Podsumowanie tygodnia #1

Niezwykle okazale wypadła inauguracja piłkarskiej wiosny w wykonaniu zespołów Lidera Swarzędz. W Wielki Czwartek przed południem zaczęli Juniorzy Starsi , którzy pokonali Rawię Rawicz 3:2 wykazując się determinacją i grą  do końca. Najpierw gola w pierwszej połowie gola zdobył Jakub Drobnik, a zwycięstwo  podopiecznym trenera Pawła Chęcińskiego zapewnił Adrian Małek strzelając skutecznie w 87 i 90 minucie meczu.  Wygrana tym cenniejsza, że był tzw. „mecz za sześć punktów” w ramach Wielkopolskiej Ligi Juniorów Starszych, który może w końcowym rozrachunku decydować o utrzymaniu w lidze.

Tego samego dnia kolejny zespół trenera Pawła czyli Trampkarze Młodsi także wygrali swój mecz pokonując w Poznaniu tamtejszy Salos 3:1 . Tym razem wyższość nad rywalem piłkarze Lidera zaznaczyli już do przerwy strzelając wszystkie trzy bramki. Egzekutorami byli Mateusz Staniszewski, Łukasz Józiak i Jakub Andrzejczak. W drugiej połowie chłopcy umiejętnie kontrolowali grę nie pozwalając rywalom na zbyt wiele.

W trzecim meczu rozgrywanym tego dnia MłodzicStarsi Lidera podwodza trenera Macieja Rybickiego zremisowali w Wągrowcu z Nielbą 3:3. Szczęśliwymi strzelcami byli Miłosz Gawecki, Bartek Łuczak i Kacper Vogel. Młodzicy grają o mistrzostwo Wielkopolski w swoim roczniku 2003 w gronie 8 zespołów Grupy Mistrzowskiej.

W ostatnim meczu świątecznego weekendu Seniorzy Lidera w Wielką Sobotę rozgromili w Swarzędzu Pogoń Książ Wlkp. 5:0.  Łupem bramkowym podzielili się Maciej Jakubek – 2 gole, Mateusz Korcz – 1 gol i bohater weekendu Adrian Małek – 2 gole. Był to debiut trenera Rybickiego na ławce zespołu występującego w A-klasie.

Tym samym można powiedzieć, że zawodnicy UKS Lider Swarzędz sprawili swoim kibicom całkiem wesołego zajączka. Życzymy sukcesów w kolejnych meczach ligowych!

Autor:  Antojad

Foto: busart.pl