Podsumowanie tygodnia 11.06.17

Seniorzy: LIDER Swarzędz – KŁOS II Zaniemyśl 6:2 (4:1)

Efektowne zwycięstwo seniorów z rezerwami Kłosa. Nasi zawodnicy dominowali na boisku co widzieliśmy szczególnie w pierwszej połowie. Prowadzenie obejmujemy po bramce Dawida Kosturskiego w 9 minucie, a podwyższa trzy minuty później Adrian Małek. Festiwal skuteczności pokazuje Maciej jakubek, który zdobywa pozostałe cztery bramki (17, 30, 75 i 79 minuta). Popularny „Dziki" tak się zaangażował w grę , że w 84 minucie został ukarany przez sędziego drugą żółtą, a tym samym czerwoną kartką. Zresztą oba zespoły kończyły mecz w dziesiątkę.

Juniorzy Starsi: LIDER Swarzędz – UNIA Swarzędz 0:10 (0:1), POLONIA Leszno - LIDER Swarzędz 6:3 (3:1)

W rozegranych w zeszłym tygodniu meczach juniorów widzimy dwa oblicza zespołu. Jedno pozytywne w pierwszej połowie derbów Swarzędza, gdzie byliśmy równorzędnym rywalem dla starszych rocznikowo piłkarzy Unii, a także z dużych fragmentów meczu w Lesznie gdzie grając w dziesiątkę potrafimy strzelić dwa gole. W pierwszej odsłonie meczu derbowego udany występ kilku chłopców z rocznika 2002, za to kompletnie nieudana za to druga połowa meczu gdzie zmiennicy oddali pole rywalowi. Bramki w meczu z Polonią strzelali Olek Krakowski 2 i Piotr Stępniak. Kończymy mecz w dziesiątkę, gdyż czerwoną kartka ukarany w 60 minucie został Mikołaj Sitarz.

Trampkarz Starszy (2002): LIDER Swarzędz – PRZEMYSŁAW Poznań 10:0 (3:0)

Bezbłędna gra w obronie i przyzwoita skuteczność pozwoliły na efektowne zwycięstwo z zespołem z Poznania. Z sytuacji bramkowych powinniśmy strzelić jeszcze przynajmniej 5 goli, gdyż zmarnowaliśmy min. rzut karny. Królem polowania był Kacper Magdziński strzelając 5 bramek. Pozostałe gole dorzucili Olaf Wojciński 2, Michał Miazek, Łukasz Józiak i Maciej Lemański z kolejnego rzutu karnego. Tym sposobem w ostatnim meczu sezonu w sobotę 17 czerwca powalczymy w Szamotułach o 7 miejsce w tabeli końcowej.

Trampkarz Młodszy (2003): LIDER Swarzędz – WARTA Poznań 0:0

Wysoki poziom meczu godny stawki o jaką był toczony. Zwycięzca byłby prawie pewny drugiego miejsce w I lidze okręgu Poznań i dzięki temu, gry w barażach o Ligę Centralną. Stąd ogromne nerwy przed meczem w szatniach i w czasie spotkania na murawie, ławkach rezerwowych i na trybunie. Trzeba podkreślić, że takie tłumy (ok 90 kibiców) rzadko pojawiają się na spotkaniach młodych zawodników.
Były emocje do samego końca , twarda ale nie brutalna gra, kilka dogodnych sytuacji z obu stron do strzelenia zwycięskiego gola. Bezbramkowy remis w korzystnej sytuacji stawia zespół z Poznania, gdyż mało prawdopodobne wydaje się zwycięstwo Lidera z Polonią Środa 30 bramkami, ale kto wie...

Młodzik Młodszy (2005): AP Reissa Konin – LIDER Swarzędz 1:1 , LIDER Swarzędz – WARTA Międzychód 3:3 (2:1)

Zaległy mecz z Koninem rozegrany w Witkowie chłopcy rozpoczęli znakomicie prowadząc do przerwy z wyżej notowanym rywalem po bramce Jana Maczepy, który przytomnie dobił strzał Marka Stachowiaka. W drugiej połowie oddaliśmy pole rywalowi czego efektem wyrównanie. AP Reissa ma szansę na wygraną, ale rzut karny świetnie broni nasz bramkarz Marcin Stachowiak, który wyróżniał się przez cały mecz.

Drugi mecz z Wartą to bezpośredni pojedynek o awans do II ligi. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, a mecz lepiej rozpoczęli goście obejmując prowadzenie 2 6 minucie. Lider wyrównał już w 9 minucie za sprawą gola Jakuba Michalskiego, który tuż przed przerwą trafiła ponownie wyprowadzając nas na prowadzenie. Po przerwie trafiali tylko goście, na szczęście dla nas rozpoczęli od samobójczego strzału do własnej bramki. Tym samy emocjonujący mecz kończy się remisem zapewniającym podopiecznym trenera Łukasza Kubzdyla awans do II ligi. Gratulujemy !

Orlik Starszy (2006): ORLIK Poznań - LIDER Swarzędz 6:4 (4:3)

Dobry wyrównany mecz w wykonaniu obu zespołów. Pierwsza połowa to wymiana ciosów, w drugiej podobnie ale bramek nieco mniej. Ze starcia zwycięsko wyszli gospodarze, a po dwie bramki dla Lidera strzelili Mateusz Adamczyk i Bartek Socha.

Zapowiedź kolejki 17-20.06.

W nadchodzący weekend ujrzymy na boiskach ligowe ostatki tego sezonu. Większość młodzieżowych zespołów już zakończyło rozgrywki, w akcji zobaczymy zatem tylko seniorów i trampkarzy Lidera.

Mecze domowe:

Senior : LIDER – Polonia II Środa 17.06. godz. 17:00 (Boisko SCSiR Swarzędz)

Trampkarz 2003: LIDER – Polonia Środa 20.06. godz. 17:00 (Zalasewo ul. Kórnicka)

Mecze wyjazdowe:

Trampkarz 2002: SPN Szamotuły - LIDER 17.06. godz. 12:00

Wszystkim drużynom UKS Lider Swarzędz życzymy udanych występów na boiskach i zdobyczy punktowych. Zapraszamy do kibicowania!

Autor : antojad