Podsumowanie tygodnia 21.05.17

Seniorzy: ZAWISZA Dolsk - LIDER Swarzędz 2:2 (1:0)

Mogliśmy być pełni obaw przed meczem z rywalem walczącym o utrzymanie w lidze i rzeczywiście nie było łatwo. Przywozimy z Dolska jeden punkt zdobywając wyrównanie trzy minuty przed końcem po bramce Dawida Kosturskiego. Wcześniej kontaktowego gola zdobył Adrian Małek, gdyż gospodarze prowadzili już dwoma bramkami.

Juniorzy Starsi: LIDER Swarzędz - STAL Pleszew 2:8 (2:2)

Mecz zaczął się fantastycznie dla Lidera i błogostan trwał do 40 minuty. Nie zdarzyło się jeszcze tej wiosny żeby Lider prowadził i to dwoma golami. Autorami bramek byli Dawid Kosturski (15 min.) i Piotr Stępniak (35 min.). Niestety jeszcze przed przerwą goście wyrównali. W drugiej połowie min. ze względu na zmianę zawodników Lidera, którzy uczestniczyli w meczu seniorów wszystko niestety wróciło do normy, tracimy aż sześć bramek.

Trampkarz Starszy (2002): KŁOS Budzyń - LIDER Swarzędz 3:2 (3:2)

Wynik tego wyrównanego meczu został ustalony już do przerwy, niestety Kłos rewanżuje się za porażkę w Zalasewie. Zaczynamy fantastycznie obejmując prowadzenie w 6 minucie po strzale Jakuba Andrzejczaka. Niestety około 25 minuty sędzia dyktuje karnego z kapelusza i mamy remis. Nasi chłopcy tracą koncentrację i kolejne dwa gole. Tuż przed przerwą udaje się zdobyć kontakt po bramce Kacpra Magdzińskiego. Druga połowa mimo kilku okazji z obu stron kończy się bezbramkowo.

Trampkarz Młodszy (2003): LIDER Swarzędz – LECH Poznań 1:9 (0:6)

Lech rzucił wszystkie siły na mecz z Liderem korzystając z armii zaciężnej z Wronek na czele z głównym trenerem akademii Lecha Rafałem Ulatowskim. Efekt było widać na boisku i należy się cieszyć , że nie daliśmy sobie wbić dwucyfrówki. Honorowe trafienie uzyskał Dawid Gulczyński.

Młodzik Młodszy (2005): POLONIA Chodzież - LIDER Swarzędz 0:2

Cenne zwycięstwo młodzików w stolicy porcelany może nieć kluczowe znaczenie w walce o trzecie miejsce w końcowej tabeli rozgrywek, a tym samy szansę na awans do drugiej ligi.

Orlik Starszy (2006): LIDER Swarzędz – AVIA Kamionki 9:0 (4:0)

Pierwsze tej wiosny ale jakże efektowne zwycięstwo podopiecznych trenera Arka Piaseckiego. Festiwal strzelecki był udziałem zdobywcy 5 goli Mateusza Adamczyka oraz 4 goli Mateusza Wolaka. Na pochwały zasługuje cały zespół, także linie defensywne, które zachowały czyste konto.

Orlik Młodszy (2007): LIDER Swarzędz – HURAGAN Pobiedziska 9:7 (4:6)

Grad bramek widzieliśmy w Zalasewie, a Lider zagrał jak profesor. Dał się wyszumieć gościom w pierwszej połowie, zachowując siły na decydującą fazę meczu. Bramki dla Lidera strzelali: Mateusz Korbik 3, Adam Wojciak 3, Szymon Nowak i Szymon Karwatka po 1 , jedna bramka samobójcza.

Żaki (2008/09): turniej w Mosinie

Na koniec wiosennej rywalizacji w I lidze żaków miła niespodzianka w wykonaniu podopiecznych trenera Mariusza Tyszkiewicza. Najpierw remisujemy z gospodarzem KS Mosina 1:1, a następnie wygrywamy ze Stellą Luboń 1:0. W ostatnim meczu długo remisujemy z najlepszym zespołem w tej grupie Akademią Reissa 1:1, niestety w ostatniej akcji meczu tracimy gola po rzucie rożnym. Udany występ na turnieju w Mosinie sprawił dużo radości młodym piłkarzom i zdaniem trenera dobrze rokuje na przyszłość.

Zapowiedź kolejki 27-28.05.

Mecze domowe:

Trampkarz 2002: LIDER – Błękitni Owińska 27.05. godz. 16:00 (Zalasewo ul. Kórnicka)

Młodzik 2005: LIDER – Warta Śrem 28.05. godz. 10:00 (Zalasewo ul. Kórnicka)

Senior : LIDER – Warta II Śrem 28.05. godz. 12:00 (SCSiR Swarzędz)

Mecze wyjazdowe:

Junior: FA Szamotuły - LIDER 27.05. godz. 11:00

Trampkarz 2003: UKS Śrem - LIDER 27.05. godz. 15:00

Orlik 2007 : Junior II Koziegłowy - LIDER 28.05. godz. 10:00

Orlik 2006: Kotwica Kórnik -LIDER 28.05. godz. 11:00

Wszystkim drużynom UKS Lider Swarzędz życzymy udanych występów na boiskach i zdobyczy punktowych. Zapraszamy do kibicowania!

Autor : antojad