Podsumowanie tygodnia # 2

Kolejny ligowy weekend w wykonaniu piłkarzy UKS Lider Swarzędz nie był tak owocny jak tydzień temu.

Zwycięstwem zakończyli swój mecz jedynie Seniorzy, którzy pokonali w A-klasie na wyjeździe Phytopharm Klęka 5:3 (2:2). Był to udany rewanż za jesienną porażkę w Swarzędzu, choć rozpoczęliśmy nieciekawie gdyż po 20 minutach gospodarze prowadzili 2:0. Pościg Lidera okazał się skuteczny i po golach Mateusza Korcza w 31 i 40 minucie już do przerwy doprowadziliśmy do remisu. Mateusz w 57 minucie skompletował hattricka, a dzieła dopełnił Adrian Małek strzelając w 63 i 90 minucie meczu.

Trampkarze Młodsi podejmowali w Kobylnicy zespół Przemysława Poznań i mecz zakończył się remisem 2:2 (1:1). Gole dla Lidera padły po strzale samobójczym oraz doskonałej solowej akcji Łukasza Józiaka. Brak skuteczności w doskonałych sytuacjach przed przerwą sprawił, że musimy zadowolić się podziałem punktów.

Drugi zespół Młodzików Starszych uległ na Stadionie Miejskim w Swarzędzu w derbach naszego miasta Unii aż 0:7. Pewnym usprawiedliwieniem jest fakt , że w zespole grają głównie chłopcy rocznikowo młodsi od rywali. Życzymy powodzenia w kolejnych meczach.

Derbowy pojedynek z Unią stoczyli także piłkarze rocznika 2005, czyli Orliki Starsze prowadzone przez trenera Łukasza Kubzdyla. Na boisku Orlik przy SP w Zalasewie przegraliśmy 2:9, a obie bramki zdobył Marek Stachowiak. Zespół Unii był zdecydowanie lepszy w pierwszej części gry, bardziej agresywny w odbiorze piłki czego skutkiem bylo prowadzenie Unii 6-0, w drugiej połowie gry zespół Lidera się przebudził i gra się wyrównała czego efektem były dwie zdobyte bramki.

Chłopcy rocznika 2005 uczestniczą również w lidze Koziołka tak żeby jak najwięcej z nich w każdy weekend zagrało i tak będzie przez 8 tygodni co sobotę. W pierwszą z ośmiu sobót Lider rozegrał jak zawsze w lidze Koziołka 3 spotkania:

Lider - Orlik Poznań 1:0 (Jakub Kędzia)

Lider - Koziołek Poznań 0:1

Lider - Unia Swarzędz 1:0 (Bartek Prosianowski)

Lider wystąpił w składzie: PIEKARSKI SZYMON, PROSIANOWSKI BARTOSZ, JANKOWIAK MATEUSZ, KĘDZIA JAKUB, OPIELEWICZ MARCIN, KOWALCZYK PIOTR, KŁAK MATEUSZ, FRASKA SZYMON

Orliki Młodsze rocznika 2006 pod wodzą trenera Arka Piaseckiego zagrały natomiast w Gnieźnie , gdzie zmierzyły się z Mieszkiem I Gniezno ulegając po zaciętym meczu 5:8 (3:4). Bramki dla Lidera zdobyli: Mateusz Adamczyk 4 i Franek Kuchciński 1.

Zapraszamy serdecznie do kibicowania na boiskach już w kolejny weekend, gdyż jest zapowiadana ładna pogoda, a mecze to doskonała okazja do spaceru. Szczególnie emocjonująco zapowiada się turniej ligowy Żaków z rocznika 2007 Lidera Swarzędz, którzy zagrają na boisku w Gruszczynie 9 kwietnia w godzinach od 12:00 do 15:30 z zespołami Piasta Kobylnica, Kotwicy Kórnik, MKS Trzemeszno i Grom Plewiska. Zapraszamy także na mecze Seniorów, którzy 9.04 o godz. 15:00 zagrają na Stadionie Miejskim w Swarzędzu z Orkanem Jarosławiec oraz Juniorów w niedzielę o godz. 11:00 podejmą Polonię Leszno, także na Stadionie Miejskim. Młodziki Starsze zagrają w Kobylnicy przy ul. Poznańskiej odpowiednio Lider II w sobotę o godz. 12:00 z Płomieniem Nekla , a Lider I w niedzielę o 10:00 z Dyskobolią Grodzisk. Pozostałe drużyny grają mecze wyjazdowe. Piłkarskich emocji nie zabraknie ,wszystkim zespołom życzymy powodzenia.

Autor: antojad