Podsumowanie tygodnia 07.05.17

Seniorzy:  CZARNI Czerniejewo – LIDER Swarzędz 3:1 (0:1)

Wyprawa na gorący teren do Czerniejewa głównego kandydata do awansu nie skończyła się po naszej myśli, ale sprawiliśmy rywalom sporo problemów niespodziewanie prowadząc do przerwy 1:0 po trafieniu niezawodnego Adriana. Po przerwie bardziej doświadczeni gospodarze wykorzystali swoje szanse i wygrali stojące na dobrym poziomie spotkanie.

Juniorzy Starsi: WŁÓKNIARZ Kalisz – LIDER Swarzędz 3:0 (1:0)

Jeszcze lepiej wyglądamy na tle Kaliszan i do pełni szczęścia brakuje tylko skuteczności w wybornych sytuacjach podbramkowych, które udało się stworzyć. Wydaje się, że głównym zadaniem powinna być teraz budowa zespołu na przyszły sezon.

Trampkarz Starszy (2002): AP REISSA Poznań – LIDER Swarzędz 14:0 (9:0)

W meczu z mistrzem Wielkopolski AP Reissa kwestią otwartą była tylko ilość straconych goli. Zagraliśmy otwartą piłkę także było ich sporo, ale Akademicy wygrywają wszystkie mecze ligowe wysoko także nie mamy powodów do zmartwień. Mamy swoje okazje bramkowe , ale braknie precyzji i trochę szcząścia. Martwić może tylko fakt , że gramy bez możliwości dokonania zmiany. Niektórzy zawodnicy woleli kontemplować długi weekend niż pomóc drużynie.

Trampkarz Młodszy (2003): LIDER Swarzędz – BŁĘKITNI Owińska 4:2 (2:1)

W meczu z Owińskami rozegranym w deszczu przewaga Lidera była widoczna przez większość spotkania. Skuteczni okazaliśmy się pierwszy raz w 16. minucie, kiedy to obsłużony przez Książkiewicza Fornalkiewicz otworzył wynik spotkania. Dziesięć minut później ten sam asystent najpierw walecznie odebrał piłkę przeciwnikom w ich polu karnym, a potem spokojnie ją wyłożył Gaweckiemu. Chwilę potem Błękitni wywalczyli rzut wolny, który obrońca gości precyzyjnym strzałem pod poprzeczkę zamienił na gola (28').
W drugiej połowie sytuacja się powtórzyła - na dwie bramki Lidera goście odpowiedzieli jednym trafieniem. W odstępie kilkudziesięciu sekund najpierw przy asyście Wieczorka na listę strzelców wpisał się Gulczyński (51'), a potem Jeske wykorzystał podanie Gaweckiego (52'). Rywale znów odpowiedzieli golem z rzutu wolnego po przepięknym uderzeniu pod poprzeczkę (61'). Utzrymujemy nadal sześć punktów przewagi w tabeli nad poznańskim duetem.

Młodzik Młodszy (2005): WARTA Międzychód – LIDER Swarzędz 3:2 (1:1)

Wydaje się, że walka o trzecie miejsce gwarantujące awans do drugiej ligi rozegra się pomiędzy Liderem , a Wartą Międzychód. Pierwsze starcie po emocjonującym meczu na korzyść rywali. Prowadzimy od 5 minuty po bramce Bartka Ciećmierowskiego, kontrolujemy grę i mamy kilka okazji na podwyższenie , ale brakuje zimnej krwi. Rywale wyrównują po błędzie w obronie i trafieniu samobójczymi dostają wiatru w żagle. Druga połowa to dobre widowisko obfitujące w okazje bramkowe , niestety Lidera zawodzi skuteczność. Błędy w obronie przy stałych fragmentach gry powodują że Warta odskakuje na 2 gole. Ambitna postawa Lidera prowadzi do dwóch trafień Kuby Michalskiego, niestety sędzia nie uznaje jednej z bramek i trzy punkty zostają w Międzychodzie. Zaangażowanie i nieustępliwość w grze mimo niekorzystnego wyniku daje podstawy do optymizmu przed kolejnymi meczami.

Orlik Starszy (2006): LIDER Swarzędz – ORLIK Poznań 1:3 (0:1)

W meczu z Orlikiem lepsza druga połowa niestety na przerwę schodzimy z barażem 2 goli. Honorowe trafienie uzyskujemy po strzale Adama Wojciaka.

Żaki (2008/09): turniej w Zalasewie

Tym razem byliśmy gospodarzem turnieju Żaków na boisku przy szkole podstawowej w Zalasewie i goście nie mogą narzekać na naszą gościnność. Gramy kolejno ze Stellą Luboń (0:4), KS Mosina (2:3) i AP Reissa Poznań (0:1). Bramki dla Lidera strzelili Kamil Banaszak i Tomasz Zimny. Musimy pamiętać, że w tym wieku dla rozwoju umiejętności młodych zawodników wynik nie jest najważniejszy. Zwycięstwa co prawda cieszą, ale porażki uczą i na pewno gra przeciw mocnym rywalom zaprocentuje w przyszłości. Turniej wygrała liderująca w tabeli drużyna AP Reissa Poznań.

Zapowiedź kolejki 13-14.05.

Mecze domowe: (Zalasewo ul. Kórnicka)

Młodzik 2005: LIDER – Warta II Poznań 10.05. godz. 18:00

Trampkarz 2003: LIDER – AP Reissa Poznań 13.05. godz. 10:00

Orlik 2006: LIDER – Mieszko Gniezno 13.05. godz. 12:00 (Zalasewo, ul. Heweliusza)

Senior: LIDER – Clescevia Kleszczewo 13.05. godz. 16:00

Trampkarz 2002: LIDER – Koziołek Poznań 14.05. godz. 15:00

Mecze wyjazdowe:

Junior: Tarnovia Tarnowo Podgórne - LIDER 14.05. godz. 11:00

Orlik 2007 : Karolinka Koziegłowy - LIDER 14.05. godz. 12:00

Wszystkim drużynom UKS Lider Swarzędz życzymy udanych występów na boiskach i zdobyczy punktowych. Zapraszamy do kibicowania!

Autor : antojad