Podsumowanie tygodnia 06.11.16

Cenne wygrane seniorów, trampkarzy starszych i młodzików oraz zwycięski remis trampkarzy młodszych, to najważniejsze wydarzeni minionego tygodnia piłkarskiego. Ci ostatni są coraz bliżej zdobycia mistrzostwa rundy jesiennej rozgrywek w roczniku 2003 I ligi WZPN.

Senior A-klasa: Kłos II Zaniemyśl - Lider Swarzędz 0:6 (0:2)

Efektowne zwycięstwo z rezerwami Kłosa miejmy nadzieję, że na trwałe przerwie złą passę seniorów Lidera. Jeśli zespół zagra wiosną taką rundę jak w poprzednim sezonie, to niewykluczone, że włączy się w batalię o awans do klasy okręgowej, na co gorąco liczymy. Bramki dla Lidera zdobyli: Dawid Kosturski (18 min.), Maciej Jakubek (22 min.) , Bartosz Szrama (80 min.) oraz kolejny hattrick Adriana Małka, tym razem klasyczny – gole zdobyte w 16 minut ! (48, 63 i 64 min.)

Junior Starszy : Przemysław Poznań - Lider Swarzędz 5:0 (2:0)

Możemy być zadowoleni tylko z pierwszych 30 minut meczy gdy utrzymywał się bezbramkowy remis. Niestety gospodarze w końcu dopięli swego, a w drugiej połowie nie pomógł sędzia dyktując min. kontrowersyjny rzut karny przeciwko Liderowi.

Trampkarz Starszy C1 (2002) : Przemysław Poznań - Lider Swarzędz 1:8 (0:4)

Czwarta wygrana z rzędu sprawia, że zespół może na koniec jesieni zadomowić się w górnej połowie tabeli. Mecz pod dyktando Lidera, który pokazał , że doskonale czuje się na sztucznej nawierzchni boiska na poznańskiej Śródce. Bramki strzelali Maciej Lemański (15, 20, 30 i 55 min.), Kacper Magdziński (50 i 63 min.), Łukasz Józiak (5 min.) i Maciej Białas (61 min.).

Trampkarz Młodszy C2 (2003) : Warta Poznań - Lider Swarzędz 0:0

Mecz dwóch najlepszych dotąd drużyn 1. ligi ściągnął na obiekt przy ulicy Gdańskiej w Poznaniu sporą grupę kibiców. Ustępująca Liderowi przed tym spotkaniem o 1 punkt Warta od początku przejęła inicjatywę – przez pierwsze 20 minut Zieloni praktycznie nie schodzili z naszej połowy. Byliśmy jednak pewni i skuteczni w obronie, a po otrząśnięciu się sami ruszyliśmy do ataku. Widać było jednak, że oba zespoły podeszły do tego meczu bardzo poważnie i z lekkim napięciem. Niewiele było klarownych okazji do strzelenia gola. Także w drugiej połowie to nie bramkarze byli głównymi bohaterami spotkania toczonego przy, chwilami rzęsistym, deszczu. Najbardziej aktywni byli obrońcy i to ich zdecydowanie sprawiło, że mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Dla Lidera oznacza to utrzymanie przewagi nad wciąż drugą w tabeli Wartą , przy czym rywalom zostało po jednym meczu, a Lider zagra tej jesieni jeszcze dwa spotkania.

Młodzik Młodszy D2 (2005): Warta Śrem - Lider Swarzędz 0:2 (0:1)

Było to prawdopodobnie zwycięstwo na wagę wygrania zmagań ligowych w grupie 4 młodzików, wystarczy bowiem , że Lider w pozostałych do rozegrania dwóch meczach osiągnie chociaż jeden remis. Chłopcy zagrali bardzo dobre zawody a wysiłek całej drużyny dwiema bramkami ukoronował Jakub Michalski.

Orlik Starszy E1 (2006): Mieszko Gniezno - Lider Swarzędz 2:1 (1:0)

Mecz o zwycięstwo w rozgrywkach był jednym z lepszych jak zagrali chłopcy tej jesieni, muszą jednak zadowolić się drugą lokatą w tabeli końcowej grupy 1 III ligi Orlików Starszych. Gola strzelił Mateusz Adamczyk.

Orlik Młodszy E2 (2007): Lider Swarzędz – Huragan Pobiedziska 3:6 (1:3)

Ostatni mecz jesieni mimo ambitnej postawy chłopców nie zmienił ich sytuacji w tabeli i zespół zajął ostatnie miejsce w grupie 1 III ligi Orlików Młodszych. Miejmy nadzieję, że doświadczenie zdobyte jesienią zaprocentuje w rozgrywkach wiosennych. Bramki dla Lidera zdobyli Adam Wojciak 2 i Szymon Nowak 1.

Zapowiedź kolejki 11-13.11.2016r.

W kolejny weekend czekają nas ponownie zmagania na piłkarskich arenach w wykonaniu UKS Lider Swarzędz. Mecze w Zalasewie:

Seniorzy – Lider – Polonia II Środa Wlkp. 11.11 godz. 11:00

Juniorzy – Lider – Polonia Leszno 13.11 godz. 11:00

Trampkarz C1 – Lider – SPN Szamotuły 13.11 godz. 14:00

Wszystkim drużynom życzymy powodzenia i zdobyczy punktowych.

Tekst : Antojad

Foto: M. Brylewski