0:1. Na osłodę został nam mecz o piąte miejsce, w którym dość szczęśliwie uzyskaliśmy remis po bardzo dobrym strzale z narożnika Mateusza Brożyńskiego.O finalnym wyniku musiały  zadecydować serie rzutów karnych których lepszymi wykonawcami okazali się młodzi piłkarze Mieszka Gniezno. Wynik zespołu to szóste miejsce. W finale zagrały drużyny Orlika Poznań oraz Lechii Kostrzyn Wlkp. gdzie lepsza okazała się Lechia która wygrała cały turniej Lider CUP 2013. Oczywiście gratulujemy całemu zespołowi oraz trenerowi, brawo!!

Podsumowując turniej pod względem organizacyjnym, impreza udała się znakomicie. Pragnę podziękować wszystkim osobą które przyczyniły się do bardzo sprawnej organizacji turnieju.

Zapraszamy ponownie za rok.