LIDER NAJLEPSZY W WIELKOPOLSCE !!!

Autorami sukcesu są: Łukasz Jankowski, Aleks Nowacki, Jan Szuba, Krzysztof Jądrzyk, Jakub Andrzejczak, Olaf Wojciński, Piotr Cholewicki, Jakub Korzuśnik , Łukasz Józiak oraz oczywiście trener Czesław Jakołcewicz. WIELKIE BRAWA !!!

Nagrody są równie efektowne jak nasza dzisiejsza postawa  na bosiku w Murowanej Goślinie. Jest to przede wszystkim awans do finału ogólnopolskiego, na którym we wrześniu będziemy reprezentować województwo wielkopolskie na trzydniowym turnieju. Ponadto wszyscy zawodnicy otrzymali bilety na mecz towarzyski reprezentacji Polski z Danią, który odbędzie się 14 sierpnia na stadionie ERGO Arena w Gdańsku. Dodatkowo wszyscy otrzymali medale, dyplomy, a zespół okazały puchar. W konkurencjach technicznych Jan Szuba wygrał konkurs żonglerki zdobywając nagrodę indywidualną - gratulacje.

Droga do zwycięstwa:

Lider - SP Górne Grądy 11:0 (powiat wrzesiński)

Lider - Dąbroczanka Pępowo 6:0 (powiat gostyński)

Lider - UKS Kopernik Piotrów 5:1 (powiat kaliski)

Lider - UKS Tuzinek Gniezno 5:1 (powiat gnieźnieński)

ćwierćfinał: Lider - SP15 Konin 5:0 (powiat koniński)

półfinał: Lider - Dyskobolia Grodzisk 3:1 (powiat grodziski)

półfinał: Polonia Leszno - Dąbroczanka Pępowo 4:2

FINAŁ: LIDER SWARZĘDZ - POLONIA LESZNO 2:2 rz. k. 2:1

Opis meczy:

Przez rozgrywki grupowe przeszliśmy spacerkiem. Później okazało się jednak, że ekipa z Pępowa sprawiła sporą niespodzianke zdobywając trzecie miejsce w turnieju i eliminując min w ćwierćfinale Skrę Otusz. Nasz mecz 1/4 finału okazał się formalnością, gdyż ekipa z Konina nie postawiła poprzeczki zbyt wysoko. W półfinale natomiast trafiliśmy na silny zespół Dyskobolii Grodzisk, który w zeszłym roku wyeliminował nas w finale wojewódzkim Pucharu Tymbarka. Nadarzyła się więc okazja do rewanżu co wykorzystaliśmy skrzętnie choć łątwo nie było. Po stracie gola zdołaliśmy odpowiedzieć trzema i finał turnieju stał się faktem. Tutaj jeszcze silniejszy zespół Polonii Leszno występujący pod nazwą SP 7 z Leszna. Zaczęło się dobrze gdy po strzale Krzycha objęliśmy prowadzenie. Niestety rywale skarcili nas dwukrotnie mimo, że to my prowadziliśmy grę na boisku. Spośród wielu okazji wykorzystaliśmy tylko jedną za sprawą wspaniałej indywidualnej akcji zakończonej strzałem naszego kapitana Aleksa. Na więcej nie pozwolił dobrze dysponowany , wysoki bramkarz leszczynian. O zwycięstwie miała zatem zadecydować loteria rzutów karnych. Rozpoczął Jachu technicznym strzałem na 1:0. Rywale odpowiedzieli skutecznie 1:1. Do piłki podszedł Aleks - silna bomba , poprzeczka , głowa bramkarza i niestety pudło. Najlepszy zawodnik z Leszna z nr 9 (wybrany zasłużenie najlepszym zawodnikiem turnieju) minimalnie chybia obok bramki. Z naszej strony decydujący karny w wykonaniu Krzycha , piłka mija bramkarza i mamy 2:1. Ostatni jak się okazało strzał tego turnieju w wykonaniu zawodnika z Leszna - wspaniała interewncja Jankesa i mamy zwycięstwo w turnieju !!!

Końcowa kolejność:

1. UKS Lider Swarzędz

2. KS Polonia Leszno

3. LKS Dąbroczanka Pępowo

4. UKS Dyskobolia Grodzisk Wlkp.

Turniej dziewcząt wygrał zespół Medyka Konin pokonując w finale SP Koźmin Wlkp.

Tekst: Antojad

Foto: Abusz.pl