PODSUMOWANIE RUNDY JESIENNEJ LIGI OKRĘGOWEJ WZPN ORLIKÓW E1

W rundzie jesiennej Ligi Okręgowej Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej (sezon 2013/2014) UKS LIDER Swarzędz 2003 wystawił, po raz pierwszy w swojej czteroletniej ligowej historii, dwie drużyny, w których w rozgrywkach WZPN uczestniczyło w sumie 30 chłopców.

Sezon zakończył się ogromnym sukcesem naszego zespołu, który do wiosennych rozgrywek Grupy Mistrzowskiej wprowadził dwie drużyny, co w dotychczasowej historii naszego Uczniowskiego Klubu Sportowego zdarzyło się po raz pierwszy.

Drużyna grająca w grupie 3 Ligi Okręgowej rozegrała 10 spotkań, 9 rozstrzygając na swoją korzyść i jedno przegrywając, a stosunek bramek zdobytych do straconych jest naprawdę imponujący i wynosi 110:7.

Więcej bramek od LIDERA, grającego w grupie 3, w jesiennych rozgrywkach WZPN Orlików E 1 zdobyły tylko zespoły Lecha Poznań i Warty Poznań, a nasz bramkarz Oli w nieformalnej klasyfikacji ligi zajął 3 miejsce, bo mniej goli od niego wpuścili wyłącznie golkiperzy Lecha Poznań i Szóstki Śrem.

Drużyna grająca w grupie 5 Ligi Okręgowej także rozegrała 10 spotkań, 7 rozstrzygając na swoją korzyść, jedno remisując i 2 przegrywając. Stosunek bramek 46:20.

W sumie więc z 20 meczy ligowych tegorocznej jesieni zwyciężyliśmy aż w 16, jedno spotkanie zremisowaliśmy, a 3 razy doznaliśmy porażki.

Królem Strzelców zespołu w rundzie jesiennej został Albert Żerkowski (24 gole), a oprócz niego w meczach ligowych punktowało dla LIDERA aż 17 zawodników: Bartek Łuczak (18), Stasiu Żuk (15), Olek Rybarczyk (14), Denis Jeske (13), Kacper Fornalkiewicz (12), Michał Wieczorek (9), Dawid Gulczyński, Aleks Ławniczak i Dominik Zaborniak (7), Marcin Górczewski, Łukasz Grodzki i Wiktor Przebieracz (5), Jasiu Książkiewicz (4), Stasiu Grupiński i Kacper Vogel (3), Kacper Dorna (2) oraz Dominik Uliczny (1).

Wartymi odnotowania wydarzeniami rundy jesiennej były:

– „kołyski” wykonane przez chłopców w meczach grupy 3 z Juniorem Koziegłowy (19 października, wygrana 17:0) oraz grupy 5 ze Spartą Oborniki (19 października, wygrana 7:0), dokumentujące szczęśliwe wydarzenie w życiu naszego Trenera Łukasza, któremu kilka dni wcześniej urodziła się córeczka Emma;

- najwyższa wygrana w dotychczasowej historii Lidera 2003 oraz druga najwyższa wygrana w historii UKS Lider Swarzędz (mecz z Piastem Kobylnica w Swarzędzu, 21 września, wygrany 20:0);

- zwycięstwo 3:0 w derbach Swarzędza z Unią (9 listopada), które odnieśliśmy po świetnym meczu i ciężkiej walce, niesieni fantastycznym dopingiem licznie zgromadzonych rodziców i które zdecydowało o naszym awansie do Ligi Mistrzów z grupy 5. Po tym zwycięstwie nad naszym swarzędzkim boiskiem przy ulicy Polnej zabłysły sztuczne ognie, a rodzice obsypali chłopców konfetti.

Wiosną 2014 roku w Grupie Mistrzowskiej Ligi Okręgowej WZPN spotkają się zwycięzcy jesiennych grup ligowych:

GNIEWKO Gniezno (grupa 1)

POLONIA Środa Wlkp. (grupa 2)

UKS LIDER I Swarzędz (grupa 3)

LECH Poznań (grupa 4)

UKS LIDER II Swarzędz (grupa 5)

WARTA Poznań (grupa 6)

AKADEMIA REISSA Poznań (grupa 7)

UKS SZÓSTKA Śrem (grupa 8)

Gratulujemy serdecznie podwójnego awansu do Ligi Mistrzów zarówno Trenerom Łukaszowi i Arkowi, jak i naszym synom, zawodnikom Lidera Swarzędz 2003.

P✈aszor

Przemysław Vogel