Podsumowanie jesieni 2017 - seniorzy

Jesienią rozegraliśmy 13 meczy, w których zgromadziliśmy zaledwie 18 punktów co daje nam 7 miejsce w tabeli. Na ten dorobek punktowy złożyło się 5 wygranych , 3 remisów i 5 porażek oraz 35 bramek zdobytych i 29 straconych. Bilans mógł być o trzy oczka lepszy gdyby nie punkty odebrane przez WZPN za wygrany mecz w Brzeźnie.

W sześciu meczach domowych zanotowaliśmy remisowy bilans - po 2 wygrane , remisy i porażki , bramki zdobyte 21, bramki stracone 17. Natomiast w siedmiu meczach wyjazdowych wygraliśmy 3 razy, raz remisując i 3 razy przegrywając. Strzeliliśmy 14 goli , tracąc 17.

W barwach UKS Lider zagrało jesienią 22 zawodników i żaden z nich nie skompletował 13 występów. Najwięcej razy na boisku w 12 meczach widzieliśmy 7 zawodników, a byli to: Jakub Drobnik, Kamil Jędraszyk, Mateusz Korcz, Hubert Maćkowiak, Jacek Maćkowiak, Adrian Małek i Filip Siejak. Pozostali zawodnicy reprezentowlai nasz klub : 11 meczy - Albert Szafoni i Mateusz Zbierski, 10 meczy - Dawid Kosturski i Mateusz Szymkowiak, 9 meczy - Adam Gomoliński, 8 meczy - Nikodem Jakołcewicz i Piotr Stępniak, 7 meczy - Bartosz Marzec i Daniel Przybylak, 6 meczy - Jakub Vetter, 4 mecze - Jakub Zboralski, 3 mecze - Patryk Forszpaniak i Damian Potocki, 2 mecze - Mateusz Błaszczyk i Robert Wiśniowski.

Najlepszym strzelcem zespołu został ponownie Adrian Małek, który był autorem 13 bramek. Wyróżnił się także Mateusz Szymkowiak zdobywca 7 goli. Pozostałe trafienia dla Lidera uzyskali: 3 - Piotr Stępniak i Mateusz Zbierski, 2 - Dawid Kosturski, 1 - Adam Gomoliński, Nikodem Jakołcewicz, Mateusz Korcz, Jacek Maćkowiak, Daniel Przybylak i Jakub Vetter. Jedna bramka padła po trafieniu samobójczym w meczu z Czarnymi Czerniejewo.

Zespół został ukarany przez sędziów 22 razy żółtymi kartkami i 2 razy czerownymi kartkami. W tym aspekcie gry najbardziej "wyróżnili" się Mateusz Korcz i Kamil Jędraszyk, którzy otrzymali po 1 czerwonej i trzy zółte kartki.

Z oceną rundy jesiennej okiem kapitana zespołu Mateusza Korcza możemy zapoznać się z wywiadu udzielonego zaprzyjaźnionemu portalowi www.peryferiafutbolu.pl . Wywiad dostępny pod linkiem: http://peryferiafutbolu.pl/kwestionariusz-ligowy/item/1565-podsumowanie-rundy-jesiennej-lider-swarzedz