LOSiR Cup dla Lidera

W turnieju rocznika 2002 wzięło udział 8 zespołów. Rozegraliśmy w sumie 7 meczy po 13 minut, także każdy z chłopców mógł sobie pograć. Zwycięski skład Lidera: Łukasz Jankowski - Jan Szuba, Aleks Nowacki (C), Krzysztof Jądrzyk, Jakub Andrzejczak, Olaf Wojciński, Bartosz Łaszkiewicz, Jakub Korzuśnik , Michał Tokarski i Piotr Cholewicki.

Wyjściowe ustawienie Lidera wyglądało następująco: Jankes - Jachuu, Alex, Krzychu i Kuba. Trener starał się robić zmiany "czwórkami", z biegiem turnieju stosując małe modyfikacje tego systemu.

Zaczęliśmy rozgrywki grupowe od mocnego uderzenia gromiąc zespół Przemysław II Poznań 11:0. Wejście smoka miał Kuba, który po 4 minutach miał na koncie cztery bramki! Do worka z golami swoje trafienia dorzucili kolejno: Alex, Bartek, Olaf 3 bramki, Krzychu i ponownie Alex.

Kolejny przeciwnik Korona Zakrzewo wyżej zawiesił poprzeczkę. Co prawda poważnie nie zagroził naszej bramce, ale umiejętnie się bronił pozwalając nam strzelić tylko jedną zwycięską bramkę. Po ładnej akcji pewnym strzałem zdobył ją Jachuu. Mimo jeszcze kilku wybornych okazji wynik nie uległ zmianie.

W kolejnym meczu nie było już tak łatwo, bowiem zaczęliśmy "drugą" czwórką. Niestety nie uchroniliśmy się od błędu w obronie, który skrzętnie wykorzystali rywale z Błękitnych Owińska. Cały mecz dążyliśmy do wyrównania i dopiero na bodaj 15 sekund przed końcem gola zdobył Kuba.

Ostatni mecz w grupie miał przypieczętować czołową lokatę przed ćwierćfinałem. Tarnowiak Tarnowo Podgórne nie podyktował specjalnie trudnych warunków i ograliśmy go 3:0. Bramki zdobyli Krzychu, Kuba i debiutujący w "halowym" Liderze Tokar.

Przeciwnikiem w ćwierćfinale był ponownie Przemysław II. Tym razem nie byliśmy już tak srodzy i wygraliśmy tylko 4:0. Gole zdobyli Kuba 2, Krzychu i Aleks.

Półfinał to ponowny pojedynek z Błękitnymi . Tym razem do 6 minuty był bezbramkowy remis z optyczną przewagą Lidera. Wtedy to Jachuu zdobył chyba najładniejszą bramkę turnieju,w  swoim stylu strzałem z dystansu. Zwycięstwo przypieczętował po rajdzie prawą stroną boiska Olaf, który udowodnił dziś, że także potrafi strzelić kilka goli, oprócz tradycyjnych licznych asyst.

W finale spotkaliśmy się z zespołem Skry Otusz, która okazała się najlepsza w wyrównanej stawce przeciwników. Jedyne zagrożenie dla naszej bramki stanowiły nieliczne strzały z autów i rzutów wolnych. Natomiast zwycięskie trafienia dla Lidera zanotowali Aleks i Kuba, pieczętując obaj swoją wyróżniającą postawę dzisiejszego dnia.

Tym samym wygraliśmy pierwszy turniej tej zimy, przeciwnicy może nie należeli do najtrudniejszych, niemniej kilka zespołów pokazało fragmentami całkiem ciekawą grę. Należy wspomnieć, że Lider w tym turnieju zagrał "z marszu" bez żadnego jeszcze treningu na hali, co może usprawiedliwiać widoczny jeszcze brak zgrania i tzw. "czucia" parkietu.

Dodatkowymi wyróżnieniami były indywidualne nagrody dla najlepszego strzelca turnieju, który  9 bramkami został Kuba Andrzejczak. Natomiast MVP turnieju zgodnym zdaniem trenerów i organizatorów wybrano naszego kapitana Aleksa. Należy także pogratulować kilku udanych interwencji Jankesowi, który miał co prawda niezbyt wiele pracy, ale jeśli było trzeba interweniował bez zarzutu.

Gratulujemy wszystkim chłopcom i trenerowi.

Zdjęcia by Abusz.

Komplet wyników:

Grupa A:

Tarnowiak Tarnowo Podgórne - Błękitni Owińska 0:1, Przemysław II - Lider Swarzędz 0:11, Korona Zakrzewo - Tarnowiak 4:0, Błękitni - Przemysław II 1:0 , Lider - Korona 1:0, Tarnowiak - Przemysław II 3:0 , Przemysław II - Korona 0:6, Tarnowiak - Lider 0:3, Korona - Błękitni 3:2;

Tabela gr A:

1. Lider 10 16:1

2. Korona 9 13:3

3. Błękitni 7 5:4

4. Tarnowiak 3 3:8

5. Przemysław II 0 0:21

Grupa B:

Skra Otusz - Ostrovia Ostrów Wlkp. 1:0, Ostrovia - Przemysław I Poznań 1:0, Przemysław - Skra 3:2

Tabela gr B:

1. Skra Otusz 3 3:3

2. Przemysław 3 3:3

3. Ostrovia 3 1:1

Football Academy Leszno i Stoper Poznań nie pojawiły się na turnieju.

1/4 finału:

Lider - Przemysław II 4:0