Podsumowanie tygodnia 02.04.17

Młodzieżowe zespoły piłkarskie UKS Lider Swarzędz zainaugurowały w miniony weekend wiosenne rozgrywki piłkarskie. Niestety tylko Orliki Młodsze z rocznika 2007 odniosły przekonujące zwycięstwo, a pozostałe zespoły muszą obejść się smakiem.

Seniorzy: PHYTOPHARM Klęka - LIDER Swarzędz 4:2 (3:0)

Kolejna porażka z niżej notowanym przeciwnikiem. Do przerwy Lider nie miał nic do powiedzenia, a gospodarze skrzętnie to wykorzystują aplikując trzy gole. W drugiej połowie budzimy się ze snu i łapiemy kontakt po bramkach Adriana Małka w 58 min. i Mateusza Korcza w 71 min. Gdy wydawało się, ze punkt jest na wyciągnięcie ręki rywal wykorzystuje jedną z kontr i w 81 minucie ustala wynik meczu. Lider spada w tabeli na 9 miejsce i ma już tylko 3 punkty przewagi nad strefą spadkową.

Juniorzy Starsi: LECH Poznań - LIDER Swarzędz 20:0

Swoisty rekord w straconych golach ustanowili nasi Juniorzy. Renomowany rywal wycisnął ich jak cytrynę, bez litości obnażając słabe strony naszego zespołu.

Trampkarz Starszy (2002): MIESZKO Gniezno – LIDER Swarzędz 2:0 (0:0)

Wyrównany mecz na dobrym piłkarskim poziomie i to w drugiej połowie nasi chłopcy grają lepiej mimo straconych goli. Mamy swoje szanse ale piłka po strzałach Kepiego, Krzycha i Olafa ląduje w rękawicach bramkarza gnieźnian. W naszej bramce pewnym punktem jest Jankes grający do przerwy między słupkami.

Trampkarz Młodszy (2003): LIDER Swarzędz – CANARINHOS Skórzewo 2:2 (1:1)

Goście wyszli na mecz z przodującym w tabeli Liderem bez respektu i w 13 minucie objęli prowadzenie. Po kwadransie wyrównał Wiktor Przebieracz strzałem w okienko, który był ozdobą tego meczu. Druga połowa co prawda pod dyktando Lidera, ale znów gonimy wynik po stracie gola w 40 min. Z kilku stuprocentowych sytuacji udaje się wykorzystać tylko jedną i wyrównanie pada po strzale Kacpra Vogla. Mimo remisu utrzymujemy prowadzenie w tabeli, ale ścigająca nas Warta Poznań zrównuje się punktami.

Młodzik Młodszy (2005): WARTA II Poznań – LIDER Swarzędz 6:0

Walczący o awans do II ligi młodzicy w pierwszym meczu nie sprostali najbardziej wymagającemu z rywali zdecydowanie przegrywając mecz. Należy wyciągnąć wnioski , zapomnieć o porażce i pokazać na co ich stać w kolejnym spotkaniu. Awansują trzy z sześciu zespołów, także „zielonym" możemy spokojnie zostawić pierwsze miejsce.

Orlik Starszy (2006): MIESZKO Gniezno – LIDER Swarzędz 5:0

Falstart w pierwszej stolicy Polski Orlików Starszych walczących o awans do II ligi. Podobnie jak u młodzików należy myśleć już o nadchodzących meczach z mniej wymagającymi rywalami, z którymi o punkty i bramki powinno być łatwiej.

Orlik Młodszy (2007): LIDER Swarzędz – KAROLINKA Koziegłowy 15:0

Wyśmienity występ podopiecznych trenera Arka Piaseckiego na inaugurację wiosennych rozgrywek III ligi grupa I. Grad bramek był dziełem niemal wszystkich zawodników grających w tym meczu. Łupem podzielili się: Maksym Makuszewski 3, Szymon Nowak 3, Adam Wojciak 2, Bartek Pakuła 2, Szymon Karwatka 2, Baretk Szurek 1, Marcel Krupecki 1, Mateusz Pitala 1 i Mateusz Korbik 1.

Zapowiedź kolejki 8-10.04.

Mecze domowe:

Senior – LIDER – Maratończyk Brzeźno 9.04. godz. 12:00 (ul. Św. Marcin 1)

Junior – LIDER – Canarinhos Skórzewo 9.04. godz. 15:00 (Zalasewo ul. Kórnicka)

Trampkarz St. – LIDER – Lech Poznań 10.04. godz. 17:30 (Zalasewo ul. Kórnicka)

Młodzik Mł. – LIDER – Polonia Chodzież 8.04. godz. 10:00 (Zalasewo ul. Kórnicka)

Mecze wyjazdowe:

Trampkarz Mł. – Dyskobolia Grodzisk – LIDER 8.04. godz. 13:00 (Grodzisk Wlkp.)

Orlik St. – Avia Kamionki – LIDER 9.04. godz. 10:00 (Kamionki)

Orlik Mł. – Huragan Pobiedziska – LIDER 8.04. godz. 11:30 (Pobiedziska)

Żaki – turniej I liga grupa I – LIDER, AP Reissa Poznań, Stella Luboń, KS Mosina – 9.04. godz. 10:00-12:30 (Baranowo)

Wszystkim drużynom UKS Lider Swarzędz życzymy udanych występów na boiskach i zdobyczy punktowych. Zapraszamy do kibicowania!

Autor : antojad