Podsumowanie tygodnia 16.10.16

Zwycięstwo Trampkarzy Młodszych Lidera rocznik 2003 w meczu wyjazdowym z Lechem Poznań 3:1 to najważniejsze wydarzenie piłkarskie minionego weekendu.Juniorzy i Trampkarze Starsi nie zagrali ze względu na zły stan murawy na boisku w Zalasewie.

Senior A-klasa: Lider Swarzędz – Zawisza Dolsk 1:2 (1:1)

Niemoc seniorów w meczach na własnym boisku trwa nadal. Porażka z teoretycznie słabszym rywalem niezbyt dobrze wróży przed kolejnymi starciami. Jedyną bramkę dla Lidera w 45 minucie zdobył Dmytro Grytsyk.

Junior Starszy : Lider Swarzędz – Tarnovia Tarnowo Podgórne - przełożony

Trampkarz Starszy C1 (2002) : Lider Swarzędz – Kłos Budzyń - przełożony

Mecz juniorów i trampkarzy starszych, które miały odbyć się na boisku w Zalasewie zostały odwołane ze względu na zły stan murawy spowodowany opadami.

Trampkarz Młodszy C2 (2003) : Lech Poznań - Lider Swarzędz 1:3 (0:2)

W meczu na szczycie Lider wygrał z Lechem Poznań w meczu wyjazdowym 3:1! Stawkę meczu dwóch najlepszych dotąd zespołów było widać od początku. Młodsi o rok zawodnicy Lecha mieli przewagę w posiadaniu piłki i pokazywali duże umiejętności techniczne. Piłkarze Lidera natomiast sumiennie realizowali wyjątkowo defensywne ustawienie. Inicjatywa należała do młodego Kolejorza, a gracze ze Swarzędza wyprowadzali kontry.

W 12. minucie, przy pierwszym rzucie rożnym dla Lidera, pressing naszych zawodników zmusił jednego z graczy Lecha do zagrania, po którym piłka wylądowała w siatce Lecha. Ostatnią przed przerwą szybką akcję Lidera skutecznie wykończył Jeske uderzając nad bramkarzem w stronę dalszego słupka. W 51. minucie Książkiewicz podwyższył na 3:0 idealnie zagrywając z daleka pod poprzeczkę. W końcówce podrażniony Lech dominował, ale trafił tylko raz.

Młodzik Młodszy D2 (2005): Polonia Środa Wlkp. - Lider Swarzędz 0:7 (0:6)

Całkowita dominacja młodzików Lidera na boisku w Środzie, a dodatkowo dobra , przyjemna dla oka gra i realizacja założeń taktycznych określonych przed meczem przez trenera Łukasza Kubzdyla. Bramki strzelali: Malinowski 4, Banaszak, Michalski i Rembecki po 1.

Orlik Starszy E1 (2006): Lider Swarzędz - Huragan Pobiedziska 7:4 (4:1)

Ciekawy i emocjonujący mecz w wykonaniu podopiecznych trenera Piaseckiego zakończony zwycięsko. Bramki zdobyli Mateusz Adamczyk 4, Kamil Staszak 2 i Bartek Socha 1.

Orlik Młodszy E2 (2007): Błękitni Owińska- Lider Swarzędz 8:1 (2:1)

Nie udała się wyprawa orlików młodszych do Owińsk, chociaż gra i wynik do przerwy mogły się podobać. Honorowe trafienie dla Lidera uzyskał Adam Wojciak.

Zapowiedź kolejki 22-23.10.2016r.

W kolejny weekend czekają nas ponownie zmagania na piłkarskich arenach w wykonaniu UKS Lider Swarzędz. Mecze w Zalasewie przy ul Kórnickiej:

Trampkarz Młodszy C2: Lider – UKS Śrem 23.10 godz. 10:00

Młodzik Młodszy D2: Lider – Avia Kamionki 22.10 godz. 10:00

Orlik Młodszy: Lider – Czarni Czerniejewo 22.10 godz. 10:00 (SP Zalasewo)

Na wyjazdach zagrają Seniorzy z Wartą II Śrem, Juniorzy ze Stalą Pleszew, Trampkarze Starsi z Błękitnymi Owińska oraz Trampkarze Młodsi z AP Reissa Poznań. Żaki rocznika 2008 rozegrają w niedzielę 23.10. kolejny turniej ligowy w godzinach od 13:00 do 15:30 na boisku Piasta w Gruszczynie.

Zapraszamy także na zaległy mecz derbowy Wojewódzkiej Ligi Juniorów Starszych – 19.10. o godz. 15:00 Unia podejmie Lidera na boisku bocznym przy ul. Św. Marcin.

Wszystkim drużynom życzymy powodzenia i zdobyczy punktowych.

Tekst : Antojad

Foto: Lider 2003