Podsumowanie tygodnia 18.06.17

Seniorzy: LIDER Swarzędz – POLONIA II Środa Wlkp. 0:0

Rezerwy Polonii okazały się wymagającym rywalem dla naszych seniorów, nie bez przyczyny gdyż jest to trzecia siła A klasy grupy I. Mimo kilku dogodnych okazji bramkowych z obu stron mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Najlepsza okazja dla Lidera miała miejsce w 85 minucie kiedy to po przebojowej akcji Kamil Jędraszczyk trafił w poprzeczkę. Warto odnotować debiut w dorosłej piłce 16-letniego Olka Krakowskiego, który zagrał przez ok. 30 minut drugiej połowy. Lider obronił szóste miejsce z poprzedniego sezonu, co w kontekście przedsezonowych zapowiedzi walki o awans do klasy okręgowej wydaje się sporym rozczarowaniem.

Trampkarz Starszy (2002): SPN Szamotuły - LIDER Swarzędz 1:4 (0:1)

W ostatnim meczu ligowym tego sezonu będącym jednocześnie pożegnaniem chłopców z wiekiem trampkarza pokonali oni po ciekawym meczu w Szamotułach miejscowy SPN 4:1 (1:0). Tym samym Lider Swarzędz zapewnił sobie 7 miejsce w końcowej tabeli rozgrywek I ligi okręgowej WZPN rocznika 2002 będąc najlepszym z grona czterech zespołów, które awansowały z II ligi. Pierwszy gol padł po kornerze w 13 minucie , dośrodkowanie Lemana wprost na głowę Miazy i obejmujemy prowadzenie. Gospodarze próbują rozgrywać ale im bliżej naszej bramki, tym dla nich trudniej. My w zasadzie nastawiamy się na kontry, a bryluje w nich szybki Kepi. Najlepsza szansa na podwyższenie po akcji Jacoba z Kepim , kiedy to świetny strzał tego ostatniego na róg wybija dobrze interweniujący bramkarz. Szamotulanie w zasadzie nie stwarzają w pierwszej połowie żadnego poważnego zagrożenia pod bramką Lidera. Druga połowa przebiega podobnie do pierwszej , gospodarze rozgrywają od tyłu, a my staramy się przejąć piłkę na własnej połowie i wyprowadzić szybki atak. Po jednej z takich akcji w 46 minucie Leman podaje do Kepiego i mamy drugą bramkę. Gospodarzy stać na kontaktowego gola, ale potem strzela już tylko Lider. Duet Kepi- Leman doskonale dziś współpracuje i efektem kolejne dwa gole w 55 i 60 minucie.

Trampkarz Młodszy (2003): LIDER Swarzędz – POLONIA Środa Wlkp. 5:1 (2:1)

Zdecydowane zwycięstwo na koniec bardzo dobrego sezonu. Dziś byliśmy lepsi od przeciwnika, z którym ostatnio szło nam raczej średnio. Dziękujemy za wsparcie w czasie tego meczu, który był kropką nad „i" pieczętującą podium na koniec rozgrywek I ligi Trampkarzy Młodszych WZPN. W meczu zagrali wszyscy, którzy mogli. Każdy przyczynił się do 16-tego w tym sezonie zwycięstwa. Bramki dla Lidera zdobyli: Miłosz Gawecki 2 oraz Olek Rybarczyk, Jan Książkiewicz i Dominik Zaborniak. Należy podkreślić, że zespół obronił trzecie miejsce osiągnięte w poprzednim sezonie. Wielkie brawa!

Wszystkim drużynom UKS Lider Swarzędz życzymy udanego wypoczynku w wakacje i czekamy na rozpoczęcie nowego sezonu, do którego przygotowania rozpoczną się już w sierpniu.