Podsumowanie tygodnia 15.10.17

Seniorzy: Lider Swarzędz – Polonia II Środa Wlkp 3:3 (2:3)

Rezerwy średzkiej Polonii należą do faworytów rozgrywek, gdyż w zespole niejednokrotnie ogrywani są zawodnicy mniej grający w pierwszej drużynie występującej w III lidze. Jak groźny jest to rywal przekonaliśmy się już po 20 minutach meczu z bagażem trzech bramek do odrobienia. Nasi zawodnicy obudzili się jednak , a impuls do gonienia wyniku dał zdobytą bramką Nikodem Jakołcewicz w 26 minucie. Kontaktowego gola jeszcze przed przerwą uzyskał Piotr Stępniak w 42 minucie. Nieustępliwość i zaangażowanie zostały nagrodzone w 64 minucie kiedy to wyrównał Adrian Małek. Mecz rozkręcił się na dobre, gospodarzy jak i gości ratowały słupki i poprzeczki. Każda drużyna chciała przechylić szalę na swoją stronę i mimo, że Lider był tego bliższy wynik już nie uległ zmianie.

Trampkarze C1: Warta Poznań -Lider Swarzędz 2:0 (0:0)

Warta przeważała przez większość meczu ale nie mogła sforsować dobrze grającej naszej defensywy. Fantastycznie bronił Wiktor wspierany dzielnie przez naszych obrońców. Tracimy gole w sytuacjach sam na sam, mamy swoje okazje ale piłka nie przekracza linii w bramce „zielonych". Tym samym Warta awansuje do baraży o ligę centralną, a my w zasadzie zapewniamy sobie drugie miejsce w lidze.

Młodziki D1 : Lider Swarzędz – Canarinhos Skórzewo 4:1 (3:1)

Zaległy mecz dla Młodzików Lidera, którzy zdecydowanie mają go pod kontrolą. W pierwszej połowie przewagę dokumentujemy bramkami, a strzelają je Mateusz Adamczyk, Mateusz Jankowiak i Bartosz Ciećmierowski. Rywale odpowiadają jednym trafieniem. W drugiej połowie nadal kontrolujemy grę, a wynik ustala w 54 minucie Jakub Michalski.

Młodziki D1 : Lider Swarzędz – GSP Sątopy 3:0 (3:0)

Wynik został ustalony już do przerwy kiedy to Lider bramkami potwierdził kto jest lepszy tego dnia. Najpierw strzela w 19 minucie Piotr Malinowski, siedem minut później Szymon Malanowski wykorzystuje rzut karny, a wynik zamyka ponownie Piotrek w 29 minucie. Druga połowa ze względu na coraz gorszy stan murawy nie wygląda najlepiej, ale znaczy to tyle, że po prostu nie strzelamy więcej goli. Po siedmiu kolejkach zajmujemy 2 miejsce w lidze z niezłym bilansem 5 wygranych , 1 remisu i 1 porażki, 16 bramek zdobytych i tylko 6 straconych.

Młodziki D2 2006: Piast Kobylnica - Lider Swarzędz 1:1(1:0)

Derby rządzą się swoimi prawami – po raz kolejny sprawdziło się to powiedzenie. Teoretycznie to Lider był faworytem gdyż Piast okupuje ostatnie miejsce w tabeli i do tej pory w 5 meczach ani razu nie wygrał, tylko raz remisując. Na boisku nie było widać specjalnie różnicy i to gospodarze wygrali pierwszą połowę po bramce Mateusza Tomaszewskiego w 18 minucie. Lider na wyrównanie czekał do 52 minuty kiedy to Kamil Staszak ustalił wynik tego ciekawego spotkania.

Orlik E1 2007: Karolinka Koziegłowy - Lider Swarzędz 0:14 (0:5)

Wynik mówi sam za siebie, był to mecz do jednej bramki. Łupem bramkowym podzielili się: Bartek Szurek 4, Marcekl Krupiecki 3, Szymon Nowak 2, Mateusz Korbik 2, Kuba Klinge 1, Maksymilian Palac 1 i Filip Sobkowiak 1. Prowadzimy w tabeli po 7 meczach i jesteśmy blisko awansu do wiosennej rozgrywki o II ligę.

Orlik E2 2008: Lider Swarzędz – Warta II Poznań 3:3 (1:0)

Bardzo dobry mecz podopiecznych trenera Pawła Chęcińskiego. Chłopcy trzy razy wychodzili na prowadzenie, ale rywale za każdym zdołali wyrównać. Prowadzenie obejmujemy po bramce Macieja Schieche. Mecz jest bardzo zacięty i wyrównany, obfituje w wiele sytuacji bramkowych. Kolejne prowadzenie dla Lidera po golu Adama Ciszaka, trzeci gol ponownie autorstwa Macieja. Gdy emocjonujemy się końcówką meczu na minutę przed gwizdkiem Warta wyrównuje wynik.

Zapowiedź kolejki 21/22.10.17r.

Mecze domowe:

Orlik E1: Lider - Stoper Poznań 21.10 godz. 10:00 (orlik SP Zalasewo ul. Heweliusza)

Trampkarz C1: Lider – UKS Śrem 21.10 godz. 12:00 (boisko SCSiR Swarzędz ul. Św . Marcin)

Młodzik D2: Lider – Lipno Stęszew 21.10 godz. 12:00 (boisko Zalasewo ul. Kórnicka)

Żaki F1: turniej w Zalasewie 21.10 godz. 11:00-13:30 (orlik SP Zalasewo ul. Heweliusza)

Mecze wyjazdowe:

Senior: Pogoń Książ- Lider 21.10 godz. 15:00

Orlik E2: Kotwica Kórnik - Lider 21.10 godz. 15:00

Junior B1: Polonia Środa – Lider 22.10 godz. 11:00

Młodzik D1: Warta II Poznań - Lider 22.10 godz. 16:00 (boisko MOS Poznań ul. Gdańska)

Wszystkim drużynom UKS Lider Swarzędz życzymy udanych występów na boiskach i zdobyczy punktowych. Zapraszamy do kibicowania!

Autor : antojad