LIDER W BLASKU ZŁOTA !

W pokonanym polu zostawiliśmy także min. zespoły z Grupy Mistrzowskiej WZPN rocznika 2001 Chrobry Poznań i MKS Trzemeszno, silną Unię Swarzędz oraz kadrę najlepszych zawodników OZPN Sieradz. Ale po kolei...

Trochę obawialiśmy się dzisiejszego występu, gdyż mieliśmy dość wąską jednoosobową ławkę, a mieliśmy zagrać 6 meczy po 10 minut ze starszymi chłopakami.

Na inaugurację zagraliśmy z Chemikiem Bydgoszcz. Nim dobrze rozpoczął się mecz, ku zdumieniu zgromadzonych kibiców już po 2 minutach prowadziliśmy 2:0. Najpierw bramkarza pokonał Jachuu, a  za chwilę Alex. Graliśmy agresywnie w odbiorze nie pozwalając przeciwnikowi wyprowadzać akcji. Wynik nie uległ zmianie, a na pochwały zasłużył Jankes, który groźny strzał na kontaktową bramkę przyjął na twarz. Kontrolując przebieg gry, dobrze weszliśmy w turniej.

W kolejnym meczu spotkaliśmy się z rosłą ekipą Czarnych Nakło. Nadrabialiśmy przewagę fizyczną przeciwnika większą szybkością, ruchliwością i wyszkoleniem technicznym. Zwycięska bramka padła po podaniu z autu Krzycha i strzale Alexa. Z dobrej strony pokazała się obrona, którą skutecznie kierował Jankes. Z czystym kontem kończymy z wynikiem 1:0 i po 2 kolejkach jesteśmy jedynym zespołem turnieju z kompletem oczek.

Trzeci mecz niestety okazał się kryzysowy, stracona pierwsza bramka i gorycz pierwszej porażki. Sprawcą był zespół Notecianki Pakość, który do tej pory nie zdobył punktu. Gola straciliśmy w 5 minucie i mimo, że było sporo czasu, nie potrafiliśmy zagrozić bramce rywala z Pałuk, który grał tak jak my do tej pory, czyli pressingiem na całym boisku. Sytuacja nie była zła, gdyż nadal byliśmy w grze o triumf w grupie A, a tylko on dawał szansę na finał.

Kolejne starcie z mocniejszą ekipą gospodarzy było bardzo emocjonującym widowiskiem. Oba zespoły stworzyły po kilka sytuacji do strzelenia gola, ale bramka padła tylko jedna. Strzelcem okazał się Olaf po dograniu Krzycha. Jankes znowu błysnął w bramce. Zatem MKS I Trzemeszno - Lider 2002 Swarzędz 0:1.Ten wynik po czterech kolejkach zapewniał nam drugą lokatę w grupie.

Decydujące starcie o finał mieliśmy zagrać z reprezentacją rocznika 2001 OZPN Sieradz. Grali tam zawodnicy trzech czołowych klubów tego regionu - Warty Sieradz, Pogoni Zduńska Wola i Jutrzenki Warta. Była to dla nas ciężka przeprawa, gdyż znowu musieliśmy się zmagać z silniejszym fizycznie przeciwnikiem, a poza tym rywale grali naprawdę niezły futbol. Prowadzenie objęliśmy po strzale Jacha, ale rywale już w kolejnej akcji wyrównali. Było się czego obawiać, gdyż widzieliśmy jak w meczu z Chemikiem ze stanu 0:3 w 1,5 minuty potrafili doprowadzić do remisu! Na szczęście teraz także oba zespoły musiały zadowoliś się podziałem punktów. Remis 1:1 dawał nam czołową lokatę w grupie A.

Równolegle nasi koledzy z Lidera 2001 zmagali się w grupie B. Po niemrawym początku i remisie 1:1 z Mieszkiem Gniezno, potem było już tylko lepiej. Kolejny remis 1:1 z silnym Chrobrym Poznań, potem dość swobodna wygrana 2:0 z Huraganem Pobiedziska. Następnie przyszedł czas na derby Swarzędza, gdzie mimo straty gola Lider potrafił odrobić wynik i ograć Unię 2:1. Zwycięstwo w grupie przypieczętował w ostatnich sekundach meczu pokonując MKS II Trzemeszno 1:0.

W finale więc Lider 2002 - Lider 2001. Tutaj przewaga naszych chłopaków nie podlegała dyskusji. Pierwsza część meczu to trzy gole dla "młodych". Napoczął Krzychu ładnym wolejem z lewej nogi, potem Piotrek zmienił głową lot piłki po strzale Jacha, aż wkońcu Olaf wykorzystał nieporozumienie Martyny z Adim po strzale Krzycha. Pierwszy groźny strzał Lidera 2001 padł w 6 minucie, a po chwili Kędel strzelił honorowego gola.

Puchar Trzemeszno CUP oraz złote medale odbieraliśmy z rąk burmistrza Trzemeszna i prezesa MKS. Gratulacje dla obu zespołów Lidera oraz trenera Czesława, który ustrzelił dublet na podium. Dodatkowo za najlepszego bramkarza turnieju został zasłużenie uznany Jankes. Brawo!

Lider Swarzędz 2002 zagrał dziś w składzie : Łukasz Jankowski - Jan Szuba, Aleks Nowacki (C), Krzysztof Jądrzyk, Olaf Wojciński, Piotr Cholewicki, Bartek Łaszkiewicz. Dziękujemy chłopcom i trenerowi za emocje i chwile radości. Gratulujemy sukcesu !!!

Końcowa kolejność turnieju:

1. Lider Swarzędz 2002