Lider - Lech 3:2

Podsumowanie tygodnia # 12

Młodziki Starsze Lidera sensacyjnie pokonały 3:2 zespół Lecha Poznań, uznawanego nie bez powodów za jeden z klubów posiadających najlepszą szkółkę młodzieżową w Polsce. Cenne zwycięstwa odniosły także zespoły Seniorów i Trampkarzy Młodszych.

Senior  A-klasa: Lider Swarzędz – Przemysław Poznań 3:1 (0:0)

Zawodnicy Lidera potrzebowali impulsu w postaci straty bramki żeby zacząć grać na miarę oczekiwań. Teoretycznie słabsi rywale objęli prowadzenie w 65 minucie, a Lider obudził się na ostatnie 10 minut meczu. Zwycieskie gole zdobyli Jacek Maćkowiak (82 min.), Adrian Małek (85 min.) i Bartosz Marzec (90+3 min.).

Trampkarz Młodszy : Lider Swarzędz – SPN Szamotuły 3:1 (2:0)

Pasjonujące widowisko zgotowali licznie zgromadzonym kibicom ze Swarzędza i Szamotuł Trampkarze Młodsi w Kobylnicy. Spotkały się dwa najlepsze zespoły rozgrywek II ligi i to Lider okazał się zdecydowanie lepszy Szamotulan. Pierwsza połowa meczu to zdecydowana przewaga Lidera i tylko doskonałej postawie swojego bramkarza goście zawdzięczają , że stracili tylko dwa gole.. Prowadzenie uzyskaliśmy po rajdzie Łukasza Józiaka środkiem pola , minięciu bramkarza i strzale z ostrego kąta do pustej bramki. Podwyższyliśmy po akcji zespołu prawą strona boiska kiedy to Kacper Magdziński dograł na pole bramkowe , a Mateusz Staniszewski dopełnił dzieła. Druga połowa bardziej wyrównana czego efektem kontaktowy gol dla rywali. Wynik zostaje ustalony po dwójkowej akcji Jakuba Andrzejczaka z Maciejem Białasem, po której Józiak ponownie wspisuje się na listę strzelców. Możemy zatem świętować kolejne piąte zwycięstwo z rzędu oraz tytuł wicemistrza II ligi okręgowej WZPN.

Młodzik Starszy I : Lider I Swarzędz – Lech Poznań 3:2 (1:1)

Potężną dawkę emocji zafundowali w niedzielne przedpołudnie licznie zgromadzonym w Kobylnicy kibicom z Poznania i Swarzędza piłkarze LIDERA rocznik 2003, pokonując faworyzowany zespół „Kolejorza", który już zapewnił sobie tytuł Mistrza Wielkopolski sezonu 2015/16. Mecz był prowadzony w bardzo szybkim tempie i do końca trzymał w napięciu, a młodzi Lechici nie wytrzymywali presji niekorzystnego wyniku, grając ostro i zachowując się niesportowo, czego efektem było kilka wykluczeń. Prowadzenie objęli Poznaniacy, a ambitnie grającemu Liderowi remis tuż przed przerwą, golem „do szatni", dał Bartek Łuczak. W drugiej połowie grający wysokim pressingiem i z wielkim zaangażowaniem Swarzędzanie objęli prowadzenie za sprawą Denisa Jeske.

Lech jednak szybko wyrównał i gra się zaostrzyła, mecz nadal toczył się w zawrotnym tempie, a akcje przenosiły się spod jednej bramki pod drugą. Na 10 minut przed końcem spotkania na prowadzenie wyprowadził Lidera Emre Celik i, mimo iż już zupełnie brakowało sił, dzięki wielkiej determinacji i wspaniałej walce całej drużyny, ten wynik udało się utrzymać do ostatniego gwizdka sędziego. To bardzo ciężko wywalczone zwycięstwo dało Liderowi awans na II miejsce w tabeli Grupy Mistrzowskiej. W przyszłą niedzielę zakończenie rozgrywek. Jedziemy do Środy, gdzie z miejscową Polonią stoczymy ciężki bój o tytuł Wicemistrza Wielkopolski. Liderowi wystarcza remis, Polonia musi wygrać.

Młodzik Starszy II : Lider II Swarzędz – Mieszko II Gniezno 4:0 (2:0)

Mecz „drugich" zespołów ze Swarzędza i Gniezna był jednostronnym widowiskiem i zakończył się pewnym zwycięstwem Lidera. Hattrickiem popisał się Jan Książkiewicz, a dzieła dopełnił Maciej Baran.

Orlik Starszy: Lider Swarzędz – Stoper Poznań 1:2

W ostatnim swoim meczu ligowym chłopcy z rocznika 2005 nieznacznie ulegli rówieśnikom z Poznania. Honorowego gola strzelił Marek Stachowiak.

Orlik Młodszy: Lider Swarzędz – Warta Poznań 4:8 (0:6)

Pierwsza połowa należała zdecydowanie dla faworyzowanych gości, w drugiej natomiast mogliśmy mieć powody do zadowolenia gdyż Lider strzelił warciarzom aż cztery gole i wygrał 4:2. Autorami bramek byli Mateusz Korbik, Mateusz Wolak , Franek Kuchciński i zawodnik Warty, który trafił samobója.

Zapowiedź kolejki nr 14:

W najbliższy weekend zapraszamy gorąco do kibicowania zespołom Lidera Swarzędz, które tym razem zagrają na wyjazdach. Seniorzy zagrają w niedzielę z Polonią w Środzie Wlkp., a Trampkarze w sobotę Otuszu ze Skrą. Ważny mecz przed Młodzikami Starszymi, wyprawa do Polonii Środa zdecyduje o tytule Wicemistrza Wielkopolski 2015/16. Mecz w niedzielę 19 czerwca o godz. 15:00. Drugi zespół Młodzików zagra w Poznaniu z Wartą, a Orliki Młodsze zakończą rozgrywki wyjazdem do Gniezna na mecz z Mieszko II. Życzymy powodzenia!

Tekst : Antojad