Podsumowanie tygodnia 18.09.16

Błyskotliwy debiut Żaków Lidera Swarzędz - bardzo udany debiut zaliczyli najmłodsi adepci futbolu Lidera Swarzędz, na turnieju w Koziegłowach żaki rocznika 2008 odniosły komplet zwycięstw. Efektowne wygrane Seniorów Lidera Swarzędz z Polonią Poznań 4:0 i Trampkarzy Młodszych z Sucharami Suchy Las 9:0 także ucieszyły liczne grono kibiców swarzędzkiego klubu.

Senior A-klasa: Lider Swarzędz – Polonia Poznań 4:0 (1:0)

Pewna wygrana seniorów na boisku w Zalasewie zwiastuje, że zespół wrócił na właściwą drogę. W 26 minucie wynik otworzył Adrian Małek, a w drugiej połowie dzieło zwieńczyli Jakub Drobnik (60 min.) , Adrian Małek (68 min.)i Piotr Rachwał (79 min.).

Junior Starszy : Lider Swarzędz – Helios Czempiń 0:4 (0:2)

W pierwszej połowie mecz był wyrównany, ale to goście zdobyli 2 bramki po "wątpliwych" rzutach karnych, a Lider nie wykorzystał swojej szansy z karnego. Po przerwie Lider był zespołem lepszym, przeważał, niestety nie udokumentował tego zdobyciem gola. W piłce nożnej liczą się bramki i dlatego 3 punkty pojechały do Czempinia.

Trampkarz Starszy C1 (2002) : Lider Swarzędz – Warta Poznań 2:7 (1:5)

Mecz z faworyzowaną drużyną „zielonych" mimo dość wysokiej porażki możemy zaliczyć do udanych w wykonaniu naszych trampkarzy. Szybko stracone dwa gole ustawiły grę, ale chłopców należy pochwalić za podjęcie walki i piękne gole. Szczególnie podobała się pierwsza akcja, gdy chłopcy rozklepali obronę gości , a Mateusz Staniszewski wykończył akcję zespołu. Drugi gol pada po świetnym crossowym podaniu Michała Miazka , a strzela Maciej Lemański.

Trampkarz Młodszy C2 (2003) : Suchary Suchy Las - Lider Swarzędz 0:9 (0:5)

W pierwszych 11 minutach dwa gole strzelił Denis Jeske. Dwa kolejne dublety dorzucili Kacper Koralewski i Dawid Gulczyński (w tym gol z karnego), a hat-tricka uzbierał Jan Książkiewicz. Na sztucznej nawierzchni w Suchym Lesie Lider dominował przez cały mecz, nie wykorzystał wielu okazji. Sporo pracy mieli jednak obrońcy i bramkarz, ale zachowali czyste konto. W tabeli po 3 kolejkach Lider z kompletem punktów jest na drugim miejscu. Trzy zwycięstwa mają też na koncie Koziołek Poznań i Lech Poznań.

Młodzik Młodszy D2 (2005): Avia Kamionki - Lider Swarzędz 1:0 (0:0)

Pechowa porażka naszych młodzików, a oba zespoły raziły nieskutecznością. Przy pełnej koncentracji ten przeciwnik jest zdecydowanie do ogrania w rewanżu.

Orlik Młodszy E2 (2007): Czarni Czerniejewo -Lider Swarzędz 6:2(3:2)

W pierwszej połowie wyrównany mecz , a bramki dla Lidera strzelają Maks Palac i Bartek Szurek. Druga połowa mimo ambitnej gry naszych chłopców zdecydowanie dla gospodarzy.

Żaki F1 (2008): turniej ligowy Koziegłowy

Trzy mecze i trzy wygrane Lidera Swarzędz na turnieju ligowym grupy nr IX rozegranym w Koziegłowach. Podopieczni trenera Chęcińskiego najpierw w derbowym meczu pokonali Piast Kobylnica 1:0, następnie zespół gospodarzy Junior Koziegłowy 3:1 , a na koniec Błękitni II Owińska 2:1. Tym samym przewodzą w tabeli z kompletem 9 punktów. Gratulujemy chłopcom i trenerowi wspaniałego debiutu.

Zapowiedź kolejki 24-25.09.2016r.

W kolejny weekend czekają nas ponownie zmagania na piłkarskich arenach w wykonaniu UKS Lider Swarzędz . Tylko dwa zespoły tym razem zagrają mecze domowe w Zalasewie – Trampkarze Młodsi podejmą w niedzielę 25.09 o godz. 10:00 zespół Stelli Luboń, a Młodziki Młodsze w sobotę 24.09 o godz. 10:00 zagrają z Mikołajem Dominowo. Pozostałe zespoły grają na wyjazdach - Seniorzy w Owińskach z Jurandem Koziegłowy, Juniorzy w Koninie z Górnikiem, Trampkarze Starsi z UKS Śrem, a Orliki Młodsze z Pelikanem Niechanowo. Zapraszamy także na mecz III rundy Pucharu Polski strefy poznańskiej, w którym Lider Swarzędz podejmie Maratończyka Brzeźno w środę 28.09. o godz. 16:00 na boisku w Zalasewie. Będzie to doskonała okazja do rewanżu za niedawną porażkę ligową. Życzymy wszystkim drużynom powodzenia i zdobyczy punktowych.

Tekst : Antojad