Podsumowanie sezonu Seniorzy A klasa

Tabela.

Powtórzenie wyniku sprzed roku przez podopiecznych trenera Macieja Rybickiego należy uznać za rozczarowanie, biorąc pod uwagę oczekiwania kibiców i możliwości zespołu. Tymczasem po raz kolejny mamy problem z wejściem w sezon (trzy kolejne porażki na rozpoczęcie jesieni i dwie porażki na rozpoczęcie wiosny). W trakcie rozgrywek dobre mecze z silnymi zespołami przeplatamy słabszymi występami z przeciwnikami teoretycznie będącymi do ogrania. W efekcie brak stabilizacji formy powoduje, że o awansie nie było co marzyć, w zasięgu mieliśmy co najwyżej 4 miejsce. Miejmy nadzieję , że prawdziwym wykładnikiem naszych umiejętności i możliwości są mecze z silniejszymi zespołami, dla przykładu z Avią Kamionki, która uzyskała awans do klasy okręgowej wygraliśmy 3:1 i zremisowaliśmy 2:2.

Mecze.

W sezonie zespół Lidera Swarzędz rozegrał 26 meczy , w których odniósł 12 zwycięstw, 4 remisy i poniósł 10 porażek. Dało to bilans 40 punktów i 6 miejsce w tabeli końcowej. Najwyższa nasza wygrana to mecze z Maratończykiem Brzeźno i dwukrotnie z Jurandem Koziegłowy zakończone wynikiem 8:1 każdy, a najwyższa porażka z maratończykiem Brzeźno 1:4 . To właśnie najlepiej obrazuje nasz problem , przegrana z zespołem, który w rewanżu gromimy bez dwóch zdań. Jeśli chodzi o mecze domowe to wygraliśmy 6 spotkań, przegraliśmy 4 i j zremisowaliśmy 3. Strzeliliśmy u siebie 48 goli a straciliśmy 25. Na wyjazdach odnotowaliśmy 6 wygranych ,1 remis i 6 porażek. Na obcych boiskach trafialiśmy 40 razy, a traciliśmy gole 30 razy.

Zawodnicy.

W całym sezonie w barwach Lidera w A klasie zagrało w sumie 28 zawodników. Tylko jeden gracz zaliczył wszystkie 26 spotkań, a był to Hubert Maćkowiak. Najwięcej meczy rozegrali ponadto Mateusz Korcz i Filip Siejak po 25 oraz Jacek Maćkowiak i Adrian Małek po 24. Najmłodszym zawodnikiem , który zadebiutował w ostatnim meczu sezonu był Olek Krakowski rocznik 2001.

Mecze rozegrane : 26- H. Maćkowiak, 25 – Korcz, Siejak, 24- J. Maćkowiak, Małek, 23 – Drobnik, 20- Jędraszyk, Kosturski, 19- Szymkowiak, 18- Jakubek, 16-Marzec, 14- Szafoni, 11- Rachwał, 10- Potocki, 9- Grytsyk, 8- Ruszkowski, Szrama, 7-Czerniejewicz, 6- Błaszczyk, 4- Dudziński, Yildrim, 3 – Barciszewski, Stępniak, 2- Fibner, Skotarek 1- Ignatowicz, Krakowski, Radziński;

Bramki.

Ze skuteczności możemy generalnie być zadowoleni, Możemy się poszczycić, że jesteśmy jednym z najskuteczniejszych zespołów w lidze gdyż strzelając 88 bramek ustępujemy tylko Avii Kamionki (92 gole) i Czarnym Czerniejewo (91 goli). Największym łowcą bramek okazał się Adrian Małek, który z dorobkiem 35 trafień należał do najskuteczniejszych strzelców w lidze. Osiągnął średnią blisko 1,46 bramki na mecz! Niestety dużo bramek też tracimy (55 goli) co niejednokrotnie przełożyło się na straty punktowe.

Bramki zdobyte : 35- Małek, 14- Korcz, 13-Jakubek, 6- Kosturski, 3- Marzec, Siejak, 2- Szymkowiak, Drobnik, Dudziński, Grytsyk, 1- Potocki, Rachwał, Szrama, 3 –samobójcze;

Hattricki: 4 gole w jednym meczu – Adrian Małek dwukrotnie z Maratończyk Brzeźno i Jurand Koziegłowy oraz Maciej Jakubek w meczu z Kłosem II Zaniemyśl, 3 gole w jednym meczu – Adrian Małek dwukrotnie z Clescevią Kleszczewo i wyjazdowym meczu z Jurandem Koziegłowy.

Kary.

Jeśli chodzi o żółte i czerwone kartki to zdarzały nam się dość często będąc głównie wynikiem zaangażowania zawodników w grę. Tutaj zdecydowanym „przodownikiem" jest Maciej Jakubek, który uzbierał 8 zółtych i 3 czerwone kartoniki potwierdzając tym samym, że w pełni zasługuje na swój pseudonim boiskowy. Pozostali zawodnicy otrzymali : Małek – 4 ż, 1 cz, Jędraszyk – 6 ż, Szymkowiak – 6 ż, Siejak – 5 ż, Drobnik, Korcz, H. Mackowiak i J. Maćkowiak – po 3 ż, Potocki – 2 ż oraz Błaszczyk, Dudziński, Kosturski, Marzec, Rachwał i Ruszkowski po 1 ż.

Sezon 2017/18

W przyszłym sezonie zagramy w A klasie, ponownie w grupie I , a wśród naszych przeciwników pojawią się min. spadkowicz z klasy okręgowej Pelikan Niechanowo, beniaminkowie IKP Olimpia Poznań i Piast Łubowo oraz KS 1920 Mosina, która grała w grupie III. Rywalizacja zapowiada się zatem ciekawie, a w gronie faworytów należy upatrywać Pelikan Niechanowo, Czarnych Czerniejewo i Olimpię Poznań. Mamy nadzieję, że kadra zawodników Lidera Swarzędz po drobnym wzmocnieniu kilkoma nowymi twarzami włączy się do walki o awans. Szykowana jest reforma niższych lig także może się okazać , że do klasy okręgowej awansuje nawet 5 zespół w tabeli. Życzymy powodzenia!

Autor : antojad