Podsumowanie tygodnia 15.04.18

Seniorzy

Po dwóch domowych zwycięstwach przyszła kolej na wyjazd do Kłecka, który zakończył się remisem 2:2 pozostawiającym niedosyt. Trudne warunki gry na ciężkiej murawie (w tym przypadku słowo murawa jest sporym nadużyciem) sprawiły, że technicznie grającym graczom Lidera niełatwo było pokazać pełnię umiejętności. Mimo prowadzenia do przerwy, zważywszy na przebieg drugiej połowy meczu 1 zdobyty punkt musimy szanować, gdyż wyrównaliśmy po strzale Huberta Maćkowiaka na 3 minuty przed końcowym gwizdkiem.

Lechita Kłecko - Lider 2:2 (0:1) Bramki: M. Zbierski, H. Mackowiak ;

Juniorzy B1

Podopieczni trenera Chęcińskiego zagrali w pierwszej stolicy Polski ze swoim tradycyjnym rywalem Mieszko Gniezno i spisali się rewelacyjnie. Wygrana została w zasadzie zapewniona już przed przerwą, a okraszone to zostało filmowymi uderzeniami z woleja Kepiego i Tomka. Trzeciego gola zdobył Maks, a pod koniec meczu znowu ukłuł Kepi. Uważna gra w defensywie całego zespołu sprawiła, że gospodarze okazali się bezradni w swoich ofensywnych poczynaniach. Dodajmy, że efektowna wygrana była pierwszym zwycięstwem tych roczników (2001 i 2002) w dotychczasowych bodaj 8 rozegranych meczach w Gnieźnie.

Mieszko Gniezno – Lider 0:4 (0:3) Bramki: K. Magdziński 2, T. Gościński, M. Rydzewski;

Trampkarze C1

Trampkarze nie potrafią odczarować wiosną własnego boiska i ponownie ponoszą porażkę z zespołem, który w zeszłym sezonie ograli dość pewnie. Tym razem Kania Gostyń wygrywa 2:0 po bramkach strzelonych w 17 i 56 minucie. Nasi chłopcy mimo kilku okazji nie zdołali odpowiedzieć choćby jednym trafieniem.

Lider – Kania Gostyń 0:2 (0:1)

Młodziki D1

Do przerwy po jednej z kontr goście obejmują prowadzenie. Lider wyrównuje po składnej akcji całego zespołu, lecz mimo kilku stworzonych sytuacji nie jest w stanie przechylić szali na swoją korzyść. Ogólnie nieco słabszy występ naszego zespołu i w sumie zasłużony remis. Szkoda straconych punktów w perspektywie walki o awans, niemniej do końca rozgrywek jeszcze daleko i trzeba powalczyć w kolejnych meczach.

Lider – Nielba Wągrowiec 1:1 (1:0) Bramka: Marek Stachowiak

Młodziki D2

Zdecydowanie lepszy występ młodzików młodszych niż przed tygodniem nie przełożył się niestety na zdobycze punktowe. Kotwica strzeliła dwie bramki, a honorowe trafienie dla podopiecznych trenera Jacka Kubiaka zaliczył w 60 minucie Zachary Greinert Czekalski.

Kotwica Kórnik – Lider 2:1 (1:0) Bramka: Z. Greinert-Czekalski ;

Orliki E1

Obfitujący w bramki i duże emocje mecz zafundowali nam nasi orlicy starsi. Już w drugiej minucie obejmujemy prowadzenie po strzale Łukasza. Potem stwarzamy kolejne okazje, cały czas atakując i prowadząc grę. Niestety nic nie wpada, a gospodarze wykorzystują kontrataki i pierwsza połowa kończy się ich wygraną. Druga odsłona to nadal ładna gra i piękne akcje Lidera, ale tym razem skuteczne, już po 7 minutach po trafieniach Maksyma i ponownie Łukasza mamy remis. Gdy w 16 minucie Maksym daje nam prowadzenie wydaje się ,że pozostaje postawić kropkę nad „i". Niestety w zamieszaniu pod nasza bramką dość przypadkowo odbita piłka wpada do siatki i znów jest remis. Mecz się kończy i można śmiało orzec, że z wyniku cieszą się gospodarze, ale za to my możemy być bardzo zadowoleni z gry naszych zawodników. Z taką postawą na boisku efekty przyjdą na pewno.

AP Dębiec – Lider 4:4 (3:1) Bramki: Łukasz Brzoza 2, Maksym Makuszewski 2

Orliki E2

Podopieczni trenera Chęcińskiego tym razem pewnie wygrali swój mecz deklasując Dyskobolię Grodzisk Wlkp.9:2. Sprawdziło się zatem porzekadło „do trzech razy sztuka", a wygrana jest bardzo ważna w kontekście utrzymania w II lidze okręgowej stabilizując zespół w środku tabeli. Nasi piłkarze od początku meczu stwarzali mnóstwo sytuacji podbramkowych oraz przeważali w grze jeden na jeden. Rozgrywali ciekawe i szybkie akcje pod bramką przeciwnika, a zespół Dyskoboli ograniczał się wyłącznie do kontrataków.

Lider – Dyskobolia Grodzisk Wlkp. 9:2 (4:1) Bramki: Dawid Matuszewski 3, Adam Ciszak 3, Maciej Schieche 1, Jakub Jasiński 1, samob. 1

Zapraszamy na mecze:

21.04 godz. 12:00 Młodzik D1 – Lider – AP Reissa Konin (Zalasewo ul. Kórnicka)

21.04 godz. 13:30 Orlik E1 – Lider – Avia II Kamionki (Zalasewo ul. Kórnicka)

21.04 godz. 15:00 Seniorzy – Lider – Kłos II Zaniemyśl (Swarzędz ul. Św. Marcin)

21.04 godz. 12:00 - 14:30 Żaki F1 – turniej w Gruszczynie (Lider, Piast Kobylnica, Talent Poznań, Nielba Wągrowiec)

22.04 godz. 12:00 – 14:30 Żaki F2 – Turniej w Zalasewie (Lider, Śrem, Orlik Mosina, Koziołek Poznań)

Pozostałem zespoły rozgrywają mecze wyjazdowe. Wszystkim drużynom UKS Lider Swarzędz życzymy udanych występów na boiskach i zdobyczy punktowych. Zapraszamy do kibicowania!

Tekst : antojad