Podsumowanie tygodnia 10.09.17

Seniorzy: Kłos II Zaniemyśl - Lider Swarzędz 0:3 (0:0)

Zawodnicy odpowiedzieli najlepiej ja to możliwe na zabrane nam przy zielonym stoliku trzy punkty za mecz w Brzeźnie. Ofiarą był zespół Kłosa II Zaniemyśl, którego pokonujemy dość pewnie, mimo że pierwsza połowa bez bramek. Po przerwie zdecydowanie potwierdzamy wyższość nad rywalami strzelając w 48 minucie (Jakub Vetter) oraz w 63 minucie (Piotr Stępniak). Wynik został zwieńczony przez Dawida Kosturskiego w 90 minucie meczu. Szczególne zadowolenie powoduje fakt, że strzelcami bramek są świetnie radzący sobie w gronie seniorów młodzi wychowankowie Lidera Piotr (rocznik 2000) oraz Dawid (rocznik 1999).

Juniorzy Młodsi : Zjednoczeni Trzemeszno - Lider Swarzędz 7:1 (5:1)

Z faworytem rozgrywek nie mamy nic do powiedzenia i już po 17 minutach mamy bagaż pięciu goli. Potem jest nieco lepiej, ale stać nas tylko na honorowe trafienie. Bramkę zdobywa Olaf Wojciński po podaniu Radka Kowalskiego. Trzeba wyciągnąć wnioski z tej wysokiej porażki i ptrzekuć na efekty w kolejnych meczach.

Trampkarze Starsi : Lider Swarzędz – Polonia Środa Wlkp. 1:1 (0:0)

Dość niespodziewany remis to efekt nieskuteczności naszych zawodników, w końcu byliśmy w tym pojedynku zdecydowanym faworytem. Obejmujemy prowadzenia na początku drugiej połowy za sprawą Kuby Staszyńskiego. Następnie widzimy festiwal naszej nieskuteczności zakończony wyrównaniem precyzyjnym strzałem pod poprzeczkę na 2 minuty przed końcem meczu. Tak czy inaczej wygląd na to, że o triumf w lidze wojewódzkiej powalczymy z Wartą Poznań, a reszta zespołów będzie tłem tej rywalizacji. Stawką będzie baraż o awans do ligi centralnej.

Młodziki D1 2005: Lider Swarzędz- SF Luboń 5:2 (1:0)

Podopieczni trenera Łukasza Kubzdyla zainaugurowali udanie rozgrywki w II lidze pokonując futbolową szkółkę z Lubonia. Strzelecki popis widzimy w wykonaniu Adamczyka i Malinowskiego – po 2 gole. Dzieła dopełnił Bartosz Prosianowski po fenomenalnej indywidualnej akcji zakończonej pięknym strzałem z dystansu. Gości stać było tylko na dwa trafienia, a tym samym punkty zostały w Swarzędzu.

Młodziki D2 2006: Wielkopolska Komorniki - Lider Swarzędz 1:0 (1:0)

Tym razem po efektownej wygranej z Koziołkiem przyszedł czas na nieznaczną porażkę w Komornikach. Tylko jeden gol, ale trzy punkty zostały u gospodarzy.

Orlik E1 2007: Lider Swarzędz – Karolinka Koziegłowy 5:5 (2:4)

Na boisku w Zalasewie widzimy aż 10 goli, a zespoły dzielą się punktami. Pierwsza połowa zdecydowanie nie wyszła naszym zawodnikom, ale należy ich docenić za odrobienie strat. Bramki dla Lidera padły po strzałach Olka Lewankowskiego, Szymona Nowaka, Szymona Karwatki, Bartka Szurka i golu samobójczym.

Orlik E2 2008: Lider Swarzędz – Orzeł Granowo 4:7 (0:7)

Mecz miał dość dziwny przebieg i dwa oblicza. Wszystkie gole wpadły do tej samej bramki, tyle ze Lider strzelił ich mniej. Autorami trafień byli Maciej Schieche 2, Oskar Pruchnik i Adam Ciszak. Niestety nie starczyło czasu na odrobienie strat.

Żaki F1 2009: turniej w Kiszkowie

Pierwszy turniej ligowy w Kiszkowie rozegrali nasi żacy rocznika 2009. Najpierw ulegli gospodarzom czyli Wełniance 1:2, ale kolejna dwa mecze wygrane. Najpierw z LPFA IV Gniezno 2:0, a następnie z MKS Trzemeszno 1:0. W efekcie z dorobkiem 6 punktów zajmujemy drugie miejsce w tabeli. Cieszy bardzo dobra postawa, zaangażowanie i walka młodych zawodników. Bramki zdobyli Janek Warchoł 2, Mikołaj Małecki i Przemek Kaczmarek.

Zapowiedź kolejki 16/17.09.17r.

Mecze domowe:

Senior: Lider – Jurand Koziegłowy 16.09 godz. 17:00 (Boisko SCSiR Swarzędz)

Junior B1: Lider – Koziołek Poznań 16.09 godz. 16:00 (Zalasewo ul. Kórnicka)

Trampkarz C1: Lider – Kania Gostyń 16.09. godz. 10:00 (Zalasewo ul. Kórnicka)

Młodzik D2: Lider – Kotwica Kórnik 16.09 godz. 12:00 (Zalasewo ul. Kórnicka)

Mecze wyjazdowe:

Młodzik D1: Sparta Oborniki – Lider 13.09. godz. 18:00

Młodzik D1: Nielba Wągrowiec – Lider 17.09. godz. 11:00

Orlik E1: Stoper Poznań – Lider 16.09 godz. 10:00

Orlik E2: Dyskobolia Grodzisk – Lider 16.09 godz. 11:00

Wszystkim drużynom UKS Lider Swarzędz życzymy udanych występów na boiskach i zdobyczy punktowych. Zapraszamy do kibicowania!

Autor : antojad