Skra Otusz - Lider 0:10

Podsumowanie tygodnia #13

W swoisty sposób uczciły 10 rocznicę powstania klubu UKS Lider Swarzędz zespoły Trampkarzy i Orlików Młodszych wygrywając swoje mecze ligowe po 10:0. Zwycięstwo dołożyli także Seniorzy, a Młodzicy Starsi musieli się obejść smakiem , ale trzecie miejsce w Wielkopolsce to i tak spory sukces.

Senior A-klasa: Polonia II Środa Wlkp. - Lider Swarzędz 3:6 (2:3)

Otwartą ofensywną grę zafundowali zgromadzonym kibicom zawodnicy obu zespołów. W efekcie widzieliśmy poro bramek, które są solą futbolu, a co ważne więcej goli wpadło do siatki naszych rywali. Dla Lidera strzelali w tym meczu Adrian Małek – 3 , Maciej Jakubek – 2 i Piotr Rachwał – 1. Tym samym podopieczni trenera Macieja Rybickiego zajęli 6 miejsce w końcowej tabeli rozgrywek A klasy grupa 1 z dorobkiem 41 punktów , ma które składa się 12 zwycięstw, 5 remisów i 9 porażek, 56 bramek strzelonych, 53 bramki stracone.

Trampkarz Młodszy : Skra Otusz - Lider Swarzędz 0:10 (0:5)

Na kameralnym boisku w Otuszu istniała tylko jedna drużyna i był to nasz Lider. Przygniatająca przewaga będąca efektem większych umiejętności piłkarskich zaowocowała 10 bramkami, których strzelcami byli Łukasz Józiak (3), Maciej Lemański (2), Kacper Magdziński (2) oraz Jakub Andrzejczak, Maciej Białas i Krzysztof Jądrzyk (po 1). Szóste kolejne zwycięstwo z rzędu, dało Liderowi tytuł wicemistrza II ligi okręgowej WZPN i awans do I ligi. Dorobek trampkarzy to 31 punktów, które dało nam 10 zwycięstw, 1 remis i 3 porażki, przy 60 bramkach strzelonych i 25 straconych.

Młodzik Starszy I : Polonia Środa Wlkp. - Lider I Swarzędz 2:1 (2:0)

Niestety, nie udało się zdobyć tytułu Wicemistrza Wielkopolski i musimy zadowolić się trzecim miejscem. W niedzielę na głównej płycie Stadionu Miejskiego w Środzie to Lider był zespołem lepszym i dojrzalszym, prowadził grę i "ostrzeliwał" bramkę Polonii, ale to gospodarze wygrali ten niezwykle emocjonujący mecz. Pierwszą bramkę, w 5 minucie meczu, Swarzędzanie praktycznie strzelili sobie sami, bo tylko tak można określić dramatyczny błąd w obronie, który nam się przydarzył. Drugiego gola straciliśmy po ładnym strzale z dystansu i w ten sposób w 13 minucie zrobiło się już 2:0 dla gospodarzy. Po stracie drugiego gola Lider ruszył do frontalnego ataku i całkowicie zdominował gospodarzy, którzy do końca meczu mieli problemy z przekroczeniem linii środkowej boiska. Ogromna przewaga została udokumentowana bramką kontaktową, zdobytą przez Alberta Żerkowskiego z rzutu karnego w 55 minucie meczu. Mimo nieprzerwanego naporu na bramkę Polonii i sześciu 100-procentowych okazji do zdobycia gola nie udało się doprowadzić do upragnionego remisu, który byłby naszym zwycięstwem.

Pozostał duży niedosyt i żal, bo historyczny wynik był na wyciągnięcie ręki, ale trzecie miejsce w Lidze WZPN, które zdobyliśmy po raz drugi, to także sukces. Brawa dla chłopaków za ambitną walkę do końca.

Młodzik Starszy II : - Lider II Swarzędz – Lechia Kostrzyn 1:1 (0:0)

Warta Poznań - Lider II Swarzędz 5:1 (2:1)

Drugi zespół młodzików rozegrał w tym tygodniu dwa mecze. W pierwszym z nich zremisował po wyrównanym pojedynku z wyżej notowaną Lechią Kostrzyn 1:1 , a gola dającego punkt zdobył Jan Książkiewicz. Ostatni mecz zagraliśmy z faworyzowaną Wartą w Poznaniu i do przerwy stawialiśmy im dzielnie czoła. Honorowej trafienie ponownie autorstwa Książkiewicza. Zespół zakończył zmagania na czwartym miejscu w swojej grupie z bilansem 11 punktów ( 3 wygrane, 2 remisy, 5 porażek), 18 bramek strzelonych , 29 bramek straconych.

Orlik Młodszy: Mieszko II Gniezno - Lider Swarzędz 0:10 (0:3)

Wyprawa do pierwszej stolicy Polski kończy się okazałym zwycięstwem podopiecznych trenera Arka Piaseckiego. Szczególne wyróżnienie za ten mecz dla Adama Wojciaka (rocznik 2008), który w gronie zawodników rocznika 2006 strzelił aż 3 bramki. Pozostałe trafienia dla Lidera zaliczyli Franek Kuchciński (3 gole), Oskar Mazurkiewicz (2 gole) oraz po 1 golu Zachary Czekalski i Kamil Staszak. Orlicy zajęli trzecie miejsce w końcowej tabeli z dorobkiem 13 punktów (4 wygrane , 1 remis, 5 porażek) i bilansem bramek 49:49.

Tekst : Antojad

Foto: M. Brylewski