Lider Cup 2014

To już trzecia edycja naszego klubowego turnieju rocznika 2004. Kolejny raz zagościły w Swarzędzu drużyny nie tylko lokalne, lecz również goście spoza naszego regionu. Poza Unią Swarzędz, Lechią Kostrzyn, UKS  Kopernik Poznań swoją obecnością zaszczyciły nas drużyna z Wrześni - Szkółka Piłkarska Waldemara Przysiudy, Warta Międzychód oraz Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski. Gospodarze turnieju mimo ogromnych problemów zdrowotnych zawodników zdołali stworzyć dwie reprezentujące organizatorów drużyny. Zmianie uległa formuła rozgrywania zawodów, jednak nie miało to wpływu na poziom emocji : system gry na zasadach ligowych trzymał w napięciu aż do ostatniego meczu, w którym to wyłonił zarówno zdobywcę drugiego miejsca, jak i najlepszego zawodnika turnieju. Turniej zakończył się zwycięstwem miejscowej drużyny Unii Swarzędz, drugie miejsce przypadło Lechii Kostrzyn, natomiast na trzeciej pozycji uplasowali się zawodnicy z Warty Międzychód. Organizatorom turnieju przypadło miejsce tuż za podium. Czwarta lokata przy tylko jednym zawodniku rezerwowym to ogromny sukces, biorąc pod uwagę liczbę rozegranych meczy. Druga drużyna gospodarzy, mimo swojej waleczności (i również jednego zawodnika rezerwowego) uplasowała się na miejscu ósmym. Należy jednak podkreślić tutaj, że ta właśnie drużyna strzeliła pierwszego gola turnieju. Najlepszym bramkarzem turnieju okazał się Tomasz Antkowiak ze Szkółki Piłkarskiej z Wrześni, który też pomógł wyłonić w dodatkowej serii rzutów karnych zacięcie walczących zawodników o miano najlepszego strzelca turnieju. Został nim Aleksander Kultys z Unii Swarzędz. W ostatnim turniejowym meczu Gruszka Norbert z Lechii Kostrzyn zdobywając pięć bramek potwierdził, że to jemu należy się  tytuł najlepszego zawodnika.

Każdy z 28 rozegranych meczy zostawił swoją historią i był pełen emocji, które pozostaną w pamięci. Wola walki, ogromne chęci gry i zdobywania każdego metra boiska oraz przyjazna atmosfera turnieju świadczą o jego wielkim sukcesie.

Sukcesu tego nie byłoby, gdyby nie Ci którzy go współtworzyli. Ogromne słowa podziękowania dla organizatorów turnieju, rodziców którzy jak co roku spisali się znakomicie, pokazując, że wspólnie można wiele uczynić, aby dzieci miały ogromną radość.

Na koniec ogromne podziękowania dla stałych już mecenatów turnieju, a mowa tutaj o firmie Panopa Logistik Polska Sp. z o.o. oraz  Garex Sp. z o.o. , firmie Trans - Med za opieką medyczną turnieju oraz Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu Lider Swarzędz za wspieranie tego jakże wspaniałego przedsięwzięcia.

Do zobaczenia już za rok J