Lider - AP Reissa 3:2

Podsumowanie tygodnia # 10

Senior  A-klasa: Lider Swarzędz – Zawisza Dolsk 3:0 (0:0)

Gładkie zwycięstwo odnieśli Seniorzy z sąsiadem w tabeli Zawiszą Dolsk. Goście stawiali skuteczny opór w pierwszej połowie i dopiero po przerwie, po czerwonej kartce w 52 min. dla jednego z zawodników udało się go złamać. Bramki zdobyli Mateusz Szymkowiak( 54 min.), Adrian Małek ( 83 min.) i Dawid Dudziński (86 min.)

Junior Starszy: Unia Swarzędz - Lider Swarzędz 3:1 (3:0)

W derbach Swarzędza do przerwy widzieliśmy zdecydowaną dominację Unii potwierdzoną zdobyciem trzech goli – 2 gole Kacper Stein, 1 gol Alexander Bocian. Lider w drugiej połowie zdobył honorowe trafienie za sprawą Macieja Jakubka.

Junior Starszy: Lider Swarzędz -  Stal Pleszew 0:6 (0:4)

Wynik nie pozostawia złudzeń co do przebiegu meczu i nie wymaga szerszych komentarzy.

Trampkarz Młodszy : Lider Swarzędz- Orlik Mosina 2:1 (1:1)

Trudna przeprawa Trampkarzy z ostatnią drużyną w tabeli. Goście zastosowali zmasowaną obronę, którą niełatwo było sforsować. Konsekwentna i umiejętna gra z silniejszym fizycznie przeciwnikiem przyniosła jednak efekt w postaci zwycięstwa. Oba gole padły ze strzałów z dystansu a autorami byli Maciej Lemański i Łukasz Józiak.

Trampkarz Młodszy : Lider Swarzędz- Akademia II Reissa Poznań 3:2 (1:0)

Był to mecz o drugie miejsce w tabeli, a wynik nie odzwierciedla jego przebiegu. Lider niemal całkowicie zdominował rywali stwarzając kilkanaście wybornych sytuacji bramkowych, zawodziła jednak skuteczność, a bramki dla rywali padły po błędach własnych. Zwycięskie gole dla Lidera zdobyli Krzysztof Jądrzyk, Łukasz Józiak i Maciej Białas. Było to trzecie z rzędu zwycięstwo Lidera i już tylko jeden punkt dzieli zespół od zapewnienia sobie awansu do rozgrywek I ligi okręgowej WZPN w najbliższym sezonie.

Młodzik Starszy I : Dyskobolia Grodzisk - Lider I Swarzędz 0:12

W Boże Ciało Młodziki Lidera  na pięknym obiekcie DYSKOBOLII w Grodzisku, grając dobrą, szybką i kombinacyjną piłkę, rozstrzelały gospodarzy aż 12:0. Spotkanie było bardzo jednostronnym widowiskiem, a wynik mógł być jeszcze wyższy, gdyby, tradycyjnie już, nie szwankowała skuteczność. Łupem bramkowym podzielili się Denis Jeske - 4, Jan Książkiewicz - 3, Bartek Łuczak - 2 oraz Miłosz Gawecki, Wiktor Przebieracz i Albert Żerkowski - po 1. To najwyższe jak dotychczas zwycięstwo we wszystkich rozegranych do tej pory w rundzie wiosennej meczach ligowych Grupy Mistrzowskiej Młodzika Starszego, a Lider , który po zwycięstwie awansował na 4 miejsce w tabeli, zdobył jak do tej pory największą ilość goli (34) z wszystkich 8 drużyn, biorących udział w rozrywkach.

Zapowiedź kolejki nr 12:

W najbliższy długi weekend zapraszamy gorąco do kibicowania zespołom Lidera Swarzędz. Seniorzy , Juniorzy i Trampkarze zagrają na wyjazdach , odpowiednio w Brzeźnie, Szamotułach i Plewiskach. Młodziki Starsze już 2 czerwca o godz. 17:30 zagrają w Kobylnicy zaległy mecz z Canarinhos Skórzewo. Drugi zespół Młodzików w niedzielę 5 czerwca o godz. 10:00 w Kobylnicy zagra z Mieszko II Gniezno. Orliki Starsze i Młodsze zagrają na wyjazdach, a Żaki w sobotę 4 czerwca w godz. 10:00-12:30 jadą na turniej do Plewisk.

Tekst : Antojad