Podsumowanie tygodnia 13.11.16r

Nominalnie ostatnia kolejka jesiennych rozgrywek piłkarskich udana dla piłkarzy UKS Lider Swarzędz. Młodziki Młodsze wygrywają swoją grupę eliminacyjną i wiosną zagrają o awans do II ligi, seniorzy kończą rundę wygraną na trudnym terenie w Środzie Wlkp., a trampkarze starsi remisują w pojedynku beniaminków I ligi.

Senior A-klasa: Polonia II Środa Wlkp.- Lider Swarzędz 0:2 (0:0)

Zdecydowanie lepiej zespół seniorów czuje się na boiskach rywali czego dowodem kolejna wygrana z wyżej notowanym przeciwnikiem. Pierwsza połowa bez bramek i większych emocji, a w drugiej zwycięstwo Liderowi zapewnili Mateusz Korcz (70 min.) i Adrian Małek (78 min.). Zespół kończy jesienne zmagania na szóstym miejscu w tabeli i jeśli wiosną zagra równie skutecznie jak w poprzednim sezonie może włączyć się do walki o awans.

Junior Starszy : Lider Swarzędz – Polonia Leszno 0:2 (0:1)

Nie udało się zdobyć pierwszych punktów w lidze naszym Juniorom Młodszym grającym w Wielkopolskiej Lidze Juniorów Starszych. Przeciwnik był do ogrania, ale żeby zdobywać punkty trzeba strzelać bramki, a z tym mamy wyraźny kłopot. Zawodnicy z Leszna mimo prowadzenia w meczu „zagotowali się" w końcówce o otrzymali dwie czerwone kartki kończąc mecz w dziewięciu.

Trampkarz Starszy C1 (2002) : Lider Swarzędz – SPN Szamotuły 2:2 (2:0)

W scenerii złotej polskiej jesieni zmierzyły się w niedzielne popołudnie w Zalasewie zespoły dwóch beniaminków I ligi WZPN Trampkarzy Starszych C1 UKS Lider Swarzędz i SPN Szamotuły. Słoneczna pogoda i temperatura kilku stopni powyżej zera stanowiły wyśmienite tło dla dobrego piłkarskiego widowiska, które mieliśmy okazje obejrzeć. Mecz mógł się podobać, zaangażowanie i walka na całym boisku, pressing i ładne akcje, a także po kilka dogodnych sytuacji bramowych dla każdego zespołu. Mecz zakończył się remisem i ten wynik nie zadowolił w pełni nikogo, ale z przebiegu gry wydaje się być sprawiedliwy, choć został ustalony z rzutu karnego, którego nie powinno być. Bramki dla Lidera strzelali Łukasz Józiak (2 min.) i Maciej Lemański (25 min.).

Młodzik Młodszy D2 (2005): Lider Swarzędz – Avia Kamionki 1:2 (0:0), Lider Swarzędz – Mikołaj Dominowo 3:1 (0:1)

Młodziki w pracowity długi weekend rozegrały dwa mecze ligowe, które zdecydowały o wygraniu zmagań ligowych w grupie 4 III ligi okręgowej. Najpierw chłopcy ulegli Avii Kamionki, a honorowe trafienie zaliczył Arek Rembecki. W drugim meczu zanosiło się na niespodziankę, ale podopieczni trenera Łukasza Kubzdyla obudzili się w drugiej części meczu i po trafieniach Jakuba Michalskiego oraz braci Marka i Marcina Stachowiaków zdobyli trzy punkty. Chłopcy zagrali w składzie: Jakub Michalski, Igor Banaszak, Piotr Malinowski, Jan Maczepa, Miłosz Woźniak, Mateusz Jankowiak, Bartosz Prosianowski, Marcin Opielewicz, Olaf Wojnowski, Arek Rembecki, Adam Lipski, Kacper Lipski, Marek Stachowiak, Marcin Stachowiak. Gratulujemy chłopcom i trenerowi udanej jesieni i życzymy powodzenia wiosną.

Zapowiedź kolejki 19-20.11.2016r.

W kolejny weekend piłkarze UKS Lider Swarzędz rozegrają kilka zaległych spotkań ligowych , na które serdecznie zapraszamy.

Mecze w Zalasewie:

Trampkarz C1 – Lider – Kłos Budzyń 20.11 godz. 11:00

Trampkarz C2 – Lider – UKS Śrem 19.11 godz. 10:00

Ponadto na boisku Unii Swarzędz w sobotę 19.11. o godz. 11:00 Juniorzy Lidera zagrają mecz derbowy z rywalem zza miedzy.

Wszystkim drużynom życzymy powodzenia i zdobyczy punktowych.

Tekst : Antojad

Foto: Lider 2005