Podsumowanie tygodnia 19.11.17

Juniorzy B1: Lechita Kłecko - Lider Swarzędz 1:2 (1:1)

Nasz zespół jechał do Kłecka w roli faworyta, gdyż pierwszy mecz w Zalasewie wygrał gładko 10:0. Gospodarze postawili jednak naszym chłopcom trudne warunki gry i ambitnie walczyli o wygraną. Mecz był bardzo ciężki dla obu zespołów wskutek fatalnego stanu boiska, który sprawiał szczególnie naszemu zespołowi duże problemy w rozgrywaniu piłki. Niespodziewanie to Lechita w 28 minucie objął prowadzenie i tylko dzięki dobrej postawie Łukasza Jankowskiego w naszej bramce skończyło się na jednym golu. Jeszcze przed przerwą wyrównał Kacper Magdziński wykorzystując nieporozumienie w defensywie rywali. W drugiej połowie gra Lidera nabrała właściwego rytmu, ale długo nie mogliśmy zdobyć bramki. Blisko powodzenia było w 57 minucie kiedy to Krzysztof Jądrzyk trafił z rzutu wolnego w poprzeczkę. Decydujące trafienie uzyskał w 69 minucie wprowadzony kilka minut wcześniej z ławki rezerwowych Szymon Giżycki. Trener Paweł Chęciński popisał się dużym wyczuciem gdyż jak się okazało była to bramka decydująca nie tylko o losach tego meczu, ale także o awansie naszych Juniorów do wiosennych rozgrywek Grupy Mistrzowskiej Okręgu Poznańskiego WZPN Juniora Młodszego.

Gratulujemy zawodnikom i trenerowi sukcesu , przypomnijmy tylko , że drużyna zajęła ostatecznie 2 miejsce ustępując Zjednoczonym Trzemeszno, a wyprzedzając faworyzowane zespoły Mieszka Gniezno i Unii Swarzędz, czy choćby młodych piłkarzy Polonii Środa Wlkp.

W wiosennych rozgrywkach zagramy w lidze z zespołami Zjednoczeni Trzemeszno, Sparta Oborniki , AP Reissa Poznań, Korona Zakrzewo, Tarnowia Tarnowo Podgórne, NAP Nowy Tomyśl i Warta Sieraków, a stawką będzie awans do Ligi Wojewódzkiej Juniora Starszego A2.

W jesiennych meczach ligowych Juniora Młodszego B1 pod wodzą trenera Pawła Chęcińskiego zagrali: Kuba Brylewski, Grzegorz Bździel, Szymon Giżycki, Tomek Gościński, Mateusz Grygier, Łukasz Jankowski, Łukasz Józiak, Krzysztof Jądrzyk, Igor Karolczyk, Radek Kowalski, Olek Krakowski, Kuba Korzuśnik, Igor Przybylski, Kacper Magdziński, Artur Niedopytała, Kuba Pospieszny, Adrian Socha, Oliwier Szcześniak, Kacper Szkutnik i Olaf Wojciński.

Wszystkie drużyny UKS Lider Swarzędz zakończyły już rundę jesienną, także gratulujemy udanych występów na boiskach i osiągniętych wyników. Czas na pierwsze podsumowania, a dla zawodników i trenerów po krótkim okresie roztrenowania przyjdzie pora na przygotowania do wiosennej rundy rewanżowej.

Autor : antojad