Mecze kontrolne luty 2018

Seniorzy:

03.02. Lider Swarzędz – Polonia Poznań 0:4

Dotkliwą porażką zakończył się sparing z Polonią Poznań, która prowadzi w tabeli poznańskiej grupy drugiej B-klasy. Seniorzy Lidera byli w tym meczu zespołem mającym więcej z gry, ale nie potrafili wykorzystać choćby jednej sytuacji bramkowej. Do meczu drużyna przystąpiła bez kilku podstawowych zawodników jednak to nie powinno tłumaczyć takiego rozmiaru porażki. Goście strzelali bramki po stałych fragmentach gry i kontrataków. Gospodarze muszą popracować nad dokładniejszymi podaniami i koncentracją na boisku. W tym sezonie wielokrotnie szwankowała skuteczność i niestety zawiodła też w sparingu z Polonią. To był dobry kubeł zimnej wody dla zawodników Lidera na początek przygotowań do rundy wiosennej, teraz może być tylko lepiej.

Skład:Testowany1/Korcz- Jakołcewicz- Testowany2- Maćkowiak.H/Maćkowiak.J- Siejak- Zbierski- Przybylak(Testowany3)- Drobnik(Testowany4)/ Marzec(Ruszkowski)

10.02. Lider Swarzędz - Meblorz Swarzędz 3:1

W sobotnim sparingu pokonujemy w derbach miasta Meblorza. Kibice zobaczyli ciekawy mecz z wieloma akcjami bramkowymi. Graliśmy z drużyną, która jest liderem w B-klasie i pewnie kroczy po awans. Spodziewaliśmy się trudnego meczu, ze względu na emocję towarzyszące rywalizacji derbowej. Górę wzięła jednak chłodna głowa i ułożyliśmy sobie mecz pod siebie. Stworzyliśmy sobie więcej sytuacji od Meblorza i zasłużenie wygraliśmy. W sparingach w zasadzie nie liczą się wyniki, a spełnione założenia taktyczne. Lider powoli odrabia zadania domowe i ich gra obronna była już lepsza od tej z zeszłego tygodnia.
Bramki: M.Szymkowiak, D.Przybylak, zawodnik testowany2.

Skład: Zawodnik testowany1/ Korcz(Drobnik), Jakołcewicz, H.Maćkowiak, Jędraszyk(Kapustka)/ J.Maćkowiak, Stępniak, Zbierski, Siejak(Przybylak), Zawodnik testowany2(Zawodnik testowany3)/ Szymkowiak

16.02. Trzynastka Poznań - Lider Swarzędz 2:4

Mecz z wyżej notowanym rywalem zapowiadał się bardzo ciekawie i zakończył się niespodziewanym zwycięstwem Lidera 4:2. SKS 13 Poznań gra na co dzień jeden poziom wyżej a mianowicie w lidze okręgowej i zajmuje po rundzie jesiennej 7 miejsce w tabeli. Nasz klub aspiruje do awansu także dobra postawa w tym meczu dobrze rokuje i miejmy nadzieję, że już jesienią przyjdzie nam zmierzyć się z tym przeciwnikiem już w rozgrywkach ligowych. Bramki dla swarzędzkiej ekipy zdobyli Adrian Małek 2, Piotr Stępniak 1 i zawodnik testowany.

24.02. Lider Swarzędz – Patria Buk 7:0

Tym razem potyczka z czołowych zespołem A klasy grupa II Patrią Buk , która zajmuje 4 lokatę po rozgrywkach jesiennych. Oba zespoły aspirują zatem do awansu do klasy okręgowej , byliśmy ciekawi tej konfrontacji. Boisko i aktualna forma brutalnie zweryfikowała umiejętności przeciwnika gdyż Lider rozbił Patrię 7:0, bezwzględnie dominując przez cały mecz. Goście wyraźnie nie mogli sobie poradzić z jak zwykle skutecznym Adrianem Małkiem , który ustrzelił 5 bramek. Po jednym trafieniu dołożyli Mateusz Szymkowiak i Kuba Drobnik. Brawa dla całego zespołu, takiego Lidera chcemy oglądać zawsze. Była to czwarta wygrana w pięciu dotychczas rozegranych meczach kontrolnych w 2018 roku.

