Mecze kontrolne 27-28.01.18

Seniorzy: Lider Swarzędz - Suchary Suchy Las 4:1

Zajmujący siódme miejsce po rundzie jesiennej w A klasie grupa I zespół Lidera zmierzył się z zajmującym siódme miejsce w A klasie grupa II zespołem Suchary Suchy Las. Starcie siódmych zespołów w swoich grupach na korzyść Lidera, który wygrał pewnie 4:1. Prócz wygranej w pierwszym sparingu okresu przygotowawczego może cieszyć dobra postawa debiutujących nowych twarzy w zespole. Trener gospodarzy Maciej Rybicki podkreślał, że celem tego sparingu jest "wybieganie" a nie za wszelką cenę wygranie go. Mecz obfitował w dużo sytuacji bramkowych jednak na posterunku byli bramkarze obydwu drużyn. Lider był drużyną lepszą i zasłużenie pokonał Suchary Suchy Las. Frekwencja dopisała, były częste zmiany i roszady więc każdy zawodnik mógł się pokazać trenerowi. Przed drużyną dużo czasu do startu rundy wiosennej, mamy nadzieję że gracze Lidera Swarzędz przepracują najlepiej jak się da okres przygotowawczy i zapewnią nam sukcesy w rundzie wiosennej.

Bramki: D.Kosturski, M.Szymkowiak, N.Jakołcewicz, P.Stępniak

Skład 1.Połowa - Testowany1/- Korcz- Jakołcewicz - Testowany2- Jędraszyk/ J.Maćkowiak - H.Maćkowiak - Kosturski - Małek - Testowany 3 / Szymkowiak

2.Połowa - Jaszcz/ Korcz(Jędraszyk) - Jakołcewicz( J.Maćkowiak) - Testowany2( H.Maćkowiak) - Zboralski / Stępniak - Przybylak - Potocki - Testowany3 (Testowany 4) - Małek(Ruszkowski) - Marzec

Juniorzy B1: Przemysław Poznań - Lider Swarzędz 3:1 (0:0)

Kolejny mecz kontrolny rozegrany na poznańskiej Śródce zaliczamy w zgoła odmiennych nastrojach niż w zeszłym tygodniu. Naszym rywalem był główny faworyt wiosennej edycji ligi wojewódzkiej Juniora B1 zespół Przemysława Poznań, tak więc porażkę 1:3 (0:0) należy uznać za dobry wynik. Bardziej jednak możemy być zadowoleni z postawy naszych zawodników, którzy mimo braku rezerwowych zawodników na ławce ambitnie stawili czoła silnemu przeciwnikowi. Przewaga Przemysława została potwierdzona bramkami w drugiej połowie meczu, ale my też odgryzamy się kilka razy, uzyskując gola honorowego po indywidualnej akcji K. Magdzińskiego.

Zdaniem Trenera Pawła Chęcińskiego:

„Nasi zawodnicy zagrali dobry mecz. Było widać zaangażowanie i walkę oraz dobrą realizację przedmeczowych założeń taktycznych. Biorąc pod uwagę ilość zawodników na meczu, a co za tym idzie małe możliwości zmian oraz poziom sportowy przeciwnika był to naprawdę dobry występ. A myślę, że stać nas na więcej."

Trampkarz C1: Lider Swarzędz - Lechia Kostrzyn 4:1

Nasi trampkarze starsi z rocznika 2003/04 zagrali mecz kontrolny z aspirującym do awansu do ligi wojewódzkiej zespołem Lechii Kostrzyn. Wygrana naszych 4:1 to efekt przewagi na boisku, która przełożyła się na gole. Autorami trafień byli Staszyński, Książkiewicz, Dopierała i Kowalewski. W sparingu zagrało 17 zawodników, w każdej formacji zdarzały nam się błędy, ale widać też było chęć do gry i efekty pracy poszczególnych zawodników na treningach. Z biegiem czasu powinno wyglądać to coraz lepiej.

W tym miejscu należy wspomnieć, że nasz wychowanek Kacper Vogel został po raz kolejny powołany na zgrupowanie selekcyjne kadry Wielkopolskiego ZPN rocznika 2004. Gratulujemy i życzymy powodzenia !

Autor : antojad