Podsumowanie tygodnia 12.11.17

Seniorzy: Lider Swarzędz – IKP Olimpia Poznań 2:4 (2:2)

Po raz pierwszy mecz naszych seniorów doczekał się bezpośredniej relacji LIVE , którą można było obejrzeć w internetowej TV klubowej realizowanej przez zespół gości. Kiepska pogoda w piątkowy wieczór sprawiła, że świadkami tego dobrego piłkarskiego widowiska mogło być zdecydowanie szersze grono kibiców. Początek spotkania mógł wskazywać, że nasi młodzi zawodnicy mają tzw. „parcie na szkło" gdyż już po 12 minutach Lider prowadził 2:0 dzięki trafieniom Mateusza Szymkowiaka i Adriana Małka. Niestety jeszcze przed przerwą goście wykorzystali nasze proste błędy w defensywie i doprowadzili do remisu. Mogliśmy wyjść na prowadzenie, ale zawiodła skuteczność, natomiast druga odsłona należała do rywali, którzy odnieśli zasłużone zwycięstwo. Retransmisję całego meczu mogą państwo obejrzeć za pośrednictwem kanału youtube.

Juniorzy B1: Lider Swarzędz - Unia Swarzędz 6:1 (3:0)

Zapowiadające ciekawie i emocjonująco derby Swarzędza były nieoczekiwanie dość jednostronnym widowiskiem, w którym Lider dyktował warunki gry dokumentując przewagę wysokim zwycięstwem 6:1. Pierwszego gola w meczu z rzutu karnego strzela w 8 minucie Radek Kowalski. Pozostałe bramki dla Lidera uzyskuje Kacper Magdziński (23, 35, 52, 69 i 80 min.), który okazuje się prawdziwym królem polowania i jest nie do zatrzymania przez obrońców i bramkarza Unii. Honorową bramkę dla rywali strzela Miłosz Tomczak. Tym samym Lider po przyznaniu walkowera za mecz z Koziołkiem Poznań (w zespole gości wystąpił nieuprawniony zawodnik), nadal poważnie liczy się w walce o awans do Grupy Mistrzowskiej, który to zapewni mu wygrana w Kłecku w najbliższa sobotę. Unia zaś powalczy w bezpośrednim pojedynku z Polonią Środa o 4 miejsce w rozgrywkach.

Młodziki D1 2005 : Lider Swarzędz – Suchary Suchy Las 4:1 (1:0)

Pewna wygrana młodzików dzięki dobrej grze w drugiej połowie, gdyż początek był wyjątkowo słaby nie licząc bramki dla Lidera w 6 minucie zdobytej przez Mateusza Adamczyka. Kolejne gole w drugiej połowie meczu strzelali Marek Stachowiak (42 min.) i Bartosz Prosianowski (44 min.) Przy stanie 3:0 goście strzelają z karnego, ale odpowiadamy błyskawicznie golem Szymona Malanowskiego (58 min.) zapewniającym nam trzy punkty i drugie miejsce w tabeli II ligi na półmetku rozgrywek.

Orlik E2 2008: Lider Swarzędz – Unia Swarzędz 0:2 (0:2)

Derby Swarzędza w kategorii orlików tym razem dla Unii. Mecz ma dwa oblicza, w pierwszej połowie przeważa Unia co dokumentuje dwoma golami wykorzystując dość bojaźliwą grę i niezdecydowanie naszych chłopców. Druga należy do Lidera ale zawodzi skuteczność pod bramką mimo stworzenia kilku doskonałych sytuacji bramkowych. Z każdą minutą graliśmy coraz lepiej i za to należą się młodym zawodnikom słowa pochwały.

Zapowiedź kolejki 18/19.11.17r.

Mecze wyjazdowe:

Orlik E2: WAP Luboń - Lider 18.11 godz. 10:00

B1: Lechita Kłecko -Lider 18.11 godz. 13:00

Wszystkim drużynom UKS Lider Swarzędz życzymy udanych występów na boiskach i zdobyczy punktowych. Zapraszamy do kibicowania!

Autor : antojad