Podsumowanie tygodnia 02.10.16

Porażka Lidera w meczu na szczycie A klasy Grupa I - dziewięć kartek, w tym trzy czerwone, dwa nieuznane gole, emocje od początku do końca meczu, a zawodnikom obu zespołów trudno było utrzymać nerwy na wodzy. Pod znakiem remisów stał za to turniej ligowy Żaków rozegrany na boisku orlik przy Szkole Podstawowej w Zalasewie.

Senior A-klasa: Lider Swarzędz – Czarni Czerniejewo 3:4 (2:3)

W sobotnim meczu z zespołem liderującym rozgrywkom A klasy sędzia zdecydowanie nie panował na boisku czego efektem trzy czerwone i sześć żółtych kartek oraz kilka kuriozalnych decyzji. Niestety przy okazji dwa nieuznane gole dla Lidera oraz jeden uznany ,a strzelony nie prawidłowo dla Czarnych. Sędzia pogubił się , a właściwie był zagubiony od początku meczu, dobrze, że przepisy nie przewidują zielonych kartek, bo kto wie czy byśmy ich nie zobaczyli. Niestety trzy punkty odjechały do Czerniejewa. Dla Lidera bramki zdobyli Adrian Małek , Dmytro Grytsyk oraz bramka samobójcza. Czerwonymi kartkami sędzia ukarał Adriana Małka i Macieja Jakubka.

Junior Starszy : Lider Swarzędz – Włókniarz Kalisz 1:3 (0:1)

Nasi juniorzy byli piłkarsko lepsi od gości z Kalisza, przez cały mecz przeważali , stwarzali sytuacje bramkowe, ale byli koszmarnie nieskuteczni. Niestety w piłce liczy się to co wpadnie do siatki, nie punktujemy notami za styl. Jedyne trafienie zaliczył w 75 min. Bartosz Marzec.

Trampkarz Starszy C1 (2002) : Lider Swarzędz – AP Reissa Poznań 0:13 (0:7)

Mecz z aktualnym mistrzem województwa mimo ambitnej walki chłopców nie mógł się zakończyć inaczej. Pierwsze skrzypce w drużynie gości grał wychowanek Lidera Aleks Nowacki zdobywca aż ośmiu goli. Do bólu wykorzystał znajomość słabych punktów drużyny, w której grał sześć lat.

Trampkarz Młodszy C2 (2003) : Lider Swarzędz – Stella Luboń 9:1, Błękitni Owińska – Lider Swarzędz 1:7

Dwa kolejne zwycięstwa odniósł zespół rocznika 2003/04. W czwartek trampkarze w 1. lidze okręgu Poznań WZPN pokonali Stellę Luboń 9:1 (bramki dla Lidera: Gulczyński i Jeske po 3 oraz Vogel, Gawecki i Książkiewicz), a w niedzielę w Owińskach – miejscowych Błękitnych 7:1 po golach Książkiewicza 3, Gaweckiego 2 oraz Vogla i Dopierały. W obu spotkaniach najtrudniejsze były początki. Stella straciła pierwszą bramkę dopiero w 23. minucie, a Błękitni - w 18. będąc do tego momentu zespołem może nawet lepszym od Lidera. Drużyna ze Swarzędza w trakcie obu meczach z czasem się jednak rozkręcała i wykorzystała okazje do strzelenia goli. Z kompletem pięciu zwycięstw Lider 2003/04 prowadzi w tabeli wyprzedzając o 2 punkty Lecha Poznań i o 4 oczka – Wartę Poznań.

Zwycięska drużyna chętnie wzmocni swój skład – zespół czeka na chętnych chłopców z roczników 2003 i 2004, którzy chcieliby dołączyć do Lidera.

Młodzik Młodszy D2 (2005): Lider Swarzędz – Warta Śrem 2:1 (0:1)

Po bardzo dobrym meczu konsekwentnie realizując założenia z treningu młodziki wygrywają mecz o I miejsce na półmetku rozgrywek. Mogło być wyższe zwycięstwo, ale zabrakło wykończenia akcji. Bramki zdobyli Piotr Malinowski i Jakub Michalski.

Orlik Starszy E1 (2006): Lider Swarzędz – Mieszko Gniezno 2:6 (2:2)

Tylko do przerwy dotrzymaliśmy kroku zespołowi Mieszka, niestety druga połowa kompletnie nam nie wyszła. Oba trafienia dla Lidera zaliczył Mateusz Adamczyk, a zespół na półmetku jesiennych rozgrywek musi zadowolić się drugą lokatą w tabeli.

Orlik Młodszy E2 (2007): Huragan Pobiedziska - Lider Swarzędz 8:1 (5:1)

Honorowe trafienie dla Lidera uzyskał Adam Wojciak. Chłopcy mimo ambitnej walki musieli uznać wyższość przeciwnika.

Żaki F1 (2008/09): turniej w Zalasewie

Najmłodsi adepci futbolu Lidera byli w sobotę 1.10 gospodarzami turnieju ligowego rozegranego na boisku przy Szkole Podstawowej w Zalasewie. Chłopcy byli gościnni dla przeciwników notując wyniki remisowe we wszystkich trzech meczach. Najpierw zremisowali 2:2 z Juniorem Koziegłowy, następnie 1:1 w derbowym pojedynku z Piastem Kobylnica, a na koniec ponownie 2:2 z zespołem Błękitni Owińska. Żaki Lidera po rozegraniu dwóch turniejów prowadzą w tabeli z dorobkiem 12 punktów.

Zapowiedź kolejki 08-09.10.2016r.

W kolejny weekend czekają nas ponownie zmagania na piłkarskich arenach w wykonaniu UKS Lider Swarzędz. W roli gospodarza zobaczymy tym razem tylko zespół Trampkarzy Młodszych, którzy w Zalasewie 8.10 o godz. 10:00 podejmą AP Reissa Poznań . Pozostałe zespoły zagrają na wyjazdach lub pauzują. Seniorzy zagrają w Kleszczewie z Clescevią, a Juniorzy zmierzą się w derbowym pojedynku z Unią w niedzielę 9.10 o godz. 11:00 na stadionie miejskim w Swarzędzu. Trampkarze Starsi poszukają punktów w Poznaniu z Koziołkiem, a Orliki Młodsze zagrają z MKS Trzemeszno. Wszystkim drużynom życzymy powodzenia i zdobyczy punktowych.

Tekst : Antojad

Foto: M. Brylewski