Juniorzy B1:

10.02. Błękitni Wronki – Lider Swarzędz 7:1

Tym razem rozegraliśmy mecz kontrolny na obiektach Akademii Lecha Poznań w podwronieckim Popowie, a naszym rywalem był zespół Błękitnych Wronki, czyli aktualnego beniaminka Centralnej Ligi Juniorów U-17. Już od marca nasi sobotni przeciwnicy będą grać mecze ligowe z Pogonią Szczecin, Lechią Gdańsk, Arką Gdynia czy Lechem Poznań. Możliwość rozegrania sparingu z tak mocnym rywalem była dla nas niezwykle cenna i szkoda tylko, że nie mogliśmy wystąpić w optymalnym składzie. Przegraliśmy wysoko, ale należy nasz występ ocenić pozytywnie. Na tle rywali większość naszych zawodników zaprezentowała się dobrze pokazując, że nie ustępują wiele umiejętnościami indywidualnymi. Pierwsza połowa mogła zakończyć się remisowo, ale sędzia uznał dla gospodarzy gola zdobytego z ewidentnej pozycji spalonej. Przy dwóch soczystych strzałach Kepiego bramkarz gospodarzy popisał się niezłymi interwencjami. Trafienie zaliczamy po stałym fragmencie gry kiedy to bramkarz paruje pod nogi kąśliwe uderzenie Kepiego, ale przy dobitce Radka jest bez szans. W drugiej połowie gramy całkiem nieźle i mamy kilka szans bramkowych. Tracimy co prawda bramki ale nie wynikają one z jakiejś wyraźnej przewagi Błękitnych, a raczej naszych błędów indywidualnych czy braku zdecydowania. Wpływ na wynik miał też zapewne brak możliwości dokonania zmian zawodników grających w polu.

Skład: Jankowski (Testowany 1) – Brylewski (Niedopytała), Wojciński, Kowalski, Karolczyk – Jądrzyk, Rydzewski, Krakowski, Bździel, Magdziński – Szkutnik

Trampkarze C1:

24.02. Unia Swarzędz – Lider Swarzędz 0:4

Derby w roczniku 2003/04 zdecydowanie dla Lidera. Sparingowe starcie na lekkim mrozie bardziej rozgrzało naszą drużynę, dlatego już na początku spotkania wyszliśmy na prowadzenie. Kacper Vogel tak wyłożył Jankowi Książkiewiczowi piłkę, że ten dał szybkie 1:0. Wyraźna przewaga była po stronie Lidera, ale Unia kilka razy ostrzeliwała nasza bramkę.
W drugiej połowie goli padło więcej i nadal były to trafienia dla czarno-czerwonych. Najpierw Maks Grzeszczak zaskoczył bramkarza Unii centrostrzałem, a w końcówce indywidualną akcję wykorzystał Olek Rybarczyk . W ostatniej akcji meczu kropkę nad i postawił Mikołaj Chruścicki wykorzystując świetne zagranie Kacpra Fornalkiewicza. Należy podkreślić bardzo dobry występ bramkarza Marcina Stachowiaka, na co dzień występującego w roczniku 2005, którego trenerem jest Łukasz Kubzdyl. Popularny Stachu zanotował wiele udanych interwencji min. popisał się widowiskową paradą zatrzymując najgroźniejszego zawodnika Unii, czyli Kubę Błachowicza. Jeśli dodamy, że Marcin regularnie otrzymuje powołania do kadry Wielkopolski , to o obsadę bramki młody Lider może być spokojny.