Podsumowanie tygodnia 11.09.16

Remis Trampkarzy Starszych Lidera Swarzędz z Lechem Poznań 2:2 i dwa zwycięstwa na przełamanie Seniorów , to najciekawsze wydarzenia minionego piłkarskiego tygodnia.

Puchar Polski: WKS Owieczki – Lider Swarzędz 1:4

Jak przewidywałem w zeszłym tygodniu mecz pucharowy przyniósł w końcu zmianę w zespole i dał pozytywny impuls, który zaprocentował w lidze. W środę 7 września zespół zmierzył się w podgnieźnieńskich Owieczkach z tamtejszym WKS i wygrał pewnie 4:1, choć do skuteczności można mieć sporo zastrzeżeń. Po dwa gole zdobyli Adrian Małek i Mateusz Szymkowiak.

Senior A-klasa: Avia Kamionki - Lider Swarzędz 1:3 (1:0)

Po pucharowym zwycięstwie przyszedł w końcu czas i na ligową wygraną. Zespół pkonał w Kamionkach miejscową Avię 3:1. Jak nie idzie w lidze , to może Puchar Polski da pozytywny impuls dla zespołu. Lider obudził się w drugiej połowie, a bramki strzelili Mateusz Korcz oraz dwie Adrian Małek.

Junior Starszy : Jarota Jarocin - Lider Swarzędz 8:0 (2:0)

Tylko do przerwy nasi Juniorzy dotrzymywali kroku rywalom, po przerwie nie mieli nic do powiedzenia.

Trampkarz Starszy C1 (2002) : Lech Poznań - Lider Swarzędz 2:2 (0:0)

Urwanie punktu Lechowi Poznań w każdej kategorii wiekowej należy uznać za niespodziankę i mały sukces. Starannie wyselekcjonowani zawodnicy jednej z najlepszych akademii piłkarskich w Polsce jak widać też mają słabe punkty. Brawa dla chłopców za ambitną walkę i dwukrotne wyrównanie wyniku z aktualnym wicemistrzem Wielkopolski. Pierwszy gol zdobyty przez Michała Miazka, drugi samobójczy po zagraniu Macieja Lemańskiego.

Trampkarz Młodszy C2 (2003) : Lider Swarzędz – Dyskobolia Grodzisk Wlkp. 14:2 (9:2)

Bramki dla Lidera: Miłosz Gawecki 4, Denis Jeske i Jan Książkiewicz po 3 oraz Dawid Gulczyński, Kacper Koralewski, Wiktor Przebieracz, Michał Wieczorek. Lider w 10 minut wypracował prowadzenie 5:0, po czym po własnych błędach stracił dwie bramki. Później inicjatywa wróciła już do zawodników ze Swarzędza, którzy kontrolowali mecz i w palącym słońcu wypracowali zasłużone zwycięstwo, m.in. dzięki trzem bramkom zdobytym w 4 minuty przez Miłosza Gaweckiego.

Młodzik Młodszy D2 (2005): Lider Swarzędz – Polonia II Środa Wlkp. 6:0 (3:0)

Kolejne pewne zwycięstwo naszych młodzików. Łupem bramkowym podzielili się Malinowski 3, Kłak , Woźniak i Marek Stachowiak po jednym trafieniu.

Orlik Starszy E1 (2006): Huragan Pobiedziska - Lider Swarzędz 4:5 (1:2)

Orliki po zaciętym meczu przechyliły szalę na swoją korzyść. Bramki strzelali Mateusz Adamczyk 2 gole, Bartek Socha, Kamil Staszak i Oskar Fornalkiewicz.

Orlik Młodszy E2 (2007): Lider Swarzędz – Błękitni Owińska 0:8 (0:3)

Mecz do jednej bramki mimo ambitnej postawy naszych Orlików Młodszych, przed nimi wiele pracy na treningach.

Zapowiedź kolejki 17-18.09.2016r.

W kolejny weekend czekają nas ponownie zmagania na piłkarskich arenach w wykonaniu UKS Lider Swarzędz . Seniorzy Lidera goszczą w Zalasewie Polonię Poznań , z którą zagrają w sobotę o godz 16:00. Juniorzy w niedzielę 18.09 o godz. 11:00 podejmą na boisku w Zalasewie zespół Helios Czempiń i czekamy na pierwsze punkty, natomiast o 14:30 też w Zalasewie o Trampkarze Starsi zagrają z Wartą Poznań. Pozostałe zespoły zagrają na wyjazdach: Młodziki Młodsze z Avią Kamionki, Trampkarze Młodsi z Sucharami Suchy Las, , a Orliki Młodsze z Czarnymi Czerniejewo. Żaki rocznika 2008 i młodsi zagrają turniej ligowy w Koziegłowach, a przeciwnikami będą Junior Koziegłowy, Błękitni II Owińska i Piast Kobylnica. Życzymy wszystkim drużynom powodzenia i zdobyczy punktowych.

Tekst : Antojad

Foto: M. Brylewski