Podsumowanie tygodnia 05.11.17

Seniorzy: Pelikan Niechanowo - Lider Swarzędz 1:2 (0:1)

Gospodarze jeszcze nie tak dawno grali na poziomie III ligi także są jednym z faworytów rozgrywek. Jednak to Lider lepiej rozpoczął mecz i w 23 minucie za sprawą Mateusza Szymkowiaka objął prowadzenie. Doskonałą okazją na wyrównanie był rzut karny, ale napastnik Pelikana przestrzelił. W drugiej połowie ponowna szansa z karnego dla gospodarzy tym razem została wykorzystana w 59 minucie. Na odpowiedź Lidera czekaliśmy niespełna 7 minut kiedy to Adrian Małek ustalił wynik tego ciekawego spotkania.

Juniorzy B1: Lider Swarzędz - Koziołek Poznań 3:4 (2:1)

Trzecia z rzędu przegrana Juniorów jednym golem nie napawa optymizmem, tym bardziej, ze tym razem zagrali słabszy mecz. O ile do gry w ataku nie można mieć większych zastrzeżeń, o tyle defensywa jest dziurawa jak sito. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył w pierwszej połowie Kacper Magdziński, a na początku drugiej pięknym uderzeniem głową popisał się Krzysztof Jądrzyk. Prowadzenie 3:1 jednak nie wystarczyło żeby wygrać mecz.

Młodziki D1 2005 : Unia Swarzędz - Lider Swarzędz 2:0 (1:0)

Derby Swarzędza na poziomie rocznika 2005 zapowiadały się bardzo ciekawie tym bardziej, że oba zespoły należą do czołówki rozgrywek drugiej ligi. Licznie zgromadzeni kibice nie zawiedli się, gdyż rzeczywiście zobaczyli ciekawy mecz. Liderowi zabrakło niestety argumentów w ataku, a Unia była o dwa gole lepsza wykorzystując min. osłabienie Lidera po 5 minutowej karze dla bramkarza za faul poza polem karnym.

Młodziki D2 2006: Lider Swarzędz – Orlik Poznań 0:4(0:1)

Goście z Poznania zdecydowanie wygrali dokumentując swoją wyższość szczególnie bramkami po przerwie. W pierwszej połowie podopieczni trenera Arka Piaseckiego dotrzymywali rywalom kroku.

Orlik E1 2007: Lider Swarzędz – Piast Kobylnica 5:0 (2:0)

Kolejne derby gminy w miniony weekend nie pozostawiły złudzeń kto jest lepszy i zapewniły Liderowi zwycięstwo w tabeli ligowej rozgrywek III ligi grupa 10 oraz awans do wiosennej batalii o II ligę. Już do przerwy trafieniami popisali się Szymon Nowak i Maksym Makuszewski. W drugiej połowie po jednym golu dołożyli ci sami zawodnicy, a wynik uzupełniła bramka Filipa Komińskiego. Lider zakończył rozgrywki jesienne z bilansem 8 wygranych, 1 remisu i 1 porażki oraz świetną różnicą bramek 81 zdobytych i 26 straconych. Gratulujemy podopiecznym trenera Arka Piaseckiego.

Orlik E2 2008: Patria Buk - Lider Swarzędz 2:4 (1:3)

Cenne trzy oczka przywieźli nasi Orlicy Młodsi z wyjazdu do Buku. Zagrali dobry mecz , pokazując wyższe umiejętności piłkarskie co przełożyło się na wynik meczu, a nie zawsze tak jest. Bramki zdobywali Oskar Pruchnik 2, Patryk Tyszkiewicz i Mateusz Szaroleta.

Zapowiedź kolejki 10/12.11.17r.

Mecze domowe: (wszystkie na boisku SCSiR Swarzędz ul. Św. Marcin)

Senior: Lider – Olimpia Poznań 10.11 godz. 18:00

Młodzik D1: Lider- Suchary Suchy Las 11.11 godz. 10:00

B1: Lider – Unia Swarzędz 12.11 godz. 10:00

Orlik E2: Lider – Unia Swarzędz 12.11 godz. 12:30

Wszystkim drużynom UKS Lider Swarzędz życzymy udanych występów na boiskach i zdobyczy punktowych. Zapraszamy do kibicowania!

Autor : antojad