Podsumowanie tygodnia 17.09.17

Seniorzy: Lider Swarzędz – Jurand Koziegłowy 1:1 (1:0)

Pamiętając wiosenny pogrom wszyscy liczyli na gładkie i pewne zwycięstwo Lidera. Tymczasem od początku szło jak po grudzie, a goście stawiali dzielnie opór. Wydawało się , że przełamanie nastąpi po pierwszej bramce , którą w zamieszaniu podbramkowym zdobył Jacek Maćkowiak. Jednak nic z tego, mimo kilku wyśmienitych okazji kolejne bramki nie padały, a ataki rywali były coraz bardziej śmiałe. Kilka minut przed końcem zostaliśmy skarceni , nieporozumienie Alberta Szafoniego z naszymi defensorami skrzętnie wykorzystał napastnik Juranda i zapewnił cenny punkt swojej ekipie.

Junior B1: Lider Swarzędz - Koziołek Poznań - przełożony ze względu na stan boiska

Trampkarze Starsi : Lider Swarzędz – Kania Gostyń 2:1 (0:0)

Dobre zespoły poznaje się po tym, że nawet jak grają słabo potrafią ograć rywali. Doskonale pasuje to do tego co widzieliśmy w sobotę. Po bezbarwnej pierwszej połowie w drugiej to gościa objęli prowadzenie. Wtedy dopiero zawodnicy Lidera zaczęli grać z większą determinacją i w końcowych fragmentach meczu ostatnie pięć minut zdecydowało o wygranej. Najpierw Jasiu Książkiewicz w 65 minucie, a potem Olek Rybarczyk w 68 minucie zapewnili Liderowi „trzy oczka".

Młodziki D1 2005: Sparta Oborniki - Lider Swarzędz 1:2 (0:1)

Podopieczni trenera Łukasza Kubzdyla rozegrali w zeszłym tygodniu aż dwa mecze i odnieśli dwa zwycięstwa. Na pierwszy ogień zaległy mecz z Obornikami, w którym chłopcy na początku mieli spore problemy notując wiele strat i niecelnych podań. Dobra dyspozycja naszego bramkarza Marcina Stachowiaka pozwoliła jednak zachować czyste konto i przetrwać ten trudny okres. O wyniku meczu zdecydowały kontrataki, które okazały się zabójcze. Najpierw Adamczyk przy asyście Maczepy, a później Michalski z podania Adamczyka dali nam dwubramkowe prowadzenia. Gospodarzy stać było jedynie na honorowe trafienie.

Młodziki D1 2005: Nielba Wągrowiec - Lider Swarzędz 1:2 (1:0)

Pierwsza połowa dla Nielby, która optyczną przewagę udokumentowała golem po rzucie rożnym, przy biernej postawie naszej obrony. Po przerwie mecz się wyrównał , zagraliśmy agresywniej w odbiorze czego efektem gol Michalskiego po podaniu Marka Stachowiaka. Decydująca dla wyniku była ostatnia akcja, a był to rzut rożny dla gospodarzy. Po dośrodkowaniu piłkę złapał nasz bramkarz Marcin Stachowiak i natychmiast zagrał długą piłkę do wybiegającego z naszej połowy Adamczyka. Ten wygrał walkę o pozycję i lobem pokonał bramkarza Nielby zapewniając nam wygraną. Po trzech kolejkach młodzicy zajmują 2 miejsce w II lidze z kompletem punktów.

Młodziki D2 2006: Lider Swarzędz – Kotwica Kórnik 0:2 (0:2)

Dwa błędy naszego bramkarza powodują stratę dwóch goli w pierwszej odsłonie. Niestety mimo poprawy gry w defensywie w drugiej części meczu, w ataku nie mamy argumentów, żeby dogonić wynik i musimy przełknąć gorycz porażki z zespołem, który był tego dnia do ogrania.

Orlik E1 2007: Stoper Poznań - Lider Swarzędz 2:10 (1:4)

Deklasacja rywala wynikiem zdecydowanej przewagi umiejętności. Łupem brakowym dzielą się Adam Wojciak 3, Filip Komiński 2, Mateusz Pitala, Szymon Karwatka, Antoni Bąkowski, Jakub Klinge i Max Dąbkowski. Po trzech kolejkach prowadzimy w tabeli z dorobkiem 7 punktów.

Orlik E2 2008: Dyskobolia Grodzisk - Lider Swarzędz 5:3 (1:1)

Wyrównany mecz , nasi zawodnicy dzielnie walczyli o punkty prezentując bardzo dobre indywidualne umiejętności techniczne. Bramki zdobyli: Mieciej Schieche 2 (po pięknym uderzeniu z rzutu wolnego, a drugą po dośrodkowaniu w rzutu rożnego) oraz Jakub Jasiński (piękny strzał lewą nogą z półwoleja).

Zapowiedź kolejki 23/24.09.17r.

Mecze domowe: boisko Zalasewo ul. Kórnicka

Trampkarz C1: Lider – AP Reissa Jarocin 23.09. godz. 10:00

Młodzik D2: Lider – Tarnovia Tarnowo Podg. 23.09 godz. 12:00

Orlik E1: Lider – Lotnik Poznań 23.09 godz. 13:30

Orlik E2: Lider – Sokół Pniewy 23.09 godz. 16:00

Trampkarz C1: Lider – Canarinhos Skórzewo 27.09. godz. 17:30

Mecze wyjazdowe:

Junior B1: Koziołek Poznań – Lider 20.09 godz. 19:00 (boisko Poznań ul. Gdańska)

Młodzik D1: AP Reissa Konin – Lider 23.09. godz. 10:00

Junior B1: Unia Swarzędz – Lider 23.09 godz. 12:30 (boisko SCSiR Swarzędz)

Senior: Phytopharm Klęka - Lider 24.09 godz. 13:00

Wszystkim drużynom UKS Lider Swarzędz życzymy udanych występów na boiskach i zdobyczy punktowych. Zapraszamy do kibicowania!

Autor : antojad