Podsumowanie jesieni 2016 seniorzy A klasa

W przedsezonowych spekulacjach dotyczących oczekiwań wobec występów seniorów UKS Lider Swarzędz w rozgrywkach A klasy, mając na uwadze doskonałą postawę tegorocznej wiosny spodziewaliśmy się, że będziemy jednym z faworytów rozgrywek. Piłkarska rzeczywistość okazała się inna i pierwsza runda naszego drugiego sezonu w dorosłej piłce nie była tak udana.

Zespół grał w kratkę, dobre mecze przeplatając ze słabszymi, ale tym charakteryzują się właśnie występy młodych zawodników, którzy nie potrafią jeszcze ustabilizować formy w dłuższym okresie.Przegrane pierwsze trzy mecze z zespołami, które w końcowej tabeli uplasowały się niżej niż Lider szybko zweryfikowały nasze oczekiwania. Kłopoty w linii defensywnej min. z obsadą pozycji bramkarza nie do końca udało się zniwelować dobrą skutecznością. W sumie odnieśliśmy sześć zwycięstw, jeden remis i ponieśliśmy sześć porażek, co daje nam 19 punktów i szóste miejsce w tabeli jesieni. Biorąc pod uwagę, że z zespołami wyprzedzającymi nas w tabeli przegraliśmy tylko raz, trzeba wyraźnie popracować nad koncentracją w meczach z teoretycznie słabszymi przeciwnikami. Zdecydowanie lepiej gramy na wyjazdach, gdyż właśnie na boiskach rywali odnieśliśmy aż pięć zwycięstw.

Dodatni bilans bramkowy to przede wszystkim zasługa naszego najlepszego strzelca Adriana Małka, który z dorobkiem 17 bramek jest najlepszym strzelcem jesiennych rozgrywek grupy I A klasy. W sumie bramki dla Lidera strzelało aż jedenastu zawodników, w tym oprócz Adriana: Mateusz Korcz (7 goli), Maciej Jakubek (4 gole), Filip Siejak (3 gole), Dmytro Grytsyk, Dawid Kosturski i Dawid Dudziński (po 2 gole) oraz Jakub Drobnik, Piotr Rachwał, Bartosz Marzec i Bartosz Szrama (po 1 golu). Jedna bramka padła po golu samobójczym. Najmłodszy strzelec bramki dla Lidera to 17-letni Bartosz Marzec (rocznik 1999), a najstarszy to blisko dziesięć lat starszy Dmytro Grytsyk.

W trzynastu jesiennych meczach wystąpiło w barwach Lidera 22 zawodników, a we wszystkich meczach zagrali: Mateusz Korcz, Jacek Mackowiak, Hubert Maćkowiak, Adrian Małek i Filip Siejak. Ponadto występowali: Piotr Rachwał (11), Jakub Drobnik (11), Mateusz Szymkowiak (10), Dawid Kosturski (10), Kamil Jędraszyk (9), Dmytro Grytsyk (9), Albert Szafoni (9),Maciej Jakubek (7), Bartosz Marzec (7), Adrian Czerniejewicz (4), Dawid Dudziński (4), Damian Potocki (4), Serkan Yildrim (4), Bartosz Szrama (3), Adam Barciszewski (3), Karol Ruszkowski (2) i Jakub Skotarek (2). Zawodnicy zostali ukarani przez arbitrów w meczach jesiennych 22 żółtymi i trzema czerwonymi kartkami (dwie dla Macieja Jakubka). Generalnie zespół Lidera ma jedną z najmłodszych kadr w lidze , a średnia wieku to 20 lat i 1 miesiąc, większość zawodników są to wychowankowie naszego klubu.

Bilans Lidera – A klasa grupa I – jesień 2016

POGOŃ Książ Wlkp. – LIDER 6:4 bramki: Jakubek 2, Małek i Korcz;

LIDER – PHYTOPHARM Klęka 2:3 bramki: Małek 2;

MARATOŃCZYK Brzeźno – LIDER 4:1 bramka: Kosturski;

AVIA Kamionki – LIDER 1:3 bramki: Małek 2, Korcz;

LIDER – POLONIA Poznań 4:0 bramki: Małek 2, Drobnik i Rachwał;

JURAND Koziegłowy – LIDER 1:8 bramki: Małek 3, Korcz 2, Marzec, Siejak i Dudziński;

LIDER – CZARNI Czerniejewo 3:4 bramki: Małek, Grytsyk i samobójcza;

CLESCEVIA Kleszczewo – LIDER 2:5 bramki: Korcz 2, Siejak 2 i Dudziński;

LIDER – ZAWISZA Dolsk 1:2 bramka: Grytsyk;

WARTA II Śrem – LIDER 2:1 bramka: Małek;

LIDER – STELLA Luboń 2:2 bramki: Małek i Jakubek;

KŁOS II Zaniemyśl – LIDER 0:6 bramki: Małek 3, Jakubek, Kosturski i Szrama;

POLONIA II Środa – LIDER 0:2 bramki: Małek i Korcz;

Trenerem zespołu jest Maciej Rybicki, a asystentem Hubert Kuchciński.