Młodziki Lidera na podium

UKS Lider Swarzędz w sobotę 22 marca zajął II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Młodzików U12 zorganizowanym przez Koziołka Poznań na poznańskiej Śródce. Dodatkowo kapitan zespołu Aleks Nowacki zasłużenie został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.

Koziołek Poznań tradycyjnie spisał się świetnie jako organizator i gospodarz zawodów, które wypadły znakomicie zarówno pod względem organizacyjnym jaki sportowym. W stawce 12 zespołów rocznika 2002 ujrzeliśmy min. 4 uczestników ligowej Grupy Mistrzowskiej WZPN wiosna 2014, czyli UKS Śrem, Mieszko Gniezno, Akademię Reissa i Błękitnych Owińska oraz silny zespół Ostrovii Ostrów Wlkp.

UKS Lider zagrał w składzie: Łukasz Jankowski, Krzysztof Jądrzyk, Martyna Jaś, Olaf Wojciński, Aleks Nowacki, Piotr Cholewicki, Łukasz Józiak, Kacper Magdziński, Eryk Chałupka, Kacper Szkutnik i Jakub Korzuśnik. Trener: Hubert Kuchciński

Mecze Lidera:

Lider - Koziołek II Poznań 4:0 bramki: Alex, Piotr (as. Olaf), Eryk (as.Alex), Józiu (as. Kepi)

Lider - Mieszko Gniezno 1:0 bramka: Piotr (as. Eryk)

Lider - Football Academy Leszno 1:0 bramka: Krzychu

Lider - Przemysław Poznań 0:0

Lider - Tarnowiak Tarnowo Podgórne 1:0 bramka: Józiu (as. Alex)

Półfinał: Lider - Akademia Reissa Poznań 1:0 bramka: Olaf (as. Kepi)

Finał: Lider - UKS Śrem 1:2 bramka: Alex

W finale imprezy zgodnie z prognozami i oczekiwaniami, spotykają się dwa najefektowniej grające tego dnia zespoły, które w swoich grupach eliminacyjnych okazały się najlepsze nie zaznając goryczy porażki. Był to zarazem rewanż za grudniowy finał turnieju halowego w Śremie, gdzie wygrał Lider. Tym razem jednak musieliśmy uznać wyższość Śremian, którzy dwukrotnie zaskoczyli nas na początku meczu. Najpierw skutecznie wykonali korner i błędy w kryciu spowodowały, że wysoki stoper głową pokonał Jankesa. Chwilę później błąd przy wyprowadzeniu piłki z defensywy kończy się stratą niemiłosiernie wykorzystaną przez rywala. Mimo fatalnego początku nie traciliśmy nadziei, że nasi chłopcy zdołają się podnieść. Tak tez się stało za sprawą Alexa, który dwoił się i troił. W końcu przebojowy rajd ze środka boiska Alex kończy cudownym lobem z dystansu i po palcach bramkarza piłka ląduje w oknie. Chwilę później korner i idealne dośrodkowanie Krzycha na głowę Alexa. Piłka zmierzająca pod poprzeczkę ociera się o głowę obrońcy i mija bramkę. Jedna z kolejnych akcji zakończona dobrym, minimalnie niecelnym strzałem Józia obok słupka. Jest jeszcze rajd Eryka lewą stroną i strzał z ostrego kąta w boczną siatkę. Wynik nie ulega jednak zmianie.

Końcowa kolejność:

1. UKS Śrem
  2. 2. UKS Lider Swarzędz
  3. Akademia Reissa Poznań
  4. Przemysław Poznań
  5. Suchary Suchy Las
  6. Ostrovia Ostrów Wlkp.
  7. Tarnowiak Tarnowo Podgórne
  8. Mieszko Gniezno

Gratulujemy zawodnikom i trenerowi udanego występu i życzymy sukcesów w kolejnych rozgrywkach.

Autor: Antojad