Podsumowanie tygodnia # 11

Trampkarze UKS Lider Swarzędz po zwycięstwie w Plewiskach awansowali do I ligi WZPN, gdzie będą występować w przyszłym sezonie. Młodziki Starsze Lidera po dwóch zwycięstwach w minionym tygodniu wskoczyły na podium w tabeli Grupy Mistrzowskiej.

Senior  A-klasa: Maratończyk Brzeźno – Lider Swarzędz 3:2 (1:2)

Z nieba do piekła – tak można krótko opisać występ seniorów Lidera. Po pół godzinie gry prowadziliśmy po golach Mateusza Korcza i Macieja Jakubka na boisku rywala walczącego z determinacją o uniknięcie spadku z A-klasy. Maratończyk nie dawał za wygraną i mecz był niezwykle zacięty czego efektem było to, ze obie ekipy kończyły go w zdekompletowanych składach po czerwonych kartkach. Trzy punkty gospodarzom zapewniła bramka w doliczonym czasie gry stracona przez Lidera.

Junior Starszy: Sokół Szamocin - Lider Swarzędz 5:0 (2:0)

Nie wiązaliśmy zbyt dużych nadziei punktowych przed wyprawą do Szamotuł na boisko najlepszego zespołu w lidze. Niemniej chłopcy swoją grą zrobili miłą niespodziankę i gdyby wykorzystali rzut karny w pierwszej połowie mogło być różnie. Pięta achillesową okazały się stałe fragmenty gry , po których straciliśmy, aż cztery gole. Juniorzy tym samym zakończyli rozgrywki na 10 miejscu w Wielkopolsce, teraz czekają ich wakacje, a potem ciężka praca przed kolejnym sezonem.

Trampkarz Młodszy : Grom Plewiska - Lider Swarzędz 2:11 (2:3)

W sobotnie przedpołudnie na pięknym obiekcie w Plewiskach Trampkarze Lidera Swarzędz rozgromili miejscowy Grom 11:2 (3:2) serwując gorąco dopingującym kibicom, szczególnie w drugiej połowie wyśmienite piłkarskie drugie śniadanie. Trudno po takim wyniku wspominać o braku skuteczności, ale biorąc pod uwagę tylko same niewykorzystane stuprocentowe sytuacje bramek powinno być ponad 20. Mówimy tutaj o okazjach z metra na pustą bramkę, strzałach w słupek ,sam na sam z bramkarzem, czy wybiciach obrońców z linii bramkowej. Niemniej nie ma co narzekać, gdyż momentami nasi chłopcy zagrali koncertowo przekonująco pieczętując w ten sposób awans do I ligi WZPN sezony 2016/17. Łupem bramkowym podzielili się Łukasz Józiak (5 goli), Kacper Magdziński i Maciej Lemański (po 2 gole) oraz Maciej Białas i Jakub Andrzejczak.

Młodzik Starszy I : Lider I Swarzędz – Canarinhos Skórzewo 4:3 (2:2)

Zmienna pogoda towarzyszyła zmaganiom Młodzików w czwartkowe popołudnie w Kobylnicy. Początek meczu, rozgrywanego w palącym słońcu, końcówka zaś w ulewnym deszczu i zbliżającej się burzy. Do pogody dostroili się także piłkarze  tonując nastroje kibiców. Najpierw prowadzenie dla gości, potem dwa gole dla Lidera w wykonaniu Wiktora Przebieracza i Bartka Łuczaka. Moment nieuwagi w obronie przed zmianą stron kosztował nas utratę bramki i na przerwę schodziliśmy z wynikiem 2:2, który nikogo nie zadowalał. Przewaga Lidera udokumentowana golami Kacpra Vogla i Miłosza Gaweckiego. Emocjonującą końcówkę zgotował sędzia dyktując dyskusyjny rzut karny dla gości. LIDER wyszedł zwycięsko z tej "wojny nerwów", wygrywając bardzo ważny mecz i awansował na 3 miejsce Grupy Mistrzowskiej I Ligi WZPN Młodzika Starszego.

Młodzik Starszy I : UKS II Śrem – Lider I Swarzędz 0:6 (0:2)

Bladym świtem zerwali się w Swarzędzu z łóżek w minioną sobotę piłkarze Młodzika Starszego, aby punktualnie o godzinie 8.00 na Stadionie Miejskim w Śremie powalczyć o utrzymanie trzeciego miejsca w ligowej Grupie Mistrzowskiej z urzędującym jeszcze Mistrzem Wielkopolski, drużyną miejscowego UKS. Jechaliśmy po punkty, ale takiego przebiegu meczu, jakiego byliśmy świadkiem w Śremie, nie spodziewali się nawet najwięksi optymiści, bo będący od kilku spotkań "na fali" LIDER rozbił gospodarzy aż 6:0, a przeciwnicy nie mogliby mieć pretensji, gdyby mecz zakończył się wynikiem dwucyfrowym. Było to historyczne, bo dopiero drugie zwycięstwo LIDERA nad odwiecznym rywalem, z którym potykaliśmy się w minionych kilku latach już kilkanaście razy. Ostre strzelanie zaczął świetnym uderzeniem z dystansu Kacper Fornalkiewicz już w 3 minucie, po czym poprawił na 2:0 kilkanaście minut później, a krótko po przerwie skompletował hattricka. Kolejne bramki dla kapitalnie, szybko i bardzo walecznie grającego zespołu dołożyli Wiktor Przebieracz, Miłosz Gawecki i Jan Książkiewicz.

Tak walczącego Lidera, stwarzającego mnóstwo sytuacji bramkowych, chcielibyśmy oglądać zawsze i mamy nadzieję, że nasi piłkarze utrzymają wysoką formę w dwóch ostatnich kolejkach ligowych, w których w "Wielkopolskiej Lidze Mistrzów" zmierzą się z wyprzedzającymi nas w tabeli LECHEM Poznań i POLONIĄ Środa Wlkp.

Orlik Starszy: Koziołek Poznań – Lider Swarzędz 4:2

Braki kadrowe sprawiły, że Orliki mimo dwukrotnie obejmowanego prowadzenia przegrały mecz. Chłopcy zagrali bardzo dobrze, ale zabrakło sił, żeby utrzymać korzystny wynik. Bramki strzelali Marek Stachowiak i Aleks Szyszka.

Orlik Młodszy: Huragan Pobiedziska – Lider Swarzędz 4:2 (2:1)

Chłopcy z rocznika 2006 nie sprostali Huraganowi w meczu wyjazdowym. Obie bramki dla Lidera strzelił Franek Kuchciński.

Żaki:

Najmłodsi piłkarze UKS Lider z rocznika 2007 sobotnim turniejem w Plewiskach zakończyli wiosenne rozgrywki ligowe. Mieliśmy tutaj miły akcent w postaci pierwszych zdobyczy punktowych po zwycięstwie z MKS Trzemeszno 3:1 i bezbramkowym remisie z Gromem Plewiska. Zwycięskie gole zdobyli Szymon Nowak 2 i Wincenty Falkowski 1. W ostatnim meczu chłopcy przegrali z Piastem Kobylnica 0:5.

Zapowiedź kolejki nr 13:

W najbliższy weekend zapraszamy gorąco do kibicowania zespołom Lidera Swarzędz, tym razem wszystkie zespoły zagrają mecze w roli gospodarza. Seniorzy , w sobotę 11 czerwca o godz. 15:00 podejmują w Kobylnicy przy ul. Poznańskiej zespół Przemysława Poznań. Trampkarze Młodsi na tym samym boisku zagrają w meczu na szczycie z SPN Szamotuły – niedziela godz. 14:30. Zespół Młodzików także w niedzielę godz. 10:00 w Kobylnicy podejmie Lecha Poznań, który już zapewnił sobie mistrzostwo Wielkopolski. Drugi zespół Młodzików w sobotę o godz. 18:00 zagra z Lechią Kostrzyn. Orliki Starsze na boisku orlik w Zalasewie podejmują w sobotę o godz. 10:00 Stopera Poznań , a Orliki Młodsze dwie godziny później także w Zalasewie zagrają z Wartą Poznań.

Tekst : Antojad