Podsumowanie tygodnia 10.04.17

Seniorzy: LIDER Swarzędz – MARATOŃCZYK Brzeźno 8:1 (5:0)

Grad bramek, dobra skuteczność i upragnione trzy punkty. Lider całkowicie zdominował rywali, którzy dwie z ośmiu bramek strzelili sobie sami (19 i 45 min.). Pozostałe trafienia były dziełem Macieja Jakubka (14 min.), Mateusza Korcza (26 min.) oraz naszego super strzelca Adriana Małka autora czterech goli (28, 54, 56 i 90 min.).

Juniorzy Starsi: LIDER Swarzędz – CANARINHOS Skórzewo 0:7

Zespół zagrał w okrojonym składzie , gdyż kilku zawodników zagrało w meczy seniorów. Do porażek już przywykliśmy, czekamy chociaż na jakieś gole w wykonaniu naszych juniorów. Może za tydzień jakiś prezent dla świątecznego zająca?

Trampkarz Starszy (2002): LIDER Swarzędz – LECH Poznań 5:3 (1:1)

Takie mecze chcielibyśmy oglądać – pasjonujące piłkarskie widowisko, zaangażowanie i walka na całym boisku, ładne akcje i piłkarskie pojedynki, bramki, emocje zakończone zwycięstwem. Ponownie jak rok temu młodsi koledzy teraz chłopcy z rocznika 2002 pokonali renomowanego rywala, co ważne mając cały czas mecz pod kontrolą. Prowadzenie objęliśmy w 26 minucie po rzucie karnym skutecznie egzekwowanym przez Macieja Lemańskiego. Mamy jeszcze strzał w słupek Kacpra Szkutnika, ale to Kolejorz wyrównuje tuż przed przerwą. Drugą połowę zaczynamy od bramek Maksa Bartkiewicza i Łukasza Józiaka. Lechici z karnego łapią kontakt, ale Kacper Magdziński podwyższa na 4:2. Rywal ponownie strzela gola, ale Józiak 10 minut przed końcem ustala wynik meczu. Gratulacje dla zawodników i trenera Pawła Chęcińskiego.

Trampkarz Młodszy (2003): DYSKOBOLIA Grodzisk - LIDER Swarzędz 0:2 (0:0)

Festiwal nieskuteczności Lidera powoduje , że pierwsza połowa kończy się bezbramkowo. Precyzyjny strzał Miłosza Gaweckiego przy słupku, oddany z boku pola karnego, pozwolił objąć prowadzenie (47 min.). Janek Książkiewicz podwyższył wynik ładnym uderzeniem głową (52 min.), choć ten gol nie powinien zostać uznany, bo nasz strzelec był na wyraźnej pozycji spalonej. Wykorzystujemy potknięcie Warty Poznań i ponownie mamy trzy punkty przewagi na fotelu lidera tabeli ligowej.

Młodzik Młodszy (2005): LIDER Swarzędz – POLONIA Chodzież 3:0 (0:0)

Pierwsza połowa pod dyktando gości, którzy jednak nie umieją potwierdzić jej bramką. Świetnie w naszej bramce spisuje się Marcin Stachowiak ratując zespół z opresji. W przerwie trener Łukasz Kubzdyl motywuje zawodników i efekt przychodzi w 45 minucie, kiedy to Kuba Michalski popisowo mija dwóch zawodników i strzela obok bezradnego bramkarza. Był to przełomowy moment meczu, gdyż chłopcy uwierzyli w siebie i pozostałe dwa gole z kontry zdobyli Marek Stachowiak i Bartek Ciećmierowski.

Orlik Starszy (2006): AVIA Kamionki – LIDER Swarzędz 6:5 (5:2)

Zacięty mecz, niestety w pierwszej połowie po objęciu dwubramkowego prowadzenia (gole w 2 i 5 min. ) pozwalamy na zbyt wiele gospodarzom tracąc pięć bramek. Nie potrafimy tego odrobić mimo ambitnej postawy w drugiej części. Ponownie strzelamy dwa gole (1 i 6 min. ) ,niestety Avia nas kontruje, a nas stać na tylko jedną bramkę dwie minuty przed końcem meczu. Bramki strzelali Oskar Fornalkiewicz 2, Bartek Socha, Mateusz Adamczyk i Kamil Staszak.

Orlik Młodszy (2007): HURAGAN Pobiedziska - LIDER Swarzędz 4:5 (3:1)

Druga wygrana ligowa tej wiosny, na uwagę zasługuje fakt, że jeszcze jesienią z tym rywalem zdecydowanie przegraliśmy oba mecze. Chłopcy robią zatem postępy, cieszy to, że potrafią skutecznie odrabiać niekorzystny wynik w meczu. Bramki zdobywali Szymon Nowak 3, Adam Wojciak i Bartek Pakuła.

Żaki (2008): turniej w Baranowie

Niezbyt udanie rozpoczęli zmagania 1 grupie mistrzowskiej I ligi żaków nasi najmłodsi piłkarze. Pierwsze koty za płoty! Mamy nadzieję, że chłopcy wyciągną wnioski z porażek i powalczą w kolejnym turnieju w Luboniu pod koniec kwietnia.

Lider – Stella Luboń 0:5, Lider – KS 1920 Mosina 0:5, Lider – AP Reissa Poznań 0:6

Zapowiedź kolejki 13-18.04.

Mecze domowe:

Senior : LIDER – Avia Kamionki 15.04. godz. 16:00 (ul. Św. Marcin 1)

Junior : LIDER – Jarota Jarocin 18.04. godz. 15:00 (Zalasewo ul. Kórnicka)

Mecz wyjazdowy:

Junior : Kotwica Kórnik – LIDER 13.04. godz. 11:00 (Kórnik)

Ze względu na świąteczny weekend zespoły młodzieżowe pauzują. Seniorom i juniorom UKS Lider Swarzędz życzymy udanych występów na boiskach i zdobyczy punktowych. Zapraszamy do kibicowania!

Autor : antojad