Podsumowanie tygodnia 04.09.16

W miniony weekend zainaugurowały rozgrywki młodzieżowe zespoły piłkarskie UKS Lider Swarzędz i dzięki temu w końcu doczekaliśmy się zwycięskich meczy, co ciekawe wszystkie wygrane zostały odniesione na wyjazdach. Seniorzy i Juniorzy niestety nadal w dołku, czekamy na przebudzenie i pierwsze punkty tej jesieni.

Senior A-klasa: Maratończyk Brzeźno - Lider Swarzędz 4:1

Kolejna porażka seniorów sprawia, że trzeba będzie chyba zweryfikować przedsezonowe oczekiwania. Zamiast walki o awans w pierwszym rzędzie należy powalczyć o pewne utrzymanie w A klasie. Jak nie idzie w lidze , to może Puchar Polski da pozytywny impuls dla zespołu. W środę 7 września zespół zmierzy się w podgnieźnieńskich Owieczkach z tamtejszym WKS.

Junior Starszy : Lider Swarzędz – Kotwica Kórnik 1:10 (1:7)

Jednostronne widowisko, w drugiej połowie bardziej wyrównane, ale mimo ambitnej postawy nasi chłopcy nie byli w stanie sprostać starszym kolegom z Kórnika. Silny zespół Kotwicy wydaje się być jednym z faworytów rozgrywek. Niestety „nie pomagał" też sędzia, który podyktował w sumie trzy rzuty karne przeciwko nam, w tym co najmniej dwa problematyczne. Honorowe trafienie zaliczył Olek Krakowski po udanym rozegraniu rzutu rożnego.

Trampkarz Starszy C1 (2002) : Lider Swarzędz – Mieszko Gniezno 0:6 (0:3)

Debiut beniaminka I ligi Trampkarzy dość bolesny, gdyż naprzeciwko silny zespół z Gniezna ,którego jeszcze nigdy nie ograliśmy w tym roczniku. Na początku meczu nie wykorzystujemy swoich szans, a seria indywidualnych błędów sprawia , że rywal nas bezlitośnie punktuje. Gra defensywna całego zespołu do poprawy.

Trampkarz Młodszy C2 (2003) : Canarinhos Skórzewo - Lider Swarzędz 0:3 (0:1)

Trampkarze Młodsi grający w I lidze swojego rocznika uraczyli nas wyjazdowym zwycięstwem. Mecz wyrównany i zacięty, rozgrywany w napiętej atmosferze - zawodnicy obu drużyn byli karani wykluczeniami. Lider był skuteczniejszy pod bramką przeciwnika i najpierw wyszedł na prowadzenie w pierwszej połowie, a dwoma golami w końcówce zapewnił sobie zwycięstwo na otwarcie sezonu. Bramki zdobyli Jan Książkiewicz 2 i Miłosz Gawecki.

Młodzik Młodszy D2 (2005): Błękitni II Owińska - Lider Swarzędz 0:6 (0:2)

Efektowny debiut podopiecznych trenera Kubzdyla na większym boisku w składzie 9-osobowym. Widzieliśmy kilka ładnych akcji, fragmenty gry mogły się podobać, ale przed chłopcami jeszcze sporo pracy. Łupem bramkowym podzielili się Piotr Malinowski 2, Bartek Prosianowski, Marek Stachowiak i Bartosz Ciećmierowski.

Orlik Starszy E1 (2006): Lotnik Poznań - Lider Swarzędz 3:8

Wizyta na boisku w poznańskiej Głuszynie okazała się owocna dla młodych piłkarzy Lidera, podopiecznych trenera Piaseckiego. Bramkowym żniwem podzielili się Mateusz Adamczyk 4 gole, Zachary Czekalski 2 gole i Mikołaj Pogorzelec 2 gole.

Orlik Młodszy E2 (2007): Lider Swarzędz – MKS Trzemeszno 4:15

Na orliku przy SP w Zalasewie widzieliśmy mnóstwo bramek, niestety piłka wpadała nie do tej bramki co trzeba. Dla naszych orlików bramki zdobyli Szymon Nowak 3 i Bartek Szurek 1.

Zapowiedź kolejki 10-11.09.2016r.

W kolejny weekend czekają nas ponownie zmagania na piłkarskich arenach w wykonaniu UKS Lider Swarzędz . Trampkarze Młodsi rocznika 2003 w sobotę 10.09 o godz. 12:00 podejmą na boisku w Zalasewie zespół Dyskobolii Grodzisk Wlkp. natomiast dwie godziny wcześniej też w Zalasewie o Młodzicy Młodsi zagrają z Polonią Środa Wlkp. Natomiast Orliki Młodsze z rocznika 2007 zmierzą się w sobotę 10.09. o godz. 10:00 z zespołem Błękitni Owińska na boisku orlik przy SP w Zalasewie. Pozostałe zespoły zagrają na wyjazdach: Seniorzy z Avią Kamionki, Juniorzy Starsi z Jarotą Jarocin, Trampkarze Starsi z Lechem Poznań, a Orliki Starsze z Huraganem Pobiedziska. Życzymy wszystkim drużynom powodzenia i zdobyczy punktowych.

Tekst : Antojad

Foto: M. Brylewski