UKS Lider Swarzędz
ul. Polna 21
62-020 Swarzędz

tel.: 61-817-25-74
tel./fax: 61-817-25-74

NIP: 777-29-29-283
REGON: 300368914

lider.swarzedz@wielkopolskizpn.pl

Podsumowanie piłkarskiej jesieni młodzieży UKS Lider


Juniorzy B1:


Zespół stworzyli chłopcy z rocznika 2002 oraz zawodnicy z rocznika 2001, którzy wcześniej grali w starszych rocznikowo zespołach, także można powiedzieć, że jest to nowa drużyna, która jesienią dopiero nabierała szlifów i się wzajemnie poznawała. Tym bardziej cieszy fakt, że udało się im awansować z trudnej grupy eliminacyjnej do wiosennej Grupy Mistrzowskiej w tym zdystansować w tabeli wyżej notowane zespoły Mieszko Gniezno, Unii Swarzędz i Polonii Środa Wlkp. Z biegiem rozgrywek było widać prezentowanie coraz wyższych umiejętności indywidualnych poszczególnych zawodników, które przekładały się na dobrą grę zespołową, co widzieliśmy szczególnie w efektownie wygranych meczach w Swarzędzu z Unią 6:1 i Mieszko 4:1. Zespół w 12 rozegranych meczach zgromadził 22 punkty notując 7 wygranych, 1 remis i 4 porażki oraz 40 bramek zdobytych i 24 stracone. Najlepszym strzelcem zespołu został Kacper Magdziński (19 bramek), który także jako jedyny zawodnik spędził na boisku 960 minut , czyli wszystkie 12 meczy w pełnym wymiarze. Trenerem zespołu jest Paweł Chęciński.

 

Trampkarze C1:


Zespół rocznika 2003 jest już od kilku sezonów powodem do chluby naszego klubu plasując się w czołówce tej kategorii wiekowej w Wielkopolsce. Trenerem zespołu jest Maciej Rybicki. Tym razem chłopcy zagrali w lidze wojewódzkiej i byli o krok od awansu do baraży o Ligę Centralną ustępując tylko poznańskiej Warcie. W 14 meczach nasz zespół odniósł 10 zwycięstw, 2 remisy i 2 porażki, zdobywając 38 bramek i tracąc 18. Bramki dla zespołu strzelało aż 10 zawodników ale prym wiodą Jan Książkiewicz 10 goli , Olek Rybarczyk 9 goli oraz Kuba Staszyński 7 goli. . Drugie miejsce w tabeli z przewagą aż 10 punktów nad trzecim zespołem zwiastuje dobrze przed zmaganiami wiosennymi. Warta awansowała po barażach do CLJ także Lider będzie zdecydowanym faworytem do wygrania ligi. Czy poradzi sobie z tą presją?

 

Młodzicy D1:


Zawodnicy rocznika 2005 trenują pod okiem Trenera Łukasza Kubzdyla. Tej jesieni jako beniaminek II ligi zajęli wysokie 2 miejsce w tabeli z dorobkiem 22 punktów w 11 meczach. Chłopcy zanotowali 7 wygranych, 1 remis i 3 porażki, strzelając 26 goli i tracąc tylko 11 bramek. Najlepszym strzelcem drużyny był Mateusz Adamczyk strzelając 9 bramek, a gole na swoim koncie zanotowało aż 8 zawodników. Przy podobnej dyspozycji wiosną zespół nie powinien mieć problemów z uzyskaniem awansu do I ligi, gdyż premiowane będą najlepsze 3 zespoły rozgrywek.

 

Zdaniem Trenera:


Chłopcy rozegrali bardzo dobrą rundę jesienną nie tylko ze względu na wyniki i wysokie miejsce zajęte na koniec rundy, ale przede wszystkim na grę, która w wielu momentach była taka jakiej jako trener bym sobie życzył. Przydarzyły się oczywiście słabsze mecze, czy choćby polowy meczy czego skutkiem były porażki, ale udana runda po awansie z 3 ligi do drugiej, w której celem jest przede wszystkim dobra gra na tle silniejszych niż sezon wcześniej drużyn. Miłym akcentem była postawa młodszych kolegów, którzy od tej rundy zasilili drużynę i w wielu momentach byli jej wzmocnieniami, a nie tylko uzupełnieniem.

 

Młodzicy D2:


Zawodnicy rocznika 2006 trenują pod okiem Trenera Arka Piaseckiego. Tej jesieni jako beniaminek II ligi zajęli 7 miejsce z dorobkiem 10 punktów. Na ten bilans składają się trzy wygrane, jeden remis i sześć porażek, bramki strzelone 22 i stracone 26.

 

Zdaniem Trenera:


Po dość sporym zaskoczeniu i nieoczekiwanym awansie do 2 ligi, byliśmy bardzo szczęśliwi, że przyjdzie nam grać z przeciwnikami wyższej klasy niż w 3 lidze okręgowej. Chłopcy rozegrali dobrą rundę, w wielu meczach pokazując dobry styl gry i waleczność. Warto dodać, że wyróżniający się zawodnicy dostali szansę na grę w roczniku 2005 i chłopcy radzili sobie w większości meczów bez dwóch, trzech liderów swojego zespołu, mimo to zdołali uzbierać trochę punktów, które dają nam miejsce w połowie tabeli. Porażki z takimi zespołami jak Mieszko Gniezno czy Trzynastka pokazały nam ile pracy jeszcze nas czeka i ile jeszcze można poprawić w swojej grze.

 

Orliki E1:


Zespół rocznika 2007 są także trenowani przez trenera Arka Piaseckiego. Grali w III lidze, ale zdecydowanie zdominowali te rozgrywki pewnie awansując do wiosennych rozgrywek o awans do II ligi WZPN. W 10 meczach wygrali aż 8 razy , 1 raz remisując i doznając 1 porażki. Zdobyli imponującą ilość 86 bramek tracąc 26 goli.

 

Zdaniem Trenera:


Bardzo dobra runda, dająca nam awans do upragnionej od zeszłego roku grupy mistrzowskiej. W każdym meczu nasi zawodnicy byli lepsi w każdym aspekcie gry od swoich przeciwników. Grupa mistrzowska pozwoli nam na bardziej wyrównane boje i przede wszystkim na rozwój chłopców. Cieszy duża liczba strzelonych bramek, jedyne co może martwić to dość łatwy sposób w jaki bramki traciliśmy i nad tym aspektem będziemy ciężko pracować przez zimę. Generalnie runda na duży plus, ale chcemy więcej i będziemy walczyć o awans do II ligi.

 

Orliki E2:


Podopieczni Trenera Pawła Chęcińskiego po udanym zeszłym sezonie tym razem zostali zaszeregowani do II ligi okręgowej rocznika 2008 i wydaje się, że jest to liga adekwatna do ich obecnych umiejętności. Spokojne 7 miejsce w środku tabeli z dorobkiem 17 punktów, na które złożyło się 5 wygranych , 2 remisy i 4 porażki, 48 bramek strzelonych i 49 straconych. W drużynie bramki strzelało aż 11 zawodników, a szczególnie wyróżnili się Adam Ciszak – 10 goli, Maciej Schieche – 9 goli i Patryk Tyszkiewicz – 7 goli.

 

Zdaniem Trenera:


Chłopcy zanotowali nie najlepszy początek rozgrywek, jednak z czasem widzieliśmy coraz lepszą grę. Szczególnie buduje postawa na boisku, która niejednokrotnie jest lepsza niż osiągane wyniki.  Przede wszystkim cieszy zaangażowanie i duży postęp  zawodników. Są duże perspektywy na coraz lepszą grę i systematyczny rozwój chłopaków. Ogólnie oceniam jako dobry występ całego zespołu w rundzie jesiennej.

 

Żaki F1:


Chłopcy rocznika 2009 rozgrywali w tej rundzie mecze w formule turniejowej. Podopieczni trenera Pawła Chęcińskiego zajęli w swojej grupie ligowej drugie miejsce ustępując zwycięzcy tylko o jeden punkt. W 12 meczach zgromadzili 22 punkty, które dały im 6 wygranych, 4 remisy i tylko 2 porażki. Bramki zdobyte 21 , bramki stracone 16. Przy czym bilans Lidera z najlepszym zespołem Wełnianki Kiszkowo wyrównany : 1 wygrana, 2 remisy i 1 porażka.

 

Zdaniem Trenera:


Bardzo dobra postawa chłopców w ciągu całego cyklu rozgrywek. Zaobserwowałem duży postęp w indywidualnych umiejętnościach piłkarskich. Duża grupa zawodników brała udział w turniejach, także każdy mógł spróbować swych sił w zawodach. Zajęliśmy II miejsce ustępując zwycięzcy zaledwie 1 punktem, przy czym w tych kategoriach wiekowych dla nas wynik nie jest sprawą najważniejszą. Generalnie bardzo udana jesień w wykonaniu drużyny, która na pewno zaprocentuje w przyszłości.

 

Żaki F2:


Najmłodsi zawodnicy UKS Lider grający w rozgrywkach ligowych WZPN to chłopcy z rocznika 2010 i młodsi. Dopiero oswajają się z grą o wynik, zależy im na wygranych, ale w tym wieku nie jest to najistotniejsze. Ważniejsze jest ciągłe podnoszenie i rozwój indywidualnych umiejętności, nauka gry zespołowej czy choćby dobra zabawa związana z grą w piłkę, Zespół uczestniczył w lidze grającej w formule turniejowej gdzie w 12 meczach wygrał 4 razy , 8 razy przegrywając. Chłopcy strzelili 13 bramek i stracili 39 goli. W tabeli końcowej okazali się lepsi od swoich rówieśników z Juranda Koziegłowy, ustępując zespołom z Wągrowca i Trzemeszna. Trenerem zespołu jest Mariusz Tyszkiewicz